Finišavo Rajono veteranų salės futbolo pirmenybės

• Viktorija PUIDOKĖ
  • Sportas
  • 2022-12-13

Rajono veteranų salės futbolo pirmenybėms pasibaigus: I v. iškovoję „Topoliai“ (šviesūs marškinėliai), II v. užėmusi SK „grafas“ ekipa (dešinėje) ir III v. laimėtojas „Danės perlas“.

Baigėsi rajono veteranų salės futbolo pirmenybės. Mažajame finale susikovė „Danės perlas“ ir „Aston Villa“. Pirmą etapą triuškinamą pergalę 9:2 buvo iškovoję „Aston Villa“ komanda. Bet tada „Danės perlas“ žaidė be savo pagrindinio vartininko. Rungtynes komandos pradėjo labai susikaupusios, didesnį dėmesį skirdamos gynybai. Tad nenuostabu, kad I kėlinys baigėsi 0:0. Antrą kėlinį sužaidus 5 min. Stasys Brazauskas galingu smūgiu išvedė „Aston Villa“ ekipą pirmyn – 1:0. Į tai varžovai po 4 min. atsakė lyginamuoju įvarčiu. Sužaidus tik 3 min. „Aston Villa“ komandai pavyko sėkmingai užbaigti ataką ir vėl pirmauti 2:1. Rungtynėms einant į pabaigą, „Danės perlo“ žaidėjas 2 min. buvo pašalintas iš aikštelės. Varžovams atsirado puiki galimybė išplėšti pergalę. Likę mažumoje „Danės perlo“ futbolininkai ne tik kad sėkmingai gynėsi, bet ir sugebėjo pelnyti du pergalingus įvarčius 46-ą ir 48-ą rungtynių minutėmis. Per likusį laiką „Aston Villa“ bandė gelbėtis, bet nesėkmingai. Tad rungtynes 3:2 laimėjo „Danės perlo“ futbolininkai ir iškovojo bronzos medalius.

„Topolių“ komandai atstovavęs Kazimieras Gnedojus (kairėje) – vienas rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų.

Dėl pirmenybių aukso didžiajame finale susitiko SK „Grafas“ ir „Topoliai“, kurie pirmą etapą sužaidė lygiosiomis 6:6. Buvo laukiama bekompromisinė kova dėl pagrindinio apdovanojimo – čempionų titulo. Abi komandos rungtynes pradėjo atakomis. 11-ą min. stiprus Andriaus Burovo smūgis pasiekė tikslą ir „Topoliai“ šovė pirmyn – 1:0. SK „Grafas“ futbolininkai stengėsi nepasiduoti ir jų atakos kėlė nemažą grėsmę. Bet sėkmingiau atakas užbaigė „Topolių“ futbolininkai. 19-ą ir 24-ą minutėse „Topoliai“ padidino persvarą iki 3:0. Varžovai dar nesudėjo „ginklų“ ir paskutinę pirmo kėlinio minutę sušvelnino rezultatą 1:3. Antrą kėlinį komandos nemažino tempo ir atakos vyko nuo vienų vartų prie kitų. 34-ą min. sėkmė lydėjo „Topolių“ komandą, rezultatas – 4:1. Į tai 37-ą min. rezultatyviausiai žaidęs Irmantas Medutis atsakė įvarčiu ir sušvelnino iki 2:4. Rungtynių įtampa vėl padidėjo. Ir tik dvi rezultatyvios atakos 42-ą ir 45-ą minutėmis atšaldė rungtynių įtampą – 6:2 „Topolių“ naudai. Dar tą pačią, 45-ą, minutę SK Grafas“ žaidėjas Mindaugas Alksnys įmušė įvartį ir padėjo tašką finalinei dvikovai – 6:3 pergalę pasiekė „Topoliai“. Jiems įteikta čempionų taurė ir aukso medaliai. Atkali dvikova vyko ir tarp rezultatyviausių žaidėjų. Net trys puolėjai įmušė po 8 įvarčius – Kazimieras Gnedojus („Topoliai“), I. Medutis ir M. Alksnys (abu SK „Grafas“). Vis jie apdovanoti prizais. Geriausiu vartininku pripažintas SK „Grafas“ vartų sargas Raimondas Alseika. Komandų naudingiausių žaidėjų prizai atiteko Dariui Žinduliui („Topoliai“), Gintautui Pazdrazdžiui (SK „Grafas“), Giedriui Glikmanui („Danės perlas“) ir Dariui Radavičiui („Aston Villa“). Vyriausio pirmenybių žaidėjo prizas įteiktas Rimantui Maciui („Topoliai“).

Rungtynių statistika: dėl III v. – „Danės perlas“ – „Aston Villa“ – 3:2 (0:0; Vitalis Marozas – 2, Elijus Pavlovas – 1; Stasys Brazauskas, Gintaras Merkevičius – po 1; dėl I v. – SK „Grafas“ – „Topoliai“ – 3:6 (1:3; Mindaugas Alksnys – 2, Irmantas Medutis – 1; Andrius Burovas – 2, Darius Žindulis, Kazimieras Gnedojus, Marius Ruginis, Artūras Žilinskas – po 1).