Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kur iškeliaus nykštukai

  • Aktualijos
  • 2023-01-06

Kretingiškiai patys sukūrė naują šventinę tradiciją – nykštukų alėją: patys atvežė savo darbus į aikštę, patys ir pasirūpins ją sutvarkyti.

Kretingiškiai skaitytojai domisi, kur, pasibaigus šventėms, iš Rotušės aikštės skvero iškeliaus nykštukai, nuo Kalėdų iki Trijų karalių, sausio 6-osios, kūrę miestiečiams ir svečiams smagią nuotaiką.

Šios akcijos iniciatorė Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Asta Pocienė sakė, kad nykštukus ir jų kompozicijas šį savaitgalį išsigabens patys jų kūrėjai – įstaigų, organizacijų atstovai bei pavieniai kretingiškiai.

„Nykštukai sugrįš į dirbtuves, palėpes, kiemus, kur galbūt lauks kitų metų, kad atkurti, sutvarkyti vėl sulauktų ateinančių Naujųjų. O gal kažkuriems ir telemta būti trumpaamžiams: šeimininkai išardys detales ir galbūt panaudos kitiems kūrybiniams darbams“, – smagiai kalbėjo A. Pocienė. Jos žodžiais, nykštukų alėja Kretingos miesto centrą šventiniu periodu puošė antrus metus. Užpernai paraginus kretingiškiai atsiliepė su entuziazmu, pernai – taip pat. Užpernai buvo sukurta apie 30 nykštukų dekoracijų ir jų kompozicijų. Šioms šventėms – keliomis mažiau.

„Kretingiškiai jau dabar teiraujasi, ar kitąmet vėl įrengsime nykštukų alėją, nes svečiai, o ir patys miesto žmonės, ypač – jaunos šeimos su vaikais, seneliai su anūkais, labai džiaugėsi, fotografavosi, sakė, kad tai – Kretingos miesto kalėdinis išskirtinumas. Manyčiau, kad nykštukų alėja jau tampa nauja šventine Kretingos tradicija“, – kalbėjo A. Pocienė, negalėdama išskirti nė vienos kompozicijos ar dekoracijos, nes visos jos – viena už kitą originalesnės. „Visi – organizacijos, bendruomenės, šeimos – kurdami grožį, sudeda į savo kūrinius meilę, originalumą, entuziazmą“, – akcentavo akcijos iniciatorė.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė papildė: „Jeigu po savaitgalio užsiliks koks nykštukas – jo neatsiims patys kūrėjai, dekoracijas surinks ir išveš komunalininkai, nes po švenčių miesto aikštė turi būti sutvarkyta.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas