Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaikų ligoninei neįgalieji suteikė gyvybės ir spalvų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-12-06

Neįgaliųjų kūrybinei saviraiškai kompiuterinėmis technologijomis vadovauja centro socialinė darbuotoja Rita Bendikienė.

Kretingos dienos veiklos centrą ir Kretingos rajono ligoninės Vaikų skyrių sieja ilgametė bendrystė: Dienos centrą lankantys neįgalūs žmonės jau dešimtmetį savo kūrybos darbais puošia Vaikų skyriaus erdves. Jų parodos keičia viena kitą: šiuo metu ligoninės koridoriai nušvitę kompiuterine 3D piešimo programa sukurtų ryškiai spalvotų grafinių ant drobės perkeltų paveikslų paroda „Mano mintys pievoje“.

Paveikslų ciklas žavi ne tik spalvų gausa ir įvairove, bet ir kūrėjų fantazijos laisve. Naudodamiesi 3D kompiuterinėmis piešimo programomis, Dienos veiklos centro lankytojai Gabrielė Pikturnaitė, Tomas Lubinas, Mantas Mažonis, Vaidas Čeponkus, Vitalija Šalnytė, Mantas Jonkus, Aušra Vaitkutė, Adolfas Piktuižis ir Birutė Slušnytė, padedami socialinės darbuotojos Ritos Bendikienės, savo darbuose kūrybiškai išreiškė mintis ir svajones, suteikė joms gyvybės, tarsi paleidę pasilakstyti jas po spalvingą pievą.

„Labai džiaugiamės šia Dienos veiklos centro darbuotojų iniciatyva, kad jie skatina kurti neįgalius žmones ir papuošia mūsų skyrių. Patalpos nušvitę: mamos su vaikais ateina, apžiūrinėja ir džiaugiasi. Besikeičiančios neįgaliųjų parodos nuolat puošia mūsų skyriaus patalpas, o prieš Kalėdas jie dar dekoruoja sienas, langus kalėdinėmis rankų darbo puošmenomis“, – kalbėjo Kretingos ligoninės Vaikų skyriaus vedėja Laima Valantiejienė.

Vedėjos mintį palaikė slaugytoja Vanda Vaišnorienė ir skyriuje besilankanti Kristina Bendikienė su sūnumi Aronu: „Labai gražu, sienos tiesiog švyti džiaugsmu, Aronui labiausiai patiko stilizuotų vilkų diptikas“.

Kretingos rajono ligoninės vaikų skyriaus vedėją Laimą Valantiejienę itin nudžiugino pastaroji Dienos veiklos centro neįgalių žmonių prieš Kalėdas surengta paroda „Mano mintys pievoje“.

„Aš visada pasigrožiu, apžiūriu parodas. Pagalvoju, kiek neįgalus žmogus turi fantazijos, kurią dažnai mums, sveikiesiems, užgožia kasdienybė“, – kalbėjo patalpas tvarkiusi ligoninės ūkio dalies darbuotoja Nijolė Gečienė.

Neįgaliuosius kurti pagal specialias kompiuterines piešimo programas įrengtame šio centro IT technologijų kabinete skatina ir juos ugdo R. Bendikienė. Ji sakė, kad ne kiekvieno neįgalaus žmogaus – vienodos galimybės, ne visi gali ilgėliau sukoncentruoti dėmesį ir kurti pagal 3D programas, kurių esmė, kad įkeliami piešinio kontūrai, kurį neįgalus žmogus užpildo paties pasirinktomis spalvomis, jų deriniais. Vieni mėgsta piešiniui pritaikyti itin smulkias detales, kiti – kurti iš stambesnių. Tai – ir viena terapijos rūšių: kurdami ir fantazuodami neįgalieji išlaisvina save, atsipalaiduoja.

„Tie žmonės, kuriems šis saviraiškos būdas tinka, labai atsiskleidžia, atėjus įkvėpimui, gimsta puikūs kūriniai, iš kurių ir savo centre rengiame parodas, ir vežame į kitas įstaigas“, – akcentavo R. Bendikienė.

Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė, prisiminusi bendrystės su Vaiku ligonine pradžią, kada jų buvo paprašyta surengti pirmąją parodą, džiaugėsi, kad ilgainiui tai tapo savotiška jų įstaigos gerumo akcija. „Ir patys esame socialiai labai jautrių žmonių grupė, todėl mūsų žmonėms labai smagu, jei gali padėti kitam ar kitą nudžiuginti. Vos paraginame, neįgalieji tuoj mielai sutinka padėti – vežėme maistą į gyvūnų prieglaudą, dalyvavome paramos Ukrainai akcijoje. Dabar kūrybinėse dirbtuvėse ruošiame karpinių, kuriais gruodžio 19-ąją išpuošime vaikų ligoninės langus“, – kalbėjo B. Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas