Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atpildo valanda už tai, kad, apsvaigę nuo alkoholio, mušė, tyčiojosi ir žemino žmogų: 20-ies pradinio išsilavinimo kretingiškiui Laurynui Želviui – reali 8-ių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos įstaigoje; 24-erių pagrindinį išsilavinimą turinčiam Mantui Drąsučiui – 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.

Abu nuteistieji ieškovui K. N. sumokės po 500 eurų proceso išlaidoms atlyginti. Be to, visiškai tenkintinas nukentėjusiojo ir civilinio ieškovo pareikštas ieškinys dėl neturtinės žalos – iš skriaudėjų solidariai priteista 4 tūkst. 81 Eur neturtinei žalai atlyginti.

Tokį verdiktą, baigiantis 2022-iesiems metams, paskelbė Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai. Sprendimą per 20 dienų apeliacine tvarka šalys galėjo apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Vaizdo įrašas su užfiksuota egzekucija populiariame socialiniame tinkle pasirodė praėjusiųjų metų balandį. Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad, vykstant išgertuvėms Salantuose, Žemaitės g., 24-erių vyrą sumušė pažįstami, gimę 1999 m. ir 2003 m. Įtariamieji netrukus buvo sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai pagal LR BK 138 str. 1 d. dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Teismas nustatė, kad M. Drąsutis ir L. Želvys, būdami apsvaigę nuo alkoholio, į įvairias K. N. kūno vietas nukreiptus daugybę smūgių rankomis ir kojomis paleido kilus konfliktui.

Bylos nagrinėjimo teisme metu M. Drąsutis paaiškino, kad balandžio 10 d. apie 20 val., einant nusipirkti alkoholio, sutiko du pažįstamus L. Želvį ir Luką Toliušį. Šie pakvietę į pastarojo namus Salantuose. Ten buvęs ir jo bendraklasis K. N., pravarde „Kysa“. Iš viso kambaryje sėdėję ir alkoholį gėrę penkiese. K. N. ir M. Drąsutis susipyko pastarajam prisiminus seną įvykį, kai kažkada per diskoteką klasės draugas pasijuokęs iš jo pažįstamos merginos, pavadinęs žiurke. Kai vyrai vienas kitam sudavė pirmuosius smūgius, įsikišo ir L. Želvys – taip pat ėmė smūgiuoti K. N., įplėšė šiam drabužius. L. Toliušis L. Želvio smūgius ir patyčias, kai K. N. buvo nuvilktos kelnės, filmavo mobiliuoju telefonu. Egzekucija, o kartu ir filmavimas buvo tęsiami dar ir lauke. Teisme L. Toliušis tikino vaizdų į internetinius portalus pats nekėlęs, o kas tai padarė, – nežinantis.

M. Drąsutis savo kaltę pripažino, gailėjosi, per teismo posėdį dar kartą atsiprašė nukentėjusiojo, jau buvo atlyginęs ir dalį jam padarytos žalos bei visą žalą ligonių kasoms – šios aplinkybės laikomos lengvinančiomis. Kadangi byloje buvo taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, kaltinamajam paskirta 1 m. laisvės atėmimo bausmė sumažinta ir galutinė paskirta 8 mėn. laisvės atėmimo bausmė nuo visuomenės neizoliuojant.

L. Želvys teismo posėdyje taip pat savo elgesį vertino blogai, tačiau teigė nežinantis, ar dėl padaryto nusikaltimo vertėtų nukentėjusiojo atsiprašyti. Žalos neatlygino – neva nėra iš ko, neturi, o ir niekada nėra turėjęs jokio darbo, neįgijęs specialybės, išlaiko tėvai, su kuriais Kretingoje kartu ir gyvena.

Skiriant bausmę, be kita ko, teismas konstatavo, kad, nors L. Želvys prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, to negalima įvardinti kaip atsakomybę lengvinančios aplinkybės: vien prisipažinti nepakanka, būtina nuoširdžiai gailėtis. Iš teisiamojo paaiškinimų matyti, kad jis savo smurtinių veiksmų nevertino kritiškai, nesidomėjo nukentėjusiojo sveikata, gydymu, teismo proceso metu demonstravo abejingumą. Nepaisant jauno amžiaus, L. Želvys ir praeityje yra teistas už smurtinį nusikaltimą, padarytą 2020-aisiais, ne kartą – ir už nusikaltimų nuosavybei padarymą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas