Iš rungtynių protokolų

• 2022-12-16

Rajono krepšinio pirmenybėse buvo sužaisti pusfinalių susitikimai: tiek I, tiek II lygoje paaiškėjo komandos, kovosiančios dėl nugalėtojų vardų. Vadinasi, jau šį savaitgalį paaiškės nugalėtojai ir prizininkai.

Pirmą pusfinalį I lygoje susitiko daugkartiniai čempionai ir prizininkai „Jokūbavo“ krepšininkai ir „Urbovita“. Susitikimas prasidėjo labai nerezultatyviai, po I kėlinio 11:10 pirmavo „Urbovita“; II kėlinį sėkmingiau sužaidė „Jokūbavas“ ir išsiveržė į priekį – 29:26. Trečią kėlinį komandos ir toliau keitėsi sėkmingais momentais, bet jiems pasibaigus „Jokūbavas“ vis dar pirmavo – 48:46. Likus žaisti 3 min. švieslentėje degė lygus rezultatas 62:62. Per likusį laiką „Urbovitos“ komandoje A. Viršilas sumetė keturis baudos metimus iš keturių, bet „Jokūbavas“ po A. Bėronto taiklaus baudos metimo pirmavo 68:66, varžovai paskutinei atakai turėjo pakankamai laiko, bet paskutinis M. Naudžiūno dvitaškis tikslo nepasiekė, o tai reiškė „Jokūbavo“ komandos pergalę. Šių rungtynių intensyvumą parodo ir tai, kad nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės negu 5 taškų persvaros, švieslentėje dažnai degė ir lygus rezultatas. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Eimantas Kupšys (13 atk. kamuolių, 20 naud. balų), pelnęs 17 taškų, Andrius Bėrontas (8 atk. kamuoliai) pridėjo 14, o Voldemaras Knystautas (21 atk. kamuolys, 22 naud. balai) – 11.

„Urbovitos“ komandoje Aidas Viršilas (8/9 baudos, 6 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai, 8 išprov. pražangos, 26 naud. balai) surinko 18, Audrius Mineikis (16 atk. kamuolių, 17 naud. balų) – 11, o Mindaugas Naudžiūnas – 10 taškų. Antrosiose rungtynėse susitiko praėjusių metų Kretingos rajono Didžiosios taurės nugalėtojas „Skuodo KKSC-Senamiestis“ ir „Vydmantai“. Šiose rungtynėse tokios didelės dramos nebuvo, vydmantiškiai nuo pat susitikimo pradžios pradėjo tolti nuo varžovų, po dviejų kėlinių komandas skyrė 15 taškų – 55:40.

Po pertraukos ir toliau rungtynių kontrolę išlaikę „Vydmantai“ 88:71 nugalėjo skuodiškius ir pelnytai žengė į finalą. Nugalėtojus į priekį vedė rezultatyviausiu pusfinalio žaidėju tapęs Mantas Aukselis (10/11 dvitaškiai, 3/6 tritaškaii 5/5 baudos, 5 per. kamuoliai, 33 naud. balai), pelnęs 34 taškus, 15 pridėjo Erikas Kubilius (5/7 dvitaškiai, 8 atk, kamuoliai, 3 per. kamuoliai, 22 naud. balai), Rokas Misevičius (7 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai) ir Mindaugas Reminas (4/7 tritaškiai, 18 naud. balų) – po 12. Skuodo komandoje Paulius Mitkus (6/10 dvitaškiai) surinko 18, Kristupas Burneika (5/7 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai, 16 naud. balų) – 12, Tautvydas Vepštas (2/3 tritaškiai, 5/6 baudos, 6 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) – 11 taškų.

II lygos pusfinalio rungtynėse susitiko du vienas kitą gerai pažįstantys varžovai „Virusas“ ir „Oranžinis šaras“. Šiose rezultatyvumu nepasižymėjusiose rungtynėse sužaidus pirmą rungtynių pusę priekyje buvo „Oranžinis šaras“ – 32:25. Trečią kėlinį sėkmingiau rungtyniavo „Virusas“ ir prieš lemiamas dešimt minučių jie atsiliko vienu tašku – 41:42. Intriga išliko iki pat paskutinės susitikimo minutės, o „Viruso“ pergalę 60:57 nulėmė taiklus Dariaus Anužio tritaškis metimas. Nugalėtojams po 14 taškų surinko Vytautas Želvys (6/14 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių) ir Andrius Auryla (3/5 dvitaškiai, 14 atk. kamuolių, 8 išprov. pražangos, 20 naud. balų); „Oranžinio šaro“ neišgelbėjo 18 Aleksandro Kostiugovo (6 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai) ir 16 – Valentino Rumiancevo (3/7 tritaškiai, 5/6 baudos) taškų. Antrą pusfinalį susitiko iki šiol be pralaimėjimų žengę „Kurmaičiai“ ir „Kūlupėnai“. Kurmaitiškiai šiose rungtynėse visiškai nerodė iki tol demonstruoto žaidimo, pralaimėjo visus keturis kėlinius ir 53:76 turėjo pripažinti varžovų pranašumą. „Kūlupėnų“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Sigitas Einikis (6/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 7/7 baudos, 14 atk. kamuolių, 28 naud. balai), surinkęs 22 taškus, Julius Narkus (6/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 13 atk. kamuolių, 27 naud. balai) pridėjo 16. „Kurmaičių“ komandoje be keitimų rungtyniavę Julius Jasas (12 atk. kamuolių) pelnė 17 taškų, 12 pridėjo Justinas Jodkonis (11 atk. kamuolių, 4 rez. perdavimai, 7 per. kamuoliai, 19 naud. balų).