Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valstybinė miškų urėdija visoje šalyje antradienį gyventojams dalijo eglės šakas.

Miškininkai atvyko ir į Kretingos miestą. Tądien jie išdalino apie 1,5–2 tūkst. eglių ir pušų šakų.

„Tai šakos iš vadinamųjų ugdomųjų kirtimų arba kirtaviečių. Prižiūrėdami miškus, juos praretiname, kad kitiems medžiams būtų palikta daugiau vietos augti, miškas būtų sveikesnis“, – paaiškino Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio miško auginimo specialistė Gražina Banienė.

Daugiausia miškininkai išdalino eglių šakų. „Daug kas nori ir pušies, tačiau šiais metais gyventojai rinkosi eglių šakas. Žmonės sakė, kad į namus nori parsinešti eglės kvapo, kad gyvena mažuose butuose, tik šaką ir tepuošė“, – kalbėjo G. Banienė.

Šią akciją Valstybinė miškų urėdija organizuoja gamtosauginiais ir prevenciniais tikslais. Tikimasi, kad taip gyventojai skatinami nekirsti nelegaliai eglių miškuose, tausoti gamtą. „Žmonės nežinodami gali padaryti didelę žalą gamtai. Dažniausiai visi ieško gražios eglutės, o tokios būna tos, kurios pasodintos miškui atauginti, – tvirtino miško auginimo specialistė, pridūrusi, kad tuo pačiu norima ir dalintis gamtos duotais kūriniais. – Norime parodyti, kad ir viena papuošta šaka gali sukurti kalėdinę nuotaiką, ne visada būtina visa eglė.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas