Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įvykdė sau duotą pažadą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2023-01-10

Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja Birutė Česnauskienė

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja Birutė Česnauskienė įvykdė sau po personalinės parodos „Žydėjimas“ Kretingos rajono švietimo centre duotą pažadą – išleisti kalendorių, kurį ir papuošė jos autoriniai darbai.

„Parodos darbų mano kalendoriui neužteko – norėjosi kiekvienam mėnesiui pritaikyti tam tikrą temą, susijusią su žydėjimu, gamta, tačiau žiemą nelabai tų žiedų yra, todėl kalendoriuje atsirado ir jūros tematika, ir kopose sustingusios smilgos, ir švenčių pranašas – raudonai žydinti Kalėdų žvaigždė“, – sakė B. Česnauskienė, neslėpdama, kad naujų temų paieška ją šiek tiek atitraukė nuo taip pamėgtų piešti bijūnų, o ir viena idėja pagimdo kitą, šioji – dar kitą ir taip toliau. Taigi po 2023-ųjų metų kalendoriaus jo autorė sumąstė, kad visai neblogai būtų pasirengti ir parodai „Metų laikai“, kuri būtų praturtinta naujais būtent metų laikus atitinkančiais darbais.

B. Česnauskienė tapo akrilu ant drobės, darbų ji turėjo ir daugiau, tačiau į kalendorių tilpo ne visi, tad juos mokytoja žada eksponuoti parodoje.

Pedagogės kelią pradėjusi 1995-aisiais, Kretingos meno mokykloje B. Česnauskienė dirba nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Dailės, technologijų mokytojos kvalifikaciją turinti mokytoja nuo 2066-ųjų aktyviai dalyvauja ir kūrybinėje veikloje: kartu su Klaipėdos rajono dailės ir technologijų mokytojais dalyvavo kūrybinių darbų parodose, pleneruose, kartu su mokiniais 6-is kartus – respublikiniuose jaunųjų rūbų dizainerių konkursuose.

Prieš 5-erius metus B. Česnauskienė surengė autorinę tapybos darbų parodą „Pažinimo paslaptis“ Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje, Kretingalės pagrindinėje mokykloje, Klaipėdos rajono švietimo centre, 2021-aisiais autorinė tapybos darbų paroda „Prisilietimas“ atkeliavo į Dituvos biblioteką, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnaziją. Tais pačiais metais Klaipėdos ir Kretingos rajonų dailės ir technologijų mokytojų kūrybinių darbų paroda „Ką kalba širdis“ buvo surengta Kretingos rajono švietimo centre, o štai praėjusiais metais čia buvo eksponuojama B. Česnauskienės tapybos darbų paroda „Žydėjimas“, pabuvojusi ir Klaipėdos rajono švietimo centre, ir Dovilų Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje. Parodų lankytojus labiausiai sužavi kūrybingos mokytojos parinkta spalvų gamta, atskleidžianti gamtos grožį ir nepakartojamą įspūdį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas