Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Marijono Daujoto progimnazijos mergaičių sukurti konkursiniai darbai

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos surengtoje tarptautinėje parodoje-konkurse „Žiemos puokštė“ sėkmė lydėjo ir Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokines, kurias konkursui parengė technologijų mokytoja Marija Šaltmerienė.

Mergaitės kūrė kalėdines dekoracijas pagal konkurso rengėjų užduotą temą „Šviesk, Kalėdų žvaigžde!“

Šioje kategorijoje V–VIII klasių grupėje Agilei Mažeikytei ir Nerilei Beniušytei už kompoziciją „Kalėdų žvaigždė“ konkurso komisija paskyrė I v., už kompoziciją ta pačia tema Deimantei Gedeikytei ir Ugnei Baranovskytei – II v.

Mokytoja M. Šaltmerienė akcentavo, kad moksleivės kompozicijas sukūrė išskirtinai iš gamtinių natūralių medžiagų, panaudodamos buko kankorėžius, kurių mokyklos mokiniai pririnko, dalyvaudami miškų urėdijos suorganizuotoje augalų sėklų rinkimo akcijoje, notrą, diktoną. „Tai neliko nepastebėta komisijos, kuri būtent ir akcentavo, kad gamtinės medžiagos panaudotos labai kūrybiškai ir šiltai pateiktos, – pedagogė neslėpė, kad ir pati šiek tiek prisidėjo prie savo mokinių kūrybinės idėjos. – Mokytojas ir yra tam, kad įkvėptų mokiniams pasitikėjimo savo jėgomis, savo sugalvota vizija.“

Konkurse laimėjusios mergaitės lanko M. Šaltmerienės vadovaujamą būrelį „Rankdarbių magija“, kuriame mokosi ne tik floristikos. „Mokomės panaudoti netradicines medžiagas, taikome netradicines technikas, antram gyvenimui prikeliame panaudotus daiktus. Mokiniams patinka kurti nesudėtingus buitinės paskirties daiktus. Kokius, padiktuoja pats gyvenimas“, – ilgametė pedagogė akcentavo ir tai, kad viskas nepaliaujamai keičiasi: ko mokiniai prieš 10 metų nė nebūtų pagalvoję, šiandien tampa įprasta. „Todėl ir dažome, pjaustome, kalame – darome visa, ko reikia šiuolaikinėms idėjoms įgyvendinti“, – sakė M. Šaltmerienė.

Be būrelio „Rankdarbių magija“, jos ir kolegų pastangomis vykdoma veikla „Antrasis daiktų gyvenimas“, per kurią sukurti darbai puošia mokyklos erdves. Vienas jų – „Ekomozaika“, papuošęs kalbų laboratoriją.

Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė akcentavo, kad mokinių dalyvavimas progimnazijos gyvenime ir popamokinėje veikloje yra labai svarbus asmenybei formuotis ir augti. „Mūsų mokyklos tikslas – kad pagal neformaliojo švietimo veiklas būtų patenkinti visi mokinių saviraiškos poreikiai, neatsiejami nuo pažinimo ir kūrybiškumo“, – kalbėjo ji, akcentuodama, kad mokytojas, pastebėjęs gabius mokinius ir paskatinęs juos kurti, reikštis, yra didelė vertybė, kadangi įkvepia mokinį pasitikėti savo jėgomis.

---

Tradicija tapusias parodas-konkursus Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija rengia jau trečią dešimtmetį. Šiemet tarptautinė paroda „Žiemos puokštė“ vyko drauge su Atvirų durų diena.

Tarptautinėje parodoje- konkurse „Žiemos puokštė“ šiais metais dalyvavo 82 dalyviai iš įvairiausių Lietuvos regionų, moksleiviai iš Latvijos ir Ukrainos.

Gausiausiai atstovaujama V–VIII kl. moksleivių grupė pristatė sukurtas kalėdines dekoracijas tema „Šviesk, Kalėdų žvaigžde!“, IX–XII kl. moksleiviai kūrė kalėdines eglutes tema „Su miško kvapu“, profesinių mokyklų moksleiviai konkursui pateikė kalėdinius vainikus su žvakėmis, skirtus stalui dekoruoti, tema ,,Sveika gyva, Kalėdų viešnia“.

Mokinių, tarp jų – kretingiškių, sukurti darbai papuošė Petrašiūnų slaugos ligoninės, senelių namų Rumšiškėse ir Vaišvydavoje interjerą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas