Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Saldus miesto Latvijoje Atvirame jaunimo centre besilankant

Kretingos rajono savivaldybės delegacija apsilankė Latvijos Saldus rajono savivaldybėje, kur susipažino su šio miesto socialinių paslaugų ir jaunimo centrų teikiamomis paslaugomis ir infrastruktūra. Kretingiškiai Latvijoje viešėjo Saldus rajono savivaldybės agentūros „Socialinė tarnyba“ kvietimu.

Kretingos rajono savivaldybei atstovavo rajono mero pavaduotoja Vitalija Valančiutė, jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Martinkus, Kretingos dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė. Per susitikimą su socialinės ir jaunimo srities specialistais buvo diskutuojama apie bendro tarptautinio projekto paraiškos rengimo galimybes finansavimui iš Interreg VI-A Latvijos–Lietuvos programos 2021–2027 m. gauti. „Jau yra paskelbtas pirmasis kvietimas teikti paraiškas“, – patikino D. Martinkus, akcentuodamas, kad vienas projekto tikslų – pritraukti Europos Sąjungos lėšų atviram jaunimo centrui Kretingoje. Sprendimą steigti tokį centrą šiemet priėmė Kretingos rajono savivaldybės taryba, ir duris jis turėtų atverti kitų metų pradžioje.

„Jaunimas to nekantriai laukia, tačiau susiduriame su daugybe iššūkių, vienas kurių – kaip jam pritaikyti Rotušės aikštės Nr. 1 pastate numatytas patalpas“, – jaunimo reikalų koordinatorė I. Biliūnaitė-Rušinskė neabejojo, kad, norint išspręsti problemą, reikia gerųjų patirčių. Todėl pabuvota ir Telšių atvirame jaunimo centre, kuris veikia 15 metų, apie darbuotojų poreikį, mobilų darbą su jaunimu domėtasi ir Saldus mieste, kuriame Atviras jaunimo centras veikia jau 10 metų.

„Pamatėme inovatyvų modelį, pagal kurį dirbant jaunimui suteikiama galimybė jaustis saugiai, laisvai, čia jis gali būti išgirstas, susirasti bendraminčių“, – patirtą įspūdį perteikė rajono vicemerė V. Valančiutė, kurios pastebėjimu, profesionaliai dirbantys ir centro veiklą koordinuojantys jaunimo darbuotojai ne tik geba atliepti jauno žmogaus poreikius, bet ir mokyti gyvenimo įgūdžių, ugdyti asmenybę.

Kretingos dienos veiklos centro, kuris koordinuos ir Atviro jaunimo centro Kretingoje veiklą, direktorė B. Viskontienė neslėpė: „Mums iškyla niekada nesibaigiantis iššūkis, kadangi kiekviena nauja jaunų žmonių karta yra vis kitokia – su savo poreikiais ir polėkiais. Tam, kad tuos iššūkius įveiktume, mums reikia aktyvių, kūrybingų, jaunimą suprantančių darbuotojų. Manau, kad visa tai padės įveikti ir aktyvusis rajono jaunimas, o Atviras jaunimo centras taps jaunimo mėgstama vieta.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas