Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Futbolo akademijos „Minija“ bendruomenę pasveikino direktorius Alvydas Viršilas (dešinėje).

Šventine popiete senuosius metus užbaigė Kretingos futbolo akademijos (FA) „Minija“ bendruomenė. Trenerius ir jaunuosius futbolininkus pasveikinęs futbolo akademijos direktorius Alvydas Viršilas pasidžiaugė akademijos augimu: šiuo metu futbolo akademiją lanko 200 vaikų, suburta grupė Salantuose, toliau tęsiamas bendradarbiavimas su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.

Tarp apdovanotųjų pateko ir Adas Vaniuchinas.

„Salantuose su 15-os vaikų grupe dirba „Minijos“ kapitonas Germanas Vaniuchinas, dukart per savaitę futbolo užsiėmimai rengiami Kurmaičių pradinėje mokykloje, darželiuose futbolu pavyko sudominti per 60 vaikų, kuriuos ateityje, tikimės, išvysime ir mūsų akademijoje“, – apie sėkmingą plėtrą kalbėjo FA „Minija“ administratorius futbolo treneris Martynas Viluckas.

Jo teigimu, šventinė popietė visų pirma buvo skirta ne tik metų rezultatams aptarti, bet ir pastebėti, apdovanoti perspektyviausius futbolininkus, įsivertinti, ar tinkamu keliu einama.

„Tikrai turime didelį būrį vaikų, kurie sąžiningai lanko treniruotes, matome jų tobulėjimą“, – teigė M. Viluckas. Šventinę popietę buvo sudaryti simboliniai 11-tukas, 8-tukas ir merginų 5-tukas – pagal amžių ir pajėgumą, varžybų formatą FA „Minija“ komandos žaidžia įvairų futbolą: „11x11“, „8x8“, „5x5“.

Į simbolinę FA „Minija“ vienuolikę pateko: vartininkas Aleksas Pipiras, gynėjai Titas Jonuška, Simonas Galdikas, Lukas Gujis, Jonas Kazlauskas, saugai Erikas Slavinskas, Matas Baltmiškis, Mantas Gedutis, Aronas Zakarauskas, puolėjai Deividas Pipiras ir Matas Mazgeika.

Asmeniniai prizai perspektyviausiems futbolininkams

Simbolinį aštuntuką sudarė: vartininkas Gvidas Baltmiškis, Gustas Gudauskas, Adas Vaniuchinas, Vakaris Stonkus, Emilis Meškauskas, Laurynas Černiauskas, Kajus Mazgeika, Mantas Talmontas.

Merginų penketukas: vartininkė Austėja Beniušytė, Deimantė Damašiūtė, Natalija Vitkutė, Viltė Stonkutė, Martyna Kelpšaitė.

„Pastebime, kad futbolas, galima sakyti, persikelia į šeimas, kad jis perduodamas iš kartos į kartą arba brolio – broliui: štai futbolą jau žaidžia Germano Vaniuchino sūnus, broliai Mazgeikos, tikiu, pomėgį futbolui perėmė iš savo tėvo Mindaugo, futbolą žaidžia broliai Pipirai – Aleksas beldžiasi į „Minijos“ vartus, Deividas jau muša įvarčius vyrų komandoje, o jų pusseserė Natalija Vitkutė irgi pasirinko futbolą. Taigi mūsų, futbolo akademijos, bendruomenė – kaip viena didelė šeima, siekianti tų pačių tikslų“, – paraleles vedė M. Viluckas.

Futbolo akademijos „Minija“ treneriai, šiuo metu ugdantys 200 jaunųjų sportininkų.

FA „Minija“ vadovų rūpesčiu, vaikai buvo apdovanoti asmeniniais prizais, kartu visi pasidžiaugė, kad futbolo akademijai pavyko surengti ne vieną turnyrą visoms amžiaus grupėms – ši tradicija bus tęsiama ir šiais metais: sausį akademijos auklėtiniai vėl turėtų startuoti vienokiuose ar kitokiuose turnyruose, skirtuose žaidybinei patirčiai kaupti.

Tobulėja FA „Minija“ auklėtiniai, tobulėja ir jų treneriai. Praėjusiais metais trys FA „Minija“ treneriai Arvydas Balsevičius, Arūnas Dievinas ir M. Viluckas dalyvavo mokymuose ir įgijo UEFA B licenciją, kuri suteikia teisę dirbti su vaikų ir jaunimo komandomis Europos šalyse. „Tapome kvalifikuotais jaunimo treneriais“, – patikslino M. Viluckas, kuris ryžosi mokytis, kad įgytų ir UEFA B vartininkų trenerio licenciją. Tokie metus truksiantys mokymai Lietuvoje surengti pirmą kartą, ir baigiantis metams Lietuvos futbolo federacijos Kauno treniruočių centre įvyko UEFA vartininkų B mokymų pirmasis modulis, kuriame dalyvavo 15 studentų, tarp jų – ir Kretingos FA „Minija“ atstovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas