Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiųmetinis muziejininkės Nijolės Kalvienės kūrinys, sudarytas iš daugiau kaip 20 atskirų karpinių lakštų, vėlgi „seka“ ažūrinę Kalėdų pasaką dvaro verandoje.

Jau trečius metus iš eilės prieš Kalėdas baltą karpinių pasaką Kretingos dvaro verandoje „seka“ Kretingos muziejaus muziejininkė karpinių meistrė Nijolė Kalvienė: ligi tol nustebinusi kretingiškius ir svečius baltų karpinių skulptūromis, vaizduojančiomis pasakų personažus ar dvaro šeimininkus – grafus, šiemet ji surengė masyvių karpinių parodą „Baltos Kalėdos“.

N. Kalvienės rankomis sukurtos Kalėdos – baltos ir grakščios, lyg iš viršaus žemyn krintančios snaigės ar, kaip vaikystėje, ant langų sustingę jų raštai – stebina autorės išmone, neišsenkančia fantazija. Susilieję su aplinkui, gamtoje, tvyrančiu baltumu, karpiniai sukuria paslaptingą artėjančio meto laukimą. „Kai pernai ir užpernai iš kieto popieriaus – vatmano – kūriau skulptūras, jau puoselėjau naują idėją – verandoje sukurti karpinius kaip užuolaidas. Jau tuomet pradėjau ieškoti didelių popieriaus lakštų, iš kurių ir galėčiau skurti vientisą kūrinį. Talkinat muziejaus ūkio dalies darbuotojams, įtvirtinome „užuolaidas“ į lubas ir jas apšvietėme. O tam, kad šviesa kristų efektingiau ir karpinys persišviestų, dar jį aptaisiau agroplėvele. Sakyčiau, labai pasisekė, kad mano karpinių baltumą, pasimatantį per verandos langus, dar labiau paryškina neįtikėtinas stojusios šiųmetinės žiemos grožis aplinkui“, – džiaugėsi kūrėja.

Tarp karpinių užuolaidų tarytum slapstosi mergaitės skulptūra – vaikiško džiaugsmo skleidėja, kiekvieną lankytoją nukelianti į mielus vaikystės Kalėdų prisiminimus.

N. Kalvienė sakė, kad jai dar labai norėtųsi, jog karpinių vaizdo efektą paryškintų iš verandos sklindanti džiugi kalėdinė muzika: išėjusias po dvaro parką pasivaikščioti ir užsukusias prie rūmų pasigrožėti šeimas nuteiktų itin šventiškai. Muziejui taupant elektros energiją ir resursus, iš pradžių to lyg ir atsisakyta, tačiau N. Kalvienė tikisi muziejininkus dar pritarsiant jos sumanymui – paroda atidaryta vos prieš kelias dienas, tad bent per pačias šventes joje turėtų suskambėti kalėdinės giesmės.

Muziejaus erdvėse dar galima pasigrožėti ir ankstesniais metais sukurtais N. Kalvienės darbais: prie įėjimo pasitinka pernykščiai kalėdiniai N. Kalvienės kūriniai – popierinės grafo ir grafienės skulptūros, kurios nuo saulės ir aplinkos poveikio kruopščiai buvo saugojamos muziejaus fonduose. O ant Amatų centro langų taip pat kabo meniškai iškarpytos meistrės užuolaidos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas