Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalendoriuje – Pastauninko parkas žiemą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2023-01-06

Vaidoto Kisielio nuotraukomis iliustruotas ir jo paties išleistas kalendorius „Pastauninko parkas žiemą – 2023“.

Kretingiškis profesionalus fotografas Vaidotas Kisielis, ilgus metus dirbęs Šiaulių fotografijos muziejuje, per atgimimą fiksavęs Lietuvos istorijai įsimintinus vaizdus, o dabar – „Pajūrio naujienų“ kūrybinio priedo „Smiltys“ fotogalerijų bendraautorius, neseniai išleido savo paties meninėmis nuotraukomis iliustruotą sieninį kalendorių „Pastauninko parkas žiemą – 2023“.

Kalendoriuje užfiksuoti Pastauninko parko gamtos vaizdai žiemą, lengvai panirę į rūką ir iš jo išplaukiantys, parką puošiantys mažosios architektūros elementai – skulptūros, kalto metalo saulutė, inkilai. Fotografijų autorius sakė išėjęs į parką ir nebegalėjęs iš jo taip lengvai išeiti, – buvęs pagautas fantastiško jo vaizdų grožio, kurį nesustodamas kelias valandas fiksavęs. O kai pribrendo laikas išleisti kalendorių – tą jis darąs gana dažnai ir įvairiomis progomis, – bereikėjo tik surinkti nuotraukas, prie jų prisėsti apdoroti, ir štai – kalendorius parengtas. Kalendorių sumaketavęs pats, kaip nesyk, internetu persiuntęs tuo užsiimančioms privačioms leidykloms, o šios atsiunčia jau paruoštą produktą. „Tik pinigų turėk, nebereikia pačiam nė važinėti, derinti“, – teigė V. Kisielis.

Pačiam paruošti nuotraukas ir išleisti kalendorius tapę jo pomėgiu: „Išleidžiu kasmet, kartais net po kelis: tai šeimos šventėms su smagiomis fotografijomis, išleidau ir specialų savo mamos 95-mečio jubiliejui, anūkams su nuotaikingais kadrais. Dabar sugalvojau šį metinį kalendorių su atskirais mėnesiais, pažymėtomis valstybinėmis šventėmis, o – ir labai svarbu – gražiais vaizdais, kad visus metus džiugintų širdį, malonintų akį. Kitąmet vėl kažką sugalvosiu“, – kalbėjo kalendorių sudarytojas.

Kisielių pavardė kretingiškiams žinoma: ne tik Vaidotas apdovanotas kūrybiniu pajautimu, noru fiksuoti aplinkinį grožį, bet ir jo žmona Birutė – buvusi ilgametė pedagogė, gerokai prieš dešimtmetį pradėjusi kolekcionuoti ežiukus: jų skulptūrėles, žaislus, suvenyrus, atvirukus.

Dabar B. Kisielienės kolekcijoje – 1 tūkst. 82 įvairūs ežiukai. Šiuos šeima, įsikūrusi „Draugystės“ sodininkų bendrijoje, eksponuoja specialiai kolekcijai pritaikytame sodo namelyje. Jų namai – jau žinomi tokių kolekcijų mėgėjams: atvyksta mokinių grupės, ekskursijos, o ir pavieniai lankytojai iš įvairių Lietuvos vietų.

O ir pats Vaidotas juokavo dabar mėgstąs „blusinėti“ po gamtą – tai sudėtingą skruzdėlių kasdienybę stebėti, tai vabalų meilės šokius ar mūšius kovojant už būvį fiksuoti. Šiais, eiliniam skubančiam pašaliečiui sunkiai matomais, vaizdais jis noriai dalijasi su savo sekėjais socialiniuose tinkluose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas