Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palydint 2022-uosius Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnams iškvietimų netrūko. Daugiausia jų – dėl smurto ir per didelio triukšmo. Ugniagesiams gelbėtojams 2023-iųjų sutiktuvės kiek ramesnės.

Pasekmes jaus ilgai

„Šventinės „pagirios“ kai kam bus jaučiamas dar ilgai. Šiuo laikotarpiu pradėjome ne vieną ikiteisminį tyrimą“, – apibendrino komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Belaukiant Naujųjų, gruodžio 31 d. apie 14 val. pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, kuomet konfliktas kilo tarp sutuoktinių.

Tą pačią dieną policijos pareigūnams teko reaguoti ir į iškvietimus dėl triukšmo – garsiai leidžiamos muzikos, trukdymo miegoti ir panašiai. Prieš pat vidurnaktį policija vyko į Taikos gatvę Kretingoje. „Reikėjo nuraminti gyventojus, tačiau visais atvejais užteko įspėjimo. Pakartotinai dėl triukšmo nebevykome nė pagal vieną adresą“, – teigė T. Mikelkevičius.

Dar vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl muštynių viešoje vietoje. Trys neblaivūs asmenys sausio 1 d. apie 1.30 val. susimušė Darbėnuose. „Visi įvykio dalyviai buvo neblaivūs. Atvykus policijos pareigūnams nė vienas jokių pretenzijų neturėjo“, – sakė Veiklos skyriaus viršininkas.

Dar du ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje buvo pradėti paryčiais – 4.40 val. ir 5.15 val. „Per Naujuosius iškvietimai plaukė vienas po kito. Buvo nustatomi įvairūs girtumai – ir lengvi, ir vidutiniai, sunkūs. Kiekvienas veiksmas turi tam tikras pasekmes. Žinoma, galime pasidžiaugti, kad pavyko išvengti didelių, tragiškų nelaimių“, – apie Naujųjų sutiktuves kalbėjo T. Mikelkevičius.

Rotušės aikštėje Kretingoje, prie miesto eglės, švęsta ramiai, jokių iškvietimų nebūta. Dėl triukšmo policijos pareigūnai šventinį savaitgalį vyko į 8 iškvietimus, dėl smurtinių konfliktų – į 10.

Sausio 1–2 dienomis Kretingos rajono policijos komisariatui pranešta ir apie 2 dingusius asmenis. „Jų pasigedo artimieji. Abu dingusieji buvo rasti“, – patikino T. Mikelkevičius.

Vienas gyventojas rastas kitame rajone besisvečiuojantis pas draugus, kitas – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje.

Gaisrų išvengta

Per šventinį savaitgalį šalies ugniagesiai gelbėtojai važiavo gesinti 135 gaisrų ir atliko 103 gelbėjimo darbus. Per gaisrą žuvo vienas žmogus, trys patyrė traumas. Naujųjų metų naktį ugniagesiams 79 kartus teko vykti gesinti gaisrų. Kretingos rajone situacija kur kas ramesnė.

Ankščiau per Naujuosius Kretingos rajono ugniagesiai vykdavo į iškvietimus, kuomet degdavo šiukšlių konteineriai. „Gyventojai į juos sumesdavo dar neatvėsusias fejerverkų dėžes, dėl ko kildavo gaisras“, – paaiškino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius.

2023-iųjų sutiktuvės mūsų ugniagesiams gelbėtojams buvo ramios. „Gyventojai – sąmoningi. Iškvietimų per Naujuosius neturėjome“, – įvardino E. Bertašius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas