Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškius į lovas guldo daugiausia gripas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sveikata
  • 2023-01-03

Prieš šiuos Naujuosius daugelį Lietuvos gyventojų, tarp jų kretingiškių, į lovas guldė, o ir dabar tebeguldo nebe COVID-19, kaip anksčiau, o gripas ir viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

Apskrityje – ketvirti

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vadovės Dalios Jociuvienės, susirgimų šiomis ligomis pakilimas stebimas nuo 49-os praėjusių metų savaitės, tai yra nuo gruodžio 5 iki 11dienos. Palyginus 49-os, 50-os ir 51-os 2022 m. savaičių duomenis, Kretingos rajone gripo atvejų išaugo iki 99-ių: 49 savaitę sirgo11 asmenų, iš jų 8 vaikai, 50 savaitę, t. y. nuo gruodžio 12 iki 18 d. – 36 asmenys, iš jų 10 vaikų, 51 savaitę, arba nuo gruodžio 19 iki 25 d., sirgo 99 asmenys, iš jų 32 vaikai.

Viršutinių kvėpavimo takų infekcija 49 savaitę iš viso sirgo 385 asmenys, tarp jų 185 vaikai; 50-ąją savaitę – 515 asmenys, tarp jų 230 vaikų; 51-ąją savaitę šie skaičiai šiek tiek pamažėjo – sirgo 494 asmenys, tarp jų 190 vaikų.

„Vertinant tas tris praėjusiųjų metų savaites, gripo atvejų rajone daugėjo, o ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sergančiųjų skaičius labiausiai buvo išaugęs 50-ąją savaitę“, – teigė D. Jociuvienė.

COVID-19 liga praėjusiųjų metų 49 savaitę sirgo 33 asmenys, 50 savaitę – 29, 51 savaitę – 26. D. Jociuvienės žodžiais, užpernai dominavo COVID -19 liga, o pastaruoju metu – gripas, kurio 2021-aisiais buvo užregistruoti tik pavieniai atvejai. „Pastebima, kad sergančiųjų gripu skaičius išauga kas treji ketveri metai, yra sukeliamos epidemijos. Šis virusas mutuoja, kaskart būna kitokios atmainos, o žmonių atsparumas – mažesnis“, – paaiškino NVSC Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vadovė.

Pagal sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis rodiklį Klaipėdos apskrities mastu Kretinga atsidūrė 4-oje vietoje – po Šilutės rajono, Klaipėdos miesto ir Palangos. Skuodo rajonas – penktas, Neringa – šešta.

Priminė rankų higieną ir kaukes

„Pirmadienio ryto duomenimis, pacientų skambučių sulaukėme ne daugiau, kaip prieš Naujuosius metus, tačiau per drąsu būtų sakyti, ir kad ligos traukiasi“, – sakė Kretingos šeimos medicinos centro direktorė Augenija Juknevičienė.

Ji taip pat patikino, kad COVID-19, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų užregistruojama nemažai, tačiau dominuoja gripas. Gydytojos teigimu, šias tris ligas atskirti nelengva, nes simptomai panašūs. Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra, sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų, sąnarių skausmas, nuovargis, silpnumas. Anot A. Juknevičienės, gripas šiemet nelengvas, neretai komplikuojasi į plaučių uždegimą, bronchitą. Susirgus šeimos nariams, patariama profilaktiškai pavartoti priešvirusinių vaistų.

„O COVID-19 tokio aiškaus veido, kaip gripas, neturi“,– sakė gydytoja. Sergant gerklė prikimusi, skauda galvą, bet gali ir nebūti aukštos temperatūros, be to, šiai ligai kartais dar būdingas ir dusulys, spaudimas krūtinėje, nėra apetito, pasitaiko, kad prarandamas skonis ir kvapas, pykina.

Kad būtų lengviau orientuotis, pajutus simptomus ir prieš einant į medicinos įstaigą A. Juknevičienė pacientams patarė pasidaryti testą – vaistinėse vienoje pakuotėje parduodami ir COVID-19, ir gripo testai.

Tiek NVSC Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus ir Kretingos šeimos medicinos centro vadovės akcentavo, kad infekcinių ligų sezonu užkrato labiau pasisaugoti turėtų ir patys gyventojai – valyti ir vėdinti patalpas, kuo dažniau plauti rankas, vengti susibūrimo vietų, išlaikyti atstumus, nelaukti, kol sloguojantis ar kosėjantis žmogus užsidės medicininę veido kaukę, o dėvėti ją patiems.

Anot pašnekovių, esant bet kuriam virusiniam infekciniam susirgimui patariama gerti daug skysčių, imuninę sistemą stiprinančių bičių produktų, vartoti vitaminą C ir ilsėtis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas