Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos TAU ansamblis „Svajonių aidas“ koncertavo Vilniaus Medardo Čoboto TAU Gerumo dienai surengtame renginyje. Jam pasibaigus kretingiškės su savo vadovu Aloyzu Žiliu dar spėjo pabuvoti šalies Prezidentūroje.

Kretingos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) moterų ansamblis „Svajonių aidas“, vadovaujamas Aloyzo Žilio, su atsakomuoju vizitu ne per seniausiai viešėjo Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete (MČTAU), kur buvo surengta Gerumo diena.

Atsakomojo koncerto kretingiškes dainininkes pakvietė MČTAU moterų choras „Varsa“, kuriam vadovauja Lilijana Zarankienė, – dviejų saviveiklos kolektyvų draugystė užsimezgė MČTAU rengiamuose respublikiniuose chorų festivaliuose „Jei daina širdy – esame jauni!“, o ir „Varsa“ yra viešėjusi Kretingoje įvykusiame renginyje „Uždainuokim suėję į būrį“, kas tik dar labiau sutvirtino bičiulystę.

Kretingos TAU ansamblis „Svajonių aidas“, kitais metais švęsiantis veiklos 10-metį, Vilniaus publikai padovanojo muzikinę programą, kurioje skambėjo ir ansamblio vadovo A. Žilio sukurtos dainos, išgirdo vilniškiai kūrinių ir žemaičių tarme, kas pakėlė ne vieno renginio dalyvio nuotaiką. Tradiciškai suskambo ir bendrai abiejų kolektyvų atliekamos dainos: A. Žilio ir mūsų kraštietės poetės Nijolės Rimkienės daina „Uždainuokim suėję į būrį“, o koncerto pabaigoje – Juozo Tiškaus ir Antano Saulyno kūrinys „Mes išliksim jauni“, kuris yra tapęs trečiojo amžiaus universitetų renginių vizitine kortele.

„Buvo malonu girdėti atsiliepimus apie mūsų ansamblio pasirodymą, kuris susijęs su įtaigiu dainų atlikimu, nuoširdžiu muzikavimu, aukšta scenine kultūra, puikiai parinktu repertuaru“, – neslėpė A. Žilys, kurio vadovaujamas „Svajonių aidas“ gyvena įdomių išvykų ir koncertų ritmu: iki kelionės į Vilnių ansamblis koncertavo Kražiuose, kur buvo surengtas A. Žilio kūrybos vakaras, o gruodžio 11 d. koncertuos Rietavo kultūros centre, kur įvyks A. Žilio ir Rietavo kraštiečio Garbės piliečio Stasio Žlibino dainų knygos „Viskas telpa dainon“ pristatymas. „Tai – nauja jau 17-oji mano dainų knyga“, – patikslino kompozitorius A. Žilys. Be „Svajonių aido“, šį kūrybos vakarą koncertuos ir Kretingos rajono kultūros centro mišrus ansamblis „Svaja“, Kuršėnų moterų ansamblis „Melodija“ (vad. Daina Kavaliauskienė), Rietavo savivaldybės meno mokyklos dainininkai, kiti meno kolektyvai.

Gruodžio 15 d. Kretingos TAU ansamblis adventinį koncertą surengs Panevėžio moterų kolonijoje. „Koncertuojame daug – esame pabuvoję įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat užsienio šalyse – Kroatijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje. Kartu su ansamblio dainininkėmis esame parengę ne vieną programą, kad galėtume nudžiuginti ir sudominti savo klausytoją“, – teigė A. Žilys.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas