Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Moko gerumo, kuria kalėdinę pasaką

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-12-13

Marijono Daujoto progimnazijos prieigose sužibusią šventinių eglučių alėja grožisi ir mokyklos bendruomenė, ir praeinantys miestelėnai.

Laukiant didžiųjų metų švenčių, neatpažįstamai pasikeitė Marijono Daujoto progimnazijos prieigos: čia sukurta kalėdinių eglučių alėja traukia ne vieno praeivio akį. Visas šis grožis – per 30 papuoštų eglučių – sukurtas iš tvarių medžiagų mokinių tėvų iniciatyva.

„Mūsų tikslas – skatinti tėvų lyderystę, tėvai – po atstovą nuo kiekvienos I–VIII klasės – parodė, kad jie sugeba būti lyderiai, inicijuoti naujas idėjas ir suburti komandą joms įgyvendinti“, – Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė pasidžiaugė, kad, be šventinių eglučių alėjos, mokinių tėvai yra pateikę ir daugiau idėjų, kurios, laikui einant, taip pat bus įgyvendintos.

Kuriant eglučių alėją savo patarimais pagelbėjo technologijų mokytojai Marija Šaltmerienė ir Juozas Lingys, dailės mokytoja Onutė Viskontienė, ūkinius rūpesčius ėmėsi spręsti ūkio dalies vedėja Judita Leliugienė, jai talkino mokyklos aplinkos darbuotojai.

„Bendras darbas suvienijo bendruomenę, o tėvų iniciatyvos, manome, labiau paskatins tarpusavyje bendrauti ir mokinių tėvus, kartu su vaikais imantis mokyklai svarbių idėjų“, – neabejojo progimnazijos direktorė.

Bendruomenę vienija ir ilgametis – jau 10 metų – besitęsiantis pilietiškumo ugdymo projektas „Iš širdies į širdį“, kuruojamas muzikos mokytojos Mildos Trušauskaitės. Anot jos, šis projektas skatina vaikus į savo širdis įsileisti gerumą ir dalintis juo su kitais – vienišais, mažiau turinčiais ar stokojančiais sveikatos. „Kasmet vaikai kuria dovanas, į kurias sudeda visą savo išmonę ir geras emocijas“, – sakė mokytoja.

Šiemet I–VIII kl. mokiniai veltiniu vėlė muilą, kūrė atvirukus, rašė pačius gražiausius linkėjimus. Ypač gausiai dovanų priruošė mokytojos Redos Petrulienės auklėjami pirmokai ir Rasos Zulumskytės-Trumpenskienės auklėtiniai ketvirtokai, o Irenos Navasaitienės auklėjamoji pradinukų klasė įvairių daiktų dovanojo gyvūnų prieglaudai.

Nešini dovanomis daujotiečiai, kaip ir kasmet, apsilankė Padvarių socialinės globos namuose, kur surengė ir šventinį koncertą. Be M. Trušauskaitės, jam pasirengti padėjo muzikos mokytojas Vilmantas Volskis, choreografijos mokytojas Paulius Vaitkevičius. „Labai prasmingas ir paveikus projektas, – įsitikinusi M. Trušauskaitė. – Tai gyvas pavyzdys, kaip galima įprasminti save per labdarą, atjautą. Reikia tik išgirsti, kaip mokiniai po tokių renginių dalijasi įspūdžiais, kaip jie suvokia žmogaus vienišumą ar ligą.“

Mokyklai bendradarbiaujant su Šv. Pranciškaus onkologijos centru Klaipėdoje, projekto „Iš širdies į širdį“ dalyviai VIIA klasės mokiniai pabuvojo ir lauko darželyje „Šv. Pranciškaus paukšteliai“ – šios įstaigos lankytojams buvo pristatytas daujotiečių darbas „Kelionė su Mažuoju princu“. „Tai ne pirmoji mūsų išvyka į šią įstaigą – kartu šventėme Raudonosios nosies dieną, o kelionėje su Mažuoju princu mus lydėjo skaitomos ištraukos iš visiems gerai žinomo Antuano de Sent Egziuperi kūrinio „Mažasis princas“, – M. Trušauskaitė akcentavo, kad tik kartu, bendromis jėgomis ir galima kažką svaraus nuveikti: vykdant projektą talkino dailės mokytoja O. Viskontienė, etikos mokytoja Indrė Kovalskė.

Šventinį projektą „Kalėdos pasaulio religijose“ mokyklos bendruomenei pristatė ir tikybos mokytoja Virginija Narmontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas