Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Budriškiai atrado talentų ir sieks nykštukų rekordo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2022-12-16

Į vakaronę svečius sukvietė ir programą vedė Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyriaus vedėja Justina Žemgulienė (kairėje).

Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyrius, vadovaujamas Justinos Žemgulienės, išvien su kaimo bendruomene surengė šventę „Įžiebkime talentus“, kurios metu siekė atskleisti išskirtinius bendruomenės žmonių gebėjimus ir talentus, o taip pat – pagaminti 300 kalėdinių žaislų-nykštukų, jais papuošti kaimo erdves ir taip pasiekti Lietuvos rekordą.

J. Žemgulienės žodžiais, kabinant ir puošiant nykštukais gyvą eglę, augančią prie Budrių kultūros skyriaus, įsismarkavo pūga: užpustė kiemą, eglę teko atsikasti nuo apačios, slydo ir krito kopėčios. Todėl ant kalėdinio medžio buvo sukabinta vos pusė pagamintų žaislų, o kitais išpuoštos centro erdvės. „Labai tikimės, kad iki tikrųjų Kalėdų pūgos aprims, pusnys sukris ir galėsime ant eglės sukabinti likusius nykštukus“, – viltingai kalbėjo skyriaus vadovė.

Jos žodžiais, tikslus nykštukų skaičius – 300 – yra užfiksuotas, prašymas su liudininkų parašais išsiųstas Lietuvos rekordų agentūrai, dabar laukiama atsakymo – patvirtins rekordą ar ne. Nes budriškius pasiekė žinia, kad kažką panašaus šiemet sugalvoję ir alytiškiai.

Ant eglės kabinamus žaislus-nykštukus iš audinio baldams atraižų, kimštus sintetiniu užpildu ir dekoruotus medinėmis sagutėmis arba pistacijų kevalų puselėmis – šios atstojo nosytes, pagamino pati Justina, talkinat 11-metei dukrai Lėjai.

„Šitų nykštukų idėja gimė spontaniškai: norėjosi surengti eglės įžiebimo šventę savo kaimo žmonėms ir kaimynams nausodiškiams, reikėjo pasipuošti eglę. O ši, graži, natūrali auga Budriuose, kieme prie kultūros namų. Atsinešėme dėžę ankstesnių žaislų – matome, šie pasenę. Pasitarėme su bendruomenės pirmininku Rimantu Stuopeliu – sako, gal dekoruokim eglę nykštukais. Juolab kad visas Kretingos kraštas jais ėmė puoštis. Besiuvant nykštukų vis gausėjo, taip ir gimė mintis – sukurti kuo daugiau ir bandyt pretenduoti į rekordą“, – atviravo Vydmantuose gyvenanti ir dar technologijų mokytoja dirbanti J. Žemgulienė. Beje, didysis nykštukas Rotušės aikštės skvere sukurtas taip pat jos rankomis.

Šįkart budriškiams eglutės įžiebimo šventė vyko ekstremaliomis sąlygomis: prieš dieną Budrių ir Nausodžio kaimuose buvo dingusi elektra, o ir pačią žaliaskarę teko puošti apšvietus prožektoriumi. „Nors žmonių, manau, dėl neįprastų oro sąlygų, nesusirinko gausiai, tačiau vakaronė praėjo itin šiltai“, – akcentavo skyriaus vadovė.

Jaukią atmosferą susirinkusiesiems kūrė meditacijų terapijos atlikėjas Donatas Senkus iš Klaipėdos, o dainomis – Ema Metrikytė. Savo rankų darbo kūriniais, sunešę juos į parodą, džiugino talentingieji kaimo žmonės: Liucija Skliuderienė – siuvinėtais paveikslais ir iš virvių nertomis staltiesėmis, Elena Abromienė – riešinėmis, 16-metė Milita Leonavičiūtė savo paveikslais, menininkas Juozas Paulauskas – skulptūromis iš vario ir bronzos, 87-erių Vytautas Uktveris – medžio drožiniais. Kaimo šeimininkė Kristina Gražulė pravedė edukaciją – spirgino silkę ant lauko dujinės viryklės ir pamokė, kaip Kūčioms pasigaminti gardžią cibulynę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas