Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Komunalininkai ir seniūnai su sniegu susidoroti pasirengė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-12-02

Šiais metais sniegui valyti, gatvėms ir keliams barstyti visoms Kretingos rajono seniūnijoms biudžete numatyta 250 tūkst. Eur, iš pernai liko 91 tūkst. Eur nepanaudotų lėšų.

Kaip sakė Savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas, šiemet sniegui valyti, gatvėms ir keliams barstyti visoms rajono seniūnijoms biudžete numatyta 250 tūkst. Eur, iš pernai liko 91 tūkst. Eur nepanaudotų lėšų.

Žiemos darbus organizuos du darbuotojai

Kretingos miestą pagal sutartį su miesto seniūnija prižiūri Savivaldybės įmonė „Kretingos komunalininkas“.

Laikinosios direktorės Vaivos Lukošienės teigimu, žiemos tarnybos darbai kas sezoną pradedami panašiu metu. Šiemet gatves ir šaligatvius imta barstyti lapkričio 21 d. 4 val. ryto, tačiau paruošiamieji darbai buvo atlikti iš anksto. „Dar rudens pradžioje įvertinome su valstybine įmone „Kelių priežiūra“ pasirašytą sutartį, kuri galioja iki 2023-iųjų sausio pabaigos, ir jos pagrindu druskos bei druskos-smėlio mišinio likusius kiekius“, – sakė V. Lukošienė.

Miesto gatvėms prižiūrėti paruošti du krovininiai automobiliai su žiemos įranga, o šaligatviams, takams ir aikštėms – trys traktoriukai taip pat su žiemos įranga. Be šios technikos, žiemos tarnybos darbams naudojama ir kita įmonės technika: krautuvas, rotoriniai šepečiai, krovininiai savivarčiai, greideris ir kt.

Įvertinus orų prognozes, lapkričio 14 d. mieste buvo pastatytos 54 smėlio-druskos dėžės, pripildytos druskos-smėlio mišinio. Taip pat sukomplektuota darbuotojų ir budinčių darbuotojų komanda, kuri, pašnekovės teigimu, visą žiemos sezoną nuolat būtų pasirengusi nedelsiant ir bet kuriuo paros metu atlikti žiemos tarnybos funkcijas. Visa miesto valytojų brigada aprūpinta reikiamomis priemonėmis, kad tinkamai rankiniu būdu galėtų nuvalyti ir pabarstyti pėsčiųjų takus, tiltus, laiptus, autobusų stoteles. Šį žiemos sezoną darbus organizuoti patikėta dviem įmonės darbuotojams, vietoje vieno, kaip būdavo iki šiol. Jie pasikeisdami dirbs kas savaitę.

Praėjusią žiemą SĮ „Kretingos komunalininkas“ išbarstė apie 540 t druskos ir 65 t smėlio-druskos mišinio, o 2020–2021 m. žiemą – apie 440 t druskos ir 75 t smėlio-druskos mišinio. Anot V. Lukošienės, dėl geopolitinių priežasčių druskos kaina pabrango trečdaliu. Kokia žiema bus šiais metais ir kiek reikės dangos slidumą mažinančių medžiagų, sunku numatyti.

„Yra buvę žiemų, kai nuolat smarkiai pustė, yra buvę ir labai šaltų žiemų. Druskos sudėtis tuomet būdavo stiprinama specialiaisiais mišiniais. Pasitaikė permainingų orų, kai lijundrą keitė šalnos, ir ant viso žemės paviršiaus susidarė plikledis ar net storas ledas. Vien druska ar smėlio-druskos mišiniu sudėtinga buvo ledą panaikinti, teko skaldyti rankiniu būdu“, – papasakojo pašnekovė. Šiuolaikiški techninės druskos barstytuvai reguliuojami taip, kad druskos kiekiai būtų išbarstyti kuo ekonomiškiau, efektyviau, saugiau. Todėl įmonė „Kretingos komunalininkas“ rengiasi visiems galimiems scenarijams, juos kiekvieną dieną vertina individualiai.

„Norėtųsi, ir kad gyventojai būtų supratingi: dėl savo pačių saugumo visi vairuotojai važinėtų automobiliais su žieminėmis padangomis, automobilių nelaikytų tiesiog gatvėse, nes tai trukdo nukasti sniegą“, – kalbėjo V. Lukošienė.

Vydmantams padės savi, Kūlupėnams – naujokai

Vydmantų seniūno Rimvydo Šakinio žodžiais, žiemos darbams seniūnijoje pasiruošta. Savaitę prieš atšąlant orams, sulygintos, nugreideriuotos žvyruotos gatvės, džiugi žinia – kad viešųjų pirkimų konkursą sniegui valyti laimėjo „Agroservisas“. Ši vietinė žemės ūkio bendrovė už 6 Eur plius PVM sumą pasisiūlė nuvalyti 1 tūkst. kv. m gatvių ir kelių. Iš viso valomų tiek žvyruotų, tiek asfaltuotų kelių seniūnijoje yra apie 50 km. Dangos barstymo slidumą mažinančiomis medžiagomis darbus pagal tebegaliojančią anksčiau sudarytą sutartį ir toliau atliks valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“, o įkalnes, ties sankryžomis ir kai kurias kitas problemines vietas smėlio ir druskos mišiniu seniūnija pasibarstys savo jėgomis.

„Pernai, kai viešųjų pirkimų konkursą žiemos darbams laimėjo „Kelių priežiūra“, nerimavau, galvojau, kad rangovui bus sunku – keliai nepažįstami, kils problemų, gyventojai skųsis. Tačiau nieko panašaus – sniegą valyti buvo atsiųstas tas pats žmogus, kuris mūsų kelius greideriuodavo, ir sekėsi normaliai“, – prisiminė R. Šakinis.

Šiandien tokiu pat nerimu gyvena Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė. Pagal įvykusį viešųjų pirkimų atvirą konkursą, sniego valymo nuo kelių, gatvių ir aikštelių paslaugas šį sezoną šioje seniūnijoje atliks sąlygas atitikusi bendrovė „Sejico“. „Įmonė registruota Kėdainių rajone, ne vietinė, nežinau, ar pasiteisins“, – svarstė seniūnė. Pasiūlyta paslaugos kaina už nuvalytus 1 tūkst. kv. m – 9 Eur be PVM. Šis pirkimas buvo suskirstytas į dvi dalis: Kūlupėnų gyvenvietė ir Asteikių, Aukštkalvių, Šatilgalio, Sauserių ir Prystovų kaimai, valomų kelių ilgis 31,449 km; Kūlupėnų (išskyrus gyvenvietę), Nasrėnų, Tintelių, Šalyno, Kūlsodžio, Stropelių, Grabšyčių  kaimai, čia valomų kelių ilgis 36,327 km.

Vieni tebelaukia konkurso, kiti suksis savo jėgom

Kretingos seniūnija praėjusiais metais sniego valymo ir barstymo darbams pernai gruodį, sausį, vasarį išleido apie 26 tūkst. Eur. Pasak seniūnės Sigitos Riepšaitės, seniūnijos teritorija suskirstyta į tris dalis: Rūdaičių, aplink Tūbausius ir Padvarius. Du viešieji pirkimai rangovui parinkti – sėkmingi, tačiau Rūdaičių pusė kol kas be rangovo. „Mes žiemos darbus atliekam vien savo jėgom, valom apie 15 kilometrų, šiam darbui turim savo traktorių T30“, – sakė Salantų seniūnas Kazys Galdikas. Jo žodžiais, darbai kasmet pradedami nuo judriausių miesto vietų, kur srautai žmonių.

Žalgirio seniūnijoje žiemos darbus savo technika šiemet atliks trys viešųjų pirkimų konkursą laimėję vietiniai ūkininkai, pati seniūnija taip pat turi vieną traktorių. Pagrindinius kelius į Budrius ir Baublius pernai valė ir barstė kelininkai, sutartis tebegalioja, tačiau pačiai seniūnijai dar tenka pasirūpinti 125 km ilgio vietinės reikšmės keliais. „Pernai problemų neturėjome. Žinoma, gyventojai nori, kad keliai būtų nuvalyti kuo greičiau, tačiau tuo pat metu visur suspėti neįmanoma“, – sakė seniūnas Bronius Talmontas.

Imbarės seniūnijoje gatves ir kelis prižiūrės du konkursą laimėję ūkininkai ir „Kelių priežiūros“ tarnyba, seniūnija turi ir savo traktorių su barstytuvu. „Kai kuriose gyvenvietėse – Juodupėnuose, Erlėnuose, Gargždelėje – keičiam gatvių apšvietimą, tai irgi pagerins žmonių gyvenimo sąlygas“, – sakė seniūnas Antanas Turauskis.

Kartenos seniūnė Arūnė Putvinienė teigė besitikinti, kad didelių iššūkių ir šią žiemą nebus. „Pernai snigo – valėm, snigo – valėm. Taip pat bus ir šiemet: turim įmonę-konkurso laimėtoją, kuri valys kelius, patys esam pasiruošę druskos ir smėlio mišinio, barstysim savo jėgom“, – sakė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas