Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šeštadienį ant įžiebtos Kretingos Kalėdų eglės sutvisko 20 tūkst. baltos spalvos lempučių ir 300 sidabrinių rutulio formos žaislų.

Kretingos centre jau stūkso įžiebta Kalėdų eglė, kurią puošia 20 tūkst. baltos spalvos lempučių girlianda ir 300 sidabrinių rutulio formos žaislų. Po kelerių metų pertraukos miesto žaliaskarė vėl natūrali. Sidabrinę eglę miestui padovanojo kretingiškė Neringa Byčenkienė.

Per Kretingos pagrindinės eglės įžiebimo šventę jos dalyviai buvo pakviesti apsilankyti Ledo karalystėje. Rotušės aikštėje šeštadienio vakarą žaliaskarę įžiebė Sniego karalienė, kurią vaidino aktorė Eglė Jackaitė, ir jai talkinę Kretingos vaikai, įkūniję Gerdą, Kajų, mielaširdingus nykštukus.

Tuo metu miesto centre esantis skveras abu savaitgalio vakarus virto šviesos ir garso menininkų sukurtu stebuklingu mišku, kuriuo pagrindiniu akcentu tapo ledinės širdies instaliacija. Šviesos instaliacijas kūrė latvių menininkas Janis Petersonas, o garso – kompozitorius Kristijonas Lučinskas. Garso takelis buvo sukurtas specialiai Kretingai. Jame skambėjo ir „Himno meilei“ ištrauka.

Jau antrus metus iš eilės artėjančias gražiausias metų šventes mūsų rajonas pasitiko pasidabinęs šimtais nykštukų. Jų jau gausu ne tik gyventojų kiemuose, parduotuvių vitrinose, bet ir specialioje nykštukų alėjoje miesto skvere „Nykštukai Ledo karalystėje“. Skvere šalia Rotušės aikštės šiemet iš viso įkurdinta per 30 rajono gyventojų ir organizacijų sukurtų nykštukų.

Pasivaikščioti Nykštukų alėja Kretingoje bus galima visą šventinį laikotarpį. Puošti nykštukais savo kiemus, langus ar vitrinas ir dalyvauti gražiausiai bei originaliausiai papuošto kiemo, lango ar vitrinos konkurse Kretingos rajono gyventojai yra kviečiami iki pat šventų Kalėdų. Nuotraukų laukiama el. paštu kaledos@kretinga.lt.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas