Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Marijono Daujoto progimnazijos septintokas Tijus Valanta su savo mokytoja Loreta Berniene

Marijono Daujoto progimnazijos septintokas Tijus Valanta Klaipėdos universitete įvykusioje Vakarų Lietuvos regiono V–VIII klasių matematikos olimpiadoje tarp savo bendraamžių užėmė II v. Mokinį olimpiadai parengė matematikos mokytoja Loreta Bernienė.

„Šiemet ji už akademinius pasiekimus buvo pripažinta rajono Metų mokytoja, ilgametė pedagogė yra labai atsakinga, reikli sau ir mokiniams, dirba su gabiais moksleiviais ir skiria jiems tikrai daug dėmesio, taiko aukštesnio mąstymo gebėjimų modulį“, – kolegę apibūdino Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė.

Pati mokytoja pripažino, kad, norint dirbti ir paskatinti gabius mokinius, visų pirma juos reikia atpažinti.

„Svarbiausia, kad mokinys ne tik galėtų, bet ir norėtų, – esmę nusakė L. Bernienė, matematikos mokytoja dirbanti jau 37-erius metus. – Mūsų kolega Vytautas Narmontas, daug dėmesio skyręs gabiems matematikai vaikams, yra pastebėjęs, kad gabių vaikų yra daug, bet norinčių gilinti matematikos žinias – gerokai mažiau.“

Mokytojos vertinimu, norint pasiekti aukštesnių rezultatų, tenka taikyti ir aukštesniųjų mąstymo modulį, ir skirti papildomo darbo per neformaliojo švietimo užsiėmimus – pamokų laiko tam neužtenka.

Vertindamas savo pasiektą rezultatą T. Valanta teigė, kad matematika jam patiko dar besimokant pradinėse klasėse, pas pirmąją mokytoją Laimą Šikšniūtę. „Ir darželį lankydamas bandžiau spręsti uždavinius“, – prisiminė septintokas, kuriam, sakė, labai patinka mokytojos L. Bernienės per pamokas taikomas Suomijoje labai populiarus mokymo metodas „Eduten“ programa – ji suteikia uždavinių įvairovę, galimybę juos spręsti per žaidimą, tačiau reikalauja mąstymo, o laikas uždaviniams išspręsti yra limituojamas. T. Valanta šia programa dirba aukščiausiu lygiu.

Vaikinui laimėjimą Vakarų Lietuvos regiono matematikos olimpiadoje primins ne tik Klaipėdos universiteto rektoriaus dr. Artūro Razbadausko pasirašytas diplomas, bet ir asmeninės dovanėlės, taip pat – įspūdžiai, kurių olimpiados dalyviai patyrė ekskursijoje po Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetą.

---

Vakarų Lietuvos V–VIII klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universitete įvyko ketvirtą kartą. Joje dalyvavo 115 mokinių ir 40 mokytojų iš Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Rietavo, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės ir Telšių rajonų. Esminis olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą ir savarankiškumą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas