Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojams – padėkos ir gėlės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2022-12-23

Po „Metų ūkio“ apdovanojimų Kretingos rajono savivaldybėje: (iš kairės) Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas, ūkininkai Andrius Gedvilas, Airidas ir Vaida Viskontai, Kęstutis ir Vaida Petručiai.

Užvakar, prieš prasidedant Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdžiui, buvo pagerbti respublikinio konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai: pirmą vietą laimėjęs Andrius Gedvilas, Laukžemėje įsteigęs „Prieskonių jūrą“, antrą vietą pelnę Darbėnų seniūnijoje, Grūšlaukėje, augalininkystės ūkį plėtojantys Airidas ir Vaida Viskontai ir trečios vietos laimėtojai taip pat Grūšlaukėje augalininkyste užsiimantys Kęstutis ir Vaida Petručiai.

Padėkas ūkininkams įteikęs rajono meras Antanas Kalnius priminė, kad šie metai paskelbti Žemaičių kalbos metais, ir nepraleido progos už darbą nominantams padėkoti žemaitiškai.

„Ateinantys metai mums bus nelengvi dėl naujų reikalavimų Strateginiame žemės ūkio plane“, – akcentavo Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas, kolegoms palinkėjęs daugiau bendrauti tarpusavyje, kantrybės ir, žinoma, gero derliaus.

Konkursas „Metų ūkis“ yra respublikinis, tad kretingiškiai su dideliu būriu nugalėtojų iš kitų šalies rajonų dar dalyvaus apdovanojimuose ir respublikos mastu.

A. Gedvilas „Prieskonių jūros“ veiklą Laukžemėje su broliais pradėjo prieš trejus metus, kai grįžo iš Norvegijos, kur gyveno ir dirbo daugiau kaip 15 metų. Per tą laiką sakė užmezgęs naudingų pažinčių su tenykščiais ūkininkais, sumaniais šiltnamių specialistais.

„Kai pasakiau, kad, įgijęs patirties, norėčiau prieskoninius augalus dabar jau auginti savo šalyje, jie mane tik sveikino, negailėjo patarimų, siuntė geriausius linkėjimus“, – teigė A. Gedvilas.

Šiltnamis, taip pat visa jam reikalinga įranga nusipirkta ir parsigabenta iš Norvegijos ūkininkų, mat Lietuvoje, anot pašnekovo, būtų kainavę gerokai brangiau.

Jeigu dabar užsuktumėte į „Prieskonių jūrą“, nustebintų vazonėlių su žaliuojančiais bazilikais, rozmarinais, čiobreliais, mėtomis, melisomis, petražolėmis gausa. Žolelės tarp „Lidl“, „Rimi“ prekybos centrų pirkėjų yra populiarios ne tik dėl malonaus aromato, o ir dėl to, kad auginamos nenaudojant nei pesticidų, nei kitos chemijos.

„Prieskonių jūra“ verta pirmos vietos, nes šis verslas netradicinis, vienintelis toks rajone, o gal ir Lietuvoje“, – pasidžiaugė R. Paulikas.

Abu augalininkystę plėtojantys grūšlaukiškiai antros ir trečios vietų laimėtojai ūkius yra perėmę iš savo tėvų – Airidas prieš 7-erius metus, Kęstas – prieš 12-a.

Kad našiau dirbtų, Airidas pasakojo atsinaujinęs žemės ūkio technikos parką, be to, jis taiko dirvožemį ir aplinką tausojančią neariminę žemdirbystę, džiaugiasi, kad dėl to pasėliai užauga vešlesni, derlingesni. „Prie plūgo“ jau tikrai negrįšiu“, – patikino jis.

„Aš kilęs iš Šlaveitų, ten ir buvo mano mamos ūkis. Ji laikė ir karvių. Man taip pat buvo minčių turėti mišrųjį ūkį – auginti grūdines kultūras, įsigyti mėsinių galvijų, bet apsigalvojau“, – atviravo K. Petrutis. Persikėlęs į žmonos tėviškę Grūšlaukę, per kelis kaimus ūkininkas dirba apie 200 ha žemės, augina javus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas