Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės taryba kasmet tvirtina vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPP) lėšomis eilę, į kurią trumposios, jungiamosios gatvelės nepatenka. Gyventojams, seniūnijų seniūnams prašant tvarkyti ir šias gatveles, Savivaldybės administracija rengs jų remonto eilės sudarymo ir Savivaldybės biudžeto lėšų tam skyrimo tvarką.

Pagal dabar galiojančią KPP lėšų skirstymo tvarką, kurią reglamentuoja ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, tvirtina Savivaldybės taryba, trumposios, jungiamosios gatvės į Savivaldybės remontuojamų gatvių sąrašą patekti negali, nes neatitinka reikalavimų, jas Savivaldybė turėtų tvarkyti savo biudžeto lėšomis.

„Mūsų Savivaldybė jau daugelį metų, palyginus su kitomis savivaldybėmis, gatvėms tvarkyti lėšų iš savojo biudžeto skiria mažai, todėl ir gatvių būklė kitose savivaldybėse geresnė“, – tvirtino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė, akcentavusi, kad pagal esamą KPP lėšų skirstymo ir panaudojimo tvarką trumpos gatvelės remonto niekada nesulauktų, nors kai kurios jų yra vienos seniausių. Mažos gatvelės jungia jau renovuotas, išasfaltuotas gatves. Iš tokių gatvelių nešamas purvas gadina atnaujintas pagrindinių gatvių dangas.

„Mažoms, apleistoms, užmirštoms gatvelėms asfaltuoti turime skirti pinigų iš Savivaldybės biudžeto“, – įsitikinusi J. Vaickienė.

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės teigimu, rajono trumposioms gatvėms tvarkyti Savivaldybės biudžeto lėšų skirstymo tvarką administracija parengti turėtų pirmąjį šių metų pirmąjį pusmetį. Siūloma trumposioms gatvėms atlikti paprastąjį remontą, t. y. ant esamo pagrindo pakloti naują asfalto dangą.

Paprastasis gatvių remonto būdas įprastai taikomas atnaujinant senąją gatvės asfalto dangą. Be projekto paprastuoju būdu asfaltuoti žvyruotas gatves yra rizikinga. Rengiant žvyrkelių asfaltavimo projektus, atliekami geologiniai gatvės grunto tyrimai, suprojektuojami gatvės lietaus nuotekų tinklai, apšvietimas. Dėl projektavimo, tinklų įrengimo gatvių tvarkymas brangsta, tačiau, atlikus pigesnį paprastąjį remontą, asfaltas gyventojams gali ir apkarsti, jei per liūtis, staigius polaidžius vanduo semtų jų valdas.

Panašių problemų jau esama – smarkiai lyjant Minijos, Kauno gatvių Kretingoje gyventojai po savo kiemus braido su guminiais batais, nes esamas lietaus drenažas vandens pertekliaus nebesugeria, o lietaus vandens nuotekų tinklų nėra.

„Rengdami tvarką ieškosime, kaip mažiausiomis sąnaudomis padaryti kuo geriau, kad ir rangovas suteiktų atliktiems gatvės remonto darbams ne mažesnę, kaip 5 metų garantiją, atnaujinta danga tarnautų ne vieną dešimtmetį“, – sakė S. Jazbutienė. Trumpųjų gatvių remonto eilė turėtų būti sudaroma dalyvaujant seniūnijų seniūnams.

Skirti ar ne Savivaldybės biudžeto lėšų trumposioms gatvėms tvarkyti, spręs Savivaldybės taryba vasarį, tvirtindama 2023-iųjų metų Savivaldybės biudžetą. Dėl biudžeto projekto, taip pat ir trumpųjų gatvių remonto tvarkos pasiūlymus pateikti gali ir rajono gyventojai.

---

Kretingos rajono savivaldybė 2023 metais rajono keliams ir gatvėms tvarkyti, prižiūrėti, saugiam eismui užtikrinti iš KPP gavo 2 mln. 59,9 tūkst. eurų, iš savo biudžeto skyrė 976 tūkst. eurų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas