Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos sporto mokyklos rankininkės po šventinės treniruotės su savo treneriu Algimantu Pranaičiu ir viešnia Ramune Poškute.

Kretingos sporto mokyklos rankininkės, treniruojamos Algimanto Pranaičio, šiuos metus užbaigė džiugia nuotaika: Kretingoje viešėjo ir su jaunosiomis sportininkėmis susitiko, pabendravo ir apdovanojimus įteikė Italijoje šiuo metu žaidžianti Kretingos sporto mokyklos absolventė 24-erių Ramunė Poškutė.

„Esu įsitikinęs, kad mergaitėms reikia gerų, įkvepiančių ir motyvuojančių pavyzdžių“, – susitikimo esmę nusakė A. Pranaitis, per šventinę treniruotę nusprendęs savo auklėtines paskatinti apdovanojimais – taurėmis ir medaliais, kurie buvo skirti pagal individualius pasiekimus.

Juos įteikusi R. Poškutė irgi pasidžiaugė bendryste, galimybe sugrįžti į gimtąjį miestą, pabendrauti su savo treneriu, prisiminti pirmuosius žingsnius rankinio aikštelėje. „Po vasaros į Kretingą grįžau pirmą kartą. Man sudarytas treniruočių planas, tačiau dėl sniego nelabai galiu jį įvykdyti – Kretingoje nėra, kur bėgioti: stadionas nuo sniego nevalytas, šaligatviais bėgioti irgi nekomfortiška“, – pastebėjo mergina, kuriai sezonas Italijoje dar nesibaigė, tad privalu išlaikyti gerą fizinę formą.

R. Poškutė gyvena Sicilijoje Italijoje ir atstovauja klubui „Pallamano Paceco“, kuris žaidžia II lygoje. Joje varžosi 36 komandos, ir klubas sužaidė jau 10 rungtynių. R. Poškutė neslėpė, kad jos ir klubo ekipos laukai intensyvus sezonas, juolab kad klubo vadovai ir treneriai iškėlė tikslą patekti į aukštesnę lygą. Šiuo metu „Pallamano Paceco“ su dar viena komanda dalinasi I–II vietomis. Komandai pavyko laimėti turnyrą Sardinijoje, o kad tobulėtų, kiekvieną trečiadienį rengiamos rungtynės su aukščiausios lygos komanda.

Kretingiškė aikštėje per rungtynes praleidžia visą laiką, yra viena rezultatyviausių komandos žaidėjų: daugiausia jai pasisekė pelnyti 11 įvarčių, vidutiniškai per rungtynes ji pelno po 5 įvarčius.

„Pastebiu, kad rankinis Italijoje populiarėja“, – sakė R. Poškutė, kuri, kaip aukščiausia komandos žaidėja, iš kairiojo krašto pozicijos perėjo į pusiau kairiojo krašto ir stengiasi komandai būti naudinga ne tik pelnydama įvarčius.

Mergina pasidžiaugė tuo, kad ir Italijoje gali žaisti marškinėliais, pažymėtais 8-uoju numeriu, kaip ir Lietuvoje.

Klubas Italijoje rankininkėms yra sudaręs puikias sąlygas gyventi, jos aprūpintos transportu, o gyventi prie jūros – vadinasi, patirti ir jos teikiamus malonumus: merginos dar praėjusį mėnesį maudėsi jūroje.

Be lietuvaitės, komandoje iš užsienio dar žaidžia kroatė, argentinietė, serbė-ukrainietė, po Naujųjų atvyksta vokietė. R. Poškutei prireikė dviejų savaičių, kad pradėtų suprasti, ką itališkai kalba trenerė. „Ji pasakė, kad komandoje bus kalbama viena vienintele kalba – italų“, – pasakojo Ramunė, jau pramokusi ne tik suprasti, bet ir susikalbėti itališkai.

Rankininkė treniruojasi 5–6 kartus per savaitę, iš ryto sunkiosios atletikos salėje gerina fizinę formą, popiet – darbas su kamuoliu.

R. Poškutė baigė Lietuvos sporto universitetą, yra įgijusi trenerės ir pedagogės kvalifikaciją. „Ką gali žinoti – gal ji sugrįš manęs pakeisti“, – pasvarstė ilgametis rankinio treneris A. Pranaitis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas