Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Barzdžių kaimo bendruomenės projektai – visų gerovei

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2022-12-02

Lauko estrados Kalniškiuose sumanytoja kaimo bendruomenės vadovė Rita Viskontienė ir ją realizavusios bendrovės „Arkosta“ vadovas Mindaugas Paulauskas.

Kalniškių kaimo bendruomenė šias Kalėdas, o ligi tol – ir Kalėdų eglės įžiebimo šventę gruodžio 10-ąją, pasitiks susitelkę prie modernios, iš tvarių medžiagų įrengtos, 6x6 m ploto lauko estrados.

Pasak Kalniškių bendruomenės centro „Kalniškiai“ vadovės Ritos Viskontienės, lauko estrados, kaip pagrindinės kaimo bendruomenės susibūrimo vietos, renginiams ir susibūrimams labai reikėję: „Vargdavome anksčiau, renginiams pasistatę paprastą surenkamą palapinę – iš vakaro pastatai, o rytą atrandi vėjo išverstą. Į mūsų šventes susirenka gausiai, ne vien Kalniškių gyventojai – jų yra apie 300, bet ir iš aplinkinių vietovių: Lubių, Dauginčių, Kartenos, Plungės, Kulių. Todėl, pasitarę su bendruomenės taryba – Rūta Lubiene, Lena Narvilaite, Gediminu Miliumi – nusprendėme rengti projektą ir teikti jį europinei LEADER programai.“

Projektui realizuoti gavus lėšų – per 17 tūkst. Eur, iš kurių 20 proc., arba 3,6 tūkst. Eur, yra Kretingos rajono savivaldybės dalis – Kalniškių bendruomenė kreipėsi į Kretingos bendrovę „Arkosta“, turinčią patirties įrengiant panašios paskirties statinius kitose rajono vietovėse – Senojoje Įpiltyje, Jauryklos parke.

„Arkostos“ vadovas Mindaugas Paulauskas sakė, kad Kalniškių bendruomenė suformavo jiems užduotį – kad lauko statinyje būtų gera akustika, todėl į tai orientuota ir stogo konstrukcija, taip pat, kad lauko statinys būtų tvarus. Todėl karkasas yra medinis, šonuose – nuleidžiami ir pakeliami tentai, o aikštelės pagrindas išklotas trinkelėmis.

„Labai džiaugiamės, kad meistrai darbus atliko greitai – per mėnesį, ir jau šias Kalėdas galėsime smagiai sutikti, bendrauti visi – ir dideli, ir maži, susirinkę kaimo pagrindinėje susibūrimo vietoje – prie naujosios lauko estrados, greta kultūros namų“, – kalbėjo R. Viskontienė, Kretingos rajono kultūros centro Kalniškių skyriui vadovaujanti 39-tus metus, o bendruomenei – nuo 2003-ųjų.

Ji prasitarė, kad jų kaimo vyrai, kol meistrai kalė į žemę polius, eidavę aplinkui, svarstydami ir replikuodami, kad gal bažnyčią čia stato, jei darbai vyksta taip rimtai – gręžiama į gylį, betonuojama. „Aptarinėjo: kaime bet kokia statyba yra įvykis, o galutinis rezultatas visus labai nustebino. Kartenos klebonas Algirdas Lukšas, kalėdodamas juokais pritarė kaimo vyrams: gerai, bažnyčioje galėsime į gegužines pamaldas rinktis. Beje, mūsų kaime yra senjorių moterų ansamblis, mes giedame Majų, Kalvarijos kalnus. Nuo šiol galėsime susiburti lauko estradoje, kuri tarnaus įvairiems kaimo renginiams“, – džiaugėsi R. Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas