Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tikslas – futbolininkams suteikti žaidybinio laiko

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2022-12-23

Futbolo aikštėje save išbandė ir patys mažiausieji FA „Minija“ auklėtiniai, treniruojami Arvydo Balsevičiaus.

Kretingos futbolo akademija „Minija“ du savaitgalius jaunuosius futbolininkus kvietė į turnyrus, kuriuose vaikai, maksimaliai gavę žaidybinio laiko, turėjo galimybę ne tik pasivaržyti, bet ir patobulėti, treneriai, įvertinę vaikų pasiekimus, – numatyti tolimesnę treniruočių eigą.

Salės futbolo turnyre, skirtame gimusiųjų 2014 m. komandoms, varžėsi dvi Kretingos FA „Minija“ komandos, treniruojamos Dangirdo Žilinsko, atvyko svečių iš Klaipėdos futbolo mokyklos (FM), Klaipėdos futbolo akademijos (KFA) ir Plungės, toks pat turnyras buvo suorganizuotas 2013 m. gimusiems futbolininkams – Kretingos komanda, treniruojama Arvydo Balsevičiaus, varžėsi su Palangos sporto centro, KFA, Plungės „Babrungo“ komandomis, dalyvavo ir D. Žilinsko treniruojami 2015 m. gimę berniukai.

„Mūsų rengiamuose turnyruose pakvietėme dalyvauti ir Kretingos futbolo mokyklos auklėtinius. Gaila, kad jie atsisakė vos ne paskutiniu momentu – teko keisti tvarkaraščius, ieškoti, kas galėtų pakeisti komandą“, – apgailestavo FA „Minija“ administratorius futbolo treneris Martynas Viluckas.

Turnyras buvo surengtas ir patiems jauniausiems – gimusiems 2016 m. – futbolininkams. Pasivaržyti su A. Balsevičiaus auklėtiniais atvyko Klaipėdos FA, Palangos komandos, rungtynės vyko 2-jose aikštelėse, žaidžiama buvo „4x4“. „Savo tikslą – suteikti vaikams kuo daugiau žaidybinio laiko – pasiekėme“, – teigė M. Viluckas.

Salantų miesto vaikus treniruoti pradėjo Germanas Vaniuchinas.

Kad suteiktų daugiau žaidybinės patirties, įvyko gimusiųjų 2014 m. turnyras – jame varžėsi vaikai, kurie futbolo treniruotes lankyti pradėjo ne per seniausiai, tad turnyro organizatoriai suteikė galimybę jiems daugiau pasivaržyti, patirti gerų emocijų, pelnyti pirmuosius atminimo medalius.

„Esmė, kad dėl ligų „iškrito“ skuodiškių, kretingiškių „Veltūno“, klaipėdiečių komandos. Bet džiaugiamės, kas vis dėlto sumanytas renginys pavyko, ir vaikai galėjo patirti gražių emocijų, prieššventinių įspūdžių“, – kalbėjo M. Viluckas, pasidžiaugęs ir tuo, kad futbolo akademijos idėjos plinta gilyn – Salantuose jau rengiami futbolo užsiėmimai, juos veda „Minijos“ kapitonas Germanas Vaniuchinas.

Visi turnyrų dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, saldžiomis dovanomis, gerų emocijų patyrė ne tik vaikai, bet ir juos atlydėję tėvai.

FA „Minija“ auklėtiniai vyko į turnyrus ir svetur: Mažeikiuose viešėjo gimusiųjų 2012 m. komanda, treniruojama Edgaro Drąsučio, M. Vilucko treniruojamos mergaitės, o Gedimino Petrausko treniruojami futbolininkai pabuvojo turnyre Klaipėdoje.

Rezultatai turnyruose nebuvo skaičiuojami. M. Viluckas paaiškino, kad Lietuvos futbolo federacijai rekomendavus, turnyrai turi būti rengiami ir dėl žaidybinės patirties, ir dėl vaikų motyvacijos žaisti futbolą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas