Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Akimirka iš Smiltės Jonkutės pasirodymo Berlyne

Kretingiškė Smiltė Jonkutė dalyvavo tarptautiniame konkurse „Euro pop contest“ Berlyne, iš kurio parsivežė neįkainojamos patirties. Kad galėtų užlipti ant šio konkurso scenos, ketvirtokė turėjo įveikti ne vieną atrankos etapą.

Neliko nepastebėta

Konkurse dalyvavo 56 atlikėjai iš 21 valstybės. Dešimtmetė buvo jauniausia dalyvė. „Nuvykę nustebome, kad tokių mažų vaikų konkurse nebuvo. Smiltė – pati jauniausia ir mažiausia konkurso dalyvė tarp brandžių atlikėjų. Iš karto supratome, kad pretenduoti į pirmąjį penketuką – nerealu. Tačiau ji pasirodė puikiai, ko gero, gerai nesuvokdama, kad turi „galynėtis“ su ne savo amžiaus vaikais. Realiai įvertinome situaciją, todėl nenusiminėme“, – apie rezultatus kalbėjo kretingiškę konkursui rengusi Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytoja Diana Beržanskienė.

Į tarptautinį plataus masto konkursą „Euro pop contest“ buvo surengtos atlikėjų atrankos. Buvo organizuojami keli etapai. Vienas jų – kiekvienoje šalyje atskirai. Kadangi Lietuvoje tokia atranka nebuvo organizuota, lietuviai vyko į Vokietiją.

„Kiekvienas konkursas turi savitus reikalavimus. Konkursas Berlyne buvo transliuojamas tiesiogiai internetu visame pasaulyje. Smiltė buvo pastebėta Juodkrantės konkurso „Baltic Voise“ organizatorių ir gavo asmeninį pakvietimą dalyvauti jų organizuojamame konkurse“, – teigė mokytoja.

Konkurso komisiją sudarė Vokietijos atlikėjai. „Muzika – subjektyvus dalykas, kad ir kokie komisijai vertinimo kriterijai būtų įvardinti, vis tiek yra ir papildomų faktorių, pavyzdžiui, balso spalva, išoriniai veiksniai, repertuaro pasirinkimas. Jei būtų kita vertinimo komisija, tai ir rezultatai būtų kitokie, – sakė D. Beržanskienė, atkreipusi dėmesį, kad kiekvienas konkursas mokiniams suteikia tam tikros patirties. – Koks konkursuose įvertinimas bebūtų, tai neturėtų daryti įtakos tolesniam vaiko tobulėjimui. Viename konkurse laimėjęs I vietą, o kitame – ne, neturi jaustis pralaimėtojas ar blogesnis. Kiekvienas konkursas augina stuburą, moko ištvermės, siekiamybės, suvokimo, atsakomybės, lavina muzikinį skonį.“

Smiltė Berlyne atliko du kūrinius „Rudens naktis sustojo“ ir italų kūrinį „Mille Passi“. Konkurse buvo keliami tam tikri kūrinių pasirinkimo reikalavimai: vienas kūrinys turėjo būti lietuvių autorių, kitas – pasaulio hitas.

Konkurse dalyvavo solistai iš 21 valstybės: Tailando, Kubos, Vokietijos, Austrijos, Armėnijos, Kazachstano, Jungtinių Arabų Emyratų, Italijos, Makedonijos, Slovakijos, Maltos, Izraelio, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Bosnijos Hercogovinos, Bulgarijos, Moldovos, Airijos, Lietuvos, Kroatijos.

Smiltė yra dalyvavusi tarptautiniuose konkursuose Ispanijoje, Rygoje, televizijos projektuose ir kituose konkursuose, kurie yra rengiami Lietuvoje.

Džiaugėsi galimybe

Dainuoti Smiltė pradėjo nuo 5-erių. „Užaugo ant mano kelių dainuodama „zuikiškas“ daineles, o štai šiandien ji dainuoja Berlyno didžiojoje scenoje. Galiu su ja aptarti repertuarą, jos kiekvieną pasirodymą, nuotaikas ir panašiai, – mokytojos teigimu, ketvirtokė yra darbšti mokinė, savikritiška, nuoširdi, jautri, reaguoja į išsakytas pastabas. – Kelionėse išryškėjo ir daugiau gerų jos savybių: mergaitė yra paslaugi, geraširdė, mokanti pasidžiaugti ir kitų pasiekimais. Todėl draugų, bendraminčių konkursuose jai nestinga.“

Smiltė taip pat džiaugėsi galėdama dalyvauti tokio masto konkursuose: „Apsidžiaugiau, kai mane pakvietė ir praėjau atranką į konkursą Berlyne. Šis konkursas suteikė man daugiau pasitikėjimo savimi, motyvacijos tobulėti ir eiti pirmyn.“

Pranciškonų gimnazijos auklėtinei taip pat patiko stebėti kitų šalių pasirodymus, vienas įsimintiniausių – Tailando. „Dainuoti man patinka, mėgstu muziką. Dainavimas yra mano kiekvienos dienos dalis. Repetuoju ir dainuoju pagal repeticijų tvarkaraštį ir laisvu laiku“, – tikino S. Jonkutė.

Konkursuose dešimtmetę palaiko jos tėvai Rosita ir Dovidas Jonkai. „Stebime dukros tobulėjimą, kartu su seneliais džiaugiamės jos pasiekimais“, – tikino jie. Į Smiltės muzikinį išsilavinimą šeima įdeda daug pastangų. Tėvai pasidžiaugė mokytojos ir dukters santykiu, abiejų noru tobulėti: „Smiltė visada laukia repeticijų, turi gerą santykį su mokytoja, nors pedagogė paskiria ir namų užduotis. Smiltė yra reikli, atsakingai ruošiasi, jaučiasi tvirtesnė, mokosi analizuoti savo klaidas. Visada linksmai nusišypsome, kai ji pradeda kalbėti mokytojos pasakytomis frazėmis.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas