Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Popietę su linksma liaudies muzika atidarė Darbėnų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupė.

Geros nuotaikos ir žemaitiškos energijos netrūko Darbėnų gimnazijoje, kuomet ten šurmuliavo Žemaitijos regiono I–IV klasių etnokultūrinė popietė „Vaka, vaka, vanaga, šuokem trypkem kap žiuoga“.

„Puoselėjame etnokultūrines tradicijas, kad vaikai neužmirštų, mokėtų liaudies žaidimus, dainas, šokius, norime ugdyti bendrystę ir skatinti vartoti žemaičių tarmę“, – renginio esmę nusakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja renginio organizatorė Kristina Balsevičienė.

Visas renginys vyko žemaičių tarme. „Vaikai labai laukė šios popietės. Po renginio kelių mokinių paklausiau, ar jiems patiko, sakė, kad labai“, – tikino renginio organizatorė.

Tiek vaikai, tiek pedagogai popietėje buvo pasipuošę tautiniais kostiumais. „Mane nudžiugino momentas, kuomet mokiniai, pamatę mokytojas apsirengusias tautiniais rūbais, sakė, kaip gražiai jos atrodo. Tai atskleidžia, kad žemaičių rūbai yra puošnūs. Vaikai supranta, kad tai – ne kasdieniai drabužiai, jiems jie asocijuojasi su šventiniais“, – tradicijų puoselėjimo svarbą įvardijo K. Balsevičienė.

Smagiai pašokti žemaitiškus šokius mokyklos svečius kvietė Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė.

Per renginį kolektyvai turėjo parengti vieną pasirodymą – dainą, šokį ar liaudies žaidimą. „Mūsų ketvirtokai parengė šokį kartu su mokiniais iš Tauragės. Po kai kurių pasirodymų į šokių aikštelę kvietėme ir kitus mokinius, kad pabandytume kartu pažaisti, pašokti“, – kas vyko, dalijosi direktoriaus pavaduotoja.

Tiesa, ne visi parengti darbėniškių pasirodymai buvo pademonstruoti svečiams – tai ketinama padaryti kiek vėliau. „Mūsų gimnazijos mokiniai atsirinko, kokius šokius parodyti. Tęsime šį projektą – turime judriąsias pertraukas, kurių metu ir šoksime per popietę neparodytus šokius“, – tikino K. Balsevičienė.

Kolektyvai atvyko iš Tauragės Martyno Mažvydo ir „Šaltinio“ progimnazijų, Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio, Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų, Kurmaičių pradinės mokyklos, dalyvavo visi Darbėnų gimnazijos I–IV pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai.

Renginį vedė jo scenarijaus autorė pradinių klasių mokytoja Aurelija Laureckienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas