Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus meno vadovui Alvydui Vozgirdui už etninės kultūros puoselėjimą paskirta Kultūros ministerijos premija.

Kultūros ministerija įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams. Tarp jų – ir Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus meno vadovui Alvydui Vozgirdui.

„Kultūros ministerijos premijos ir garbės ženklai čia subūrė plačią ir margą bendruomenę. Šiandien drauge švenčiame ryškų jūsų veiklos paliktą įspaudą daugybėje skirtingų sričių: nuo džiazo iki edukacijos, nuo teatro iki raštijos istorijos. Skirtingos veiklos, skirtingi kontekstai lemia, kad ir kasdienybę matuojame kiek skirtingais matmenimis. Vis dėlto tuo pat metu esame viena stipri kultūros bendruomenė. Šiandien to bendrumo, džiaugsmo ne tik dėl savo, bet ir dėl kitų įvertinimo matome tikrai daug“, – per apdovanojimus Nacionalinės dailės galerijoje, kaip pranešė Kultūros ministerija, sveikindamas laureatus sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą buvo paskirtos trys premijos. Be panevėžietės etnologės Linos Vilienės ir kultūrologės Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojos Dalios Blažulionytės, ši premija skirta ir Alvydui Vozgirdui – vienam aktyviausių tradicinio folkloro skleidėjų Klaipėdos krašte, vadovaujančiam Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansambliams „Kuršiukai“, „Kuršių ainiai“, Kretingos rajono kultūros centro Šukės filialo folkloro ansambliui „Šukupis“. A. Vozgirdas taip pat skaito pranešimus seminaruose, konferencijose, veda praktinius mokymus kūrybinėse laboratorijose, stovyklose, nuo 2011 metų koordinuoja Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Mažosios Lietuvos regioninį konkursą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas