Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar riedlentininkai vėl trikdys gyventojų ramybę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2023-01-03

Daugiabučių gyventojai nebenorėtų, kad naujasis skate parkas būtų atkurtas ankstesniojo vietoje.

Kretingos rajono politikai, atsižvelgdami į miesto jaunimo pageidavimus, ketina atkurti riedlenčių rampą, kuri prieš dešimtmetį buvo įrengta Pastauninko parko viršukalnėje, priešais Topolių aklg. Nr. 10 daugiabutį. Sausio viduryje į Savivaldybę ketinama pakviesti miesto jaunimą ir išvien su jais aptarti, kokios rampos jie norėtų, taip pat numatyti jai tinkamiausią vietą. Sunerimo ir aplinkinių daugiabučių gyventojai – naujos rampos toje pat vietoje, kone po langais, jie nebenorėtų.

Reikia geranoriškų politikų sprendimų

Ankstesnioji rampa – važinėjimosi riedlentėmis, riedučiais vieta – buvo medinė. Ja važinėjant, kylant ir leidžiantis, atliekant manevrus pasišokėjus, kildavo didelis bildesys. Aplinkinių namų gyventojai skųsdavosi dėl triukšmo ilgais vasaros vakarais, taip pat – dėl keiksmų ir girtavimo.

„Po ta rampa susilindę ligi išnaktų keldavo kone orgijas. Tekdavo pro langą ir raminti, ir pagrasinti, kad iškviesime policiją. Beje, nesyk buvo ir atvykusi. Teritorija aplinkui buvo paversta tualetu: pūpsodavo krūvos, mėtydavosi tušti alaus buteliai, skardinės, popieriai, traškučių pakeliai“, – pasakojo viena Topolių aklg. 10 namo gyventojų, pageidavusi neviešinti pavardės.

Tame pačiame daugiabutyje gyvenanti buvusi ilgametė pedagogė Vida Giedrimienė sakė nė neabejojanti, kad jaunimui reikalinga rampa, gerai, kad jauni žmonės sportuoja, tačiau toks triukšmingas riedučių, riedlenčių sportas – ne miegamajame mikrorajone.

„Sutvarkius parką, viršukalnėje atsirado takai, suolai, ši vieta tapo savotiška ramybės oaze. Netoliese vaikų darželis, įrengta poilsio aikštelė, kur susirenka tėvai su vaikais. Viskas labai gerai. Tačiau rampos ten pat tikrai nebereikia. Tokia triukšminga vieta turėtų būti įrengta kur nors kitur, kur jaunimui ir vaikams būtų ir saugu, ir patogu atvykti, kur būtų įrengta infrastruktūra – aikštelė, tualetas. Naujoms parduotuvėms Kretingoje surandama vietų, o dėl vaikų užimtumo reikia tik geranoriškų politikų sprendimų“, – kalbėjo V. Giedrimienė.

Jos manymu, skate parkui tinkamiausios vietos mieste būtų prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono, Pastauninko parke priešais vasaros estradą ar laisvame sklype netoli LIDL parduotuvės.

Kai kurie kretingiškiai siūlo skate įrenginius statyti Pastauninko parko pramogų zonoje, priešais vasaros estradą.

Spręs: statyti monolitinę ar medinę

Senąją rampą vis palopydavo, bet važinėtis vaikams joje darėsi nesaugu, būta ir traumų, todėl nuspręsta ją visiškai nugriauti. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolitos Vaickienės žodžiais, rajono Strateginiame plane jau prieš kelerius metus buvo įtraukti rampos atkūrimo darbai – jiems numatyta 100 tūkst. Eur. Kretingos rajone buvo numatyta įrengti dvi rampas – mieste ir Darbėnuose. Tačiau anksčiau įgyvendinti abu projektus pritrūko lėšų.

„Lietuvoje yra tik 2 skate parko įrangos tiekėjai. Pagal jų atsiųstus pasiūlymus, įrengti tvirtą monolito rampą kainuotų apie 200 tūkst. Eur, o medinė, tačiau gerokai didesnė už ankstesniąją, kainuotų maždaug 100 tūkst. Eur. Susirinkę su seniūnais, sporto sričių atstovais tarėmės, ar beverta mieste statyti medinę rampą, kuri nėra patvari, gyvuoja vos 5–6 metus, ir kelia triukšmą, ar geriau investuoti daugiau, bet įrengti patvarią šiuolaikinę monolitinę. Taip pat norėtume išsiaiškinti, ko labiau reikia pačiam jaunimui: ar aukštesnės, pritaikytos BMX dviračiams, ar platesnės, labiau reikalingos riedlentininkams“, – kalbėjo J. Vaickienė, patikinusi, kad išsiaiškinti poreikius ketinama su šio sporto entuziastais, sukvietus juos prie bendro stalo.

Ji pritarė daugiabučių gyventojų minčiai, kad skate parkui reikėtų ieškoti kitos vietos mieste: siūlyta įrengti aikštelę prie LIDL arba greta motobolo stadiono. Administracijos direktorė taip pat prasitarė, kad rasti lėšų, tvirtinat naująjį rajono biudžetą, nebus paprasta: „Visą biudžeto prieaugį „suvalgo“ atlyginimai, stumdome eilutes, bet infrastruktūros vystyti nėra iš ko“. Tačiau užsibrėžta įrengti naują skate parką Kretingos jaunimui jau šį pavasarį.

Vydmantiškiai pirmieji įsirengė modernų įrenginį

Darbėnuose, miestelio aikštyne greta gimnazijos stadiono, prieš 7–8-erius metus iš Europos Sąjungos projektinių lėšų įrengta medinė rampa taip pat susidėvėjo: buvo nebetinkama naudoti, ir seniūnija ją nugriovė.

„Žinodami jaunimo poreikį, pasitarėme Savivaldybėje, kad reikia statyti naują rampą. Jau pernai buvo paskelbti konkursai, tačiau už turimą pinigų sumą bendrovės nesiėmė darbų. Dabar ketiname skelbti naują konkursą, kad už Savivaldybės žadėtus 30–40 tūkst. Eur ligi ateinančio pavasario įrengtų naują medinę rampą“, – kalbėjo Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys.

Kita alternatyva – laisvos erdvės tarp Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ir LIDL prekybos centro.

Praėjusią vasarą vienas moderniausių skate įrenginių Klaipėdos apskrityje buvo įrengtas Vydmantuose, netoli gimnazijos. Jo iniciatorė – pati bendruomenė, laimėjusi Gyventojų iniciatyvų projektą ir iš Kretingos rajono savivaldybės gavusi lėšų – 120 tūkst. Eur.

Projektą įgyvendino tarptautiniu mastu pripažinta bendrovė CGS, turinti patirties įrengiant skate parkus daugelyje Europos šalių.

„Aikštelė dar nebuvo priduota vertinti komisijai, o į ją jau ėmė rinktis riedlentininkai iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Mažeikių. Neleidome, sakėme, kad specialistai dar neįvertino darbų. O jie sakė: esame profesionalai, žinome, kaip važinėtis. Ir akcentavo, kad tokio lygio aikštelės nesą visoje Klaipėdos apskrityje. Taip pat sakė, kad monolito įrenginio nesulyginti su iš plokščių pagaminta rampa“, – kalbėjo Vydmantų seniūnijos seniūnas Rimvydas Šakinis.

---

Kretingiškės riedlenčių sporto mėgėjos Audronės Bručkutės komentaras:

– Labai norėtųsi, kad Kretingoje būtų moderni rampa, kur jaunimas galėtų toliau lavinti sportinius ir protinius gebėjimus. Anksčiau rampa buvo įrengta parke, ir mums buvo tikrai gera vieta. Žinoma, būdavo ir tam tikrų nepatogumų, kai daug lapų, šakų prikrisdavo, vėjas prinešdavo šiukšlių, bet atmosfera buvo superinė. Todėl tikrai norėčiau, kad ten ir toliau būtų statomas skate parkas.

Reikia nepamiršti, kad, norint turėti gerą ir išskirtinį skate parką, reikia ir didelės investicijos. Šiais laikais labai daug statoma betoninių parkų, bet man mediniai gražesni, saugesni. Man norėtųsi, kad skate parkas būtų aukštų, didelių figūrų, kur tiktų važinėti ne tik riedlentėmis, bet ir dviračiais (BMX), riedučiais ir paspirtukais. Parke nepatrukdytų ir keletas mažų figūrų, norintiems išmokti užsiimti ekstremaliu sportu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas