Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vieną sienų Kretingos rajono ligoninės vidiniame kieme papuošė kraštietės Justinos Sendravičiūtės (dešinėje) ir kaunietės Laurynos Stankūnaitės sukurta freska.

Dvi jaunos menininkės – kretingiškė Justina Sendravičiūtė ir kaunietė Lauryna Stankūnaitė – ėmėsi puošti Kretingos rajono ligoninės vidinį kiemą: ant išorinės administracinio pastato sienos jos tapo per 20 kv. m ploto freską, vaizduojančią vilties simbolius – mergaitę su paukščiais.

Prieš 5-erius metus Vilniaus dailės akademiją baigusios menininkės kolegės, besispecializuojančios grafikos ir sienografijos srityse, kurių darbai papuošė ne vieną masyvų pastatą Kaune ir Vilniuje, laimėjo Kretingos ligoninės skelbtą konkursą. Jos tapo akriliniais dažais, dominuoja itin švelnios šviesios spalvos. Freskos dydis – 7,7 x 3,3 m.

„Ligoninės vadovai pageidavo kažko pozityvaus, kad nutapytume vilties simbolius – mergaitę su paukščiais. Jie pateikė idėją, o mes sukūrėme eskizus, kuriuos dabar ir realizuojame ant sienos. Dar nebaigėme, bet, jei leis orai, darbą ketiname užbaigti šią savaitę“, – tikino freskos autorės J. Sendravičiūtė ir L. Stankūnaitė.

Kretingos ligoninės vadovas Romaldas Sakalauskas, jai vadovaujantis vienerius metus ir ėmęsis tvarkyti ligoninės prieigas, sakė, kad freskos idėja neša tam tikrą žinią: „Kretingos ligoninė ne per seniausiai atšventė 100-metį, per tą laiką įvyko daugybė reformų, dabar – vėl kitų reformų laikas, kai įstaiga turi transformuotis į naują kokybę. Todėl labai simboliška, kad freska norėjome pavaizduoti ligoninę kaip žmogų, pasirengusią naujam skrydžiui – naujiems darbams, kuriuos simbolizuoja iš jauno žmogaus rankų skrydžiui paleisti balandžiai.“

Šiai idėjai realizuoti labiausiai ir tiko vientisa, be langų, ligoninės administracinio korpuso siena. „Kai pokariu 1958-aisiais buvo pastatytas šis ligoninės pastatas, jo sienos buvo išpuoštos ornamentais. Ligi šiol išlikęs kontūro rėmas, kurį ir užpildys dabartinė freska“, – kalbėjo R. Sakalauskas. Jis pasakojo, kad, sutvarkius ligoninės teritoriją – išvalius parką, paklojus naujus takus, užsodinus želdynus, norėjosi, kad ir ligoninės fasadas būtų patrauklus ir šiuolaikiškas. „Žmonės atvyksta į įstaigą, kurios išorė gerai matosi iš Žemaitės alėjos, bet vidinis kiemas – tarsi užslėptas, įprastai juose statomi konteineriai, ir neskiriama tiek dėmesio, kiek fasadui. Keliaujant po pasaulį, po Europos šalis, teko matyti, kad senieji statiniai pagyvinami skoningais piešiniais, nešančiais tam tikrą žinią. Todėl ir mums norėjosi, prisitaikant prie jau sutvarkyto kraštovaizdžio, papuošti Kretingos rajono ligoninės pastatą“, – kalbėjo ligoninės vadovas. „P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas