Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savo knygas pristatė leidėjai ir autoriai, tarp jų – ir kretingiškis Linas Daugėla (centre).

Dvi praėjusio savaitgalio dienas Kretingoje rajono viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje vykusi Knygų mugė buvo tapusi svarbiausiu rajono kultūros renginiu: buvo surengta konferencija, savo knygas pristatė 10 leidyklų, tarp jų – ir „Prancūziškas knygynėlis“, vyko susitikimai su knygų autoriais, įvairūs kiti renginiai.

Šiemet Kretingos viešoji biblioteka mini vyskupo Motiejaus Valančiaus vardo jai suteikimo 25-metį. Todėl šiųmetę Kretingos knygų mugę, bibliotekos direktorės pavaduotojos Erikos Kazlauskienės žodžiais, ir buvo nuspręsta atidaryti, pagerbiant šią išskirtinės svarbos krašto istorijai ir švietimui asmenybę.

Tam skirtoje mokslinėje konferencijoje Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė pateikė visuomenei mažiau žinomus M. Valančiaus gyvenimo faktus, atskleidė vyskupo požiūrį įvairiais gyvenimiškais klausimais, jo rūpinimąsi Lietuvos žmonių dvasine gerove.

Habilituota humanitarinių mokslų daktarė Aldona Prašmantaitė, apdovanota Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medaliu, skaitė pranešimą, remdamasi M. Valančiaus knygos „Namų užrašai“ atradimais. Mokslininkė kiek kitokiu žvilgsniu ir faktais atskleidė vyskupo gyvenimo epizodus, įdomesnius jo gyvenamojo meto atsitikimus. Konferenciją užbaigė meninė kompozicija, kurią parengė Klaipėdos dramos teatro aktorė Justina Vanžodytė: ji skaitė M. Valančiaus knygos „Paaugusių žmonių knygelė“ ištraukas, papildytas muzikiniais intarpais.

Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras pakvietė susipažinti su naujausiu savo projektu – „Kretingos rajono kulinarinis žemėlapis“, kurio tikslas – padėti Kretingos rajono verslininkėms reklamuoti savo verslą. Projektu pristatytos septynios skirtingos veiklos, kurias vysto Kretingos krašto moterys: sėkmingai vadovauja verslui, puoselėdamos tautinį paveldą ir krašto kultūrą.

Knygų autoriai pristatė savo naujausias knygas, tarp jų – Kretingos kraštui atstovaujantis savo talentu žavintis jaunasis poetas Linas Daugėla. Savo sukurtomis eilėmis jis stebina jau ne tik savo gimtąjį miestą, bendradarbiauja su „Pajūrio naujienomis“, bet įsiliejo į sostinėje verdantį menininkų gyvenimą. Vilniaus universitete lietuvių filologiją studijuojantis L. Daugėla, kuriam pavaldi poezija, proza ir fotografija, per pirmuosius studijų metus išbandė save krašto, šalies, užsienio jaunųjų kūrėjų konkursuose, skaitymuose, sambūriuose. Šiemet išleistame „Literatūrinių slinkčių“ rinkinyje yra ir Lino kūrybą pristatanti nedidelės apimties knyga.

Tarp daugumos rašytojų išsiskyrė klaipėdietis knygos „Mėmelio šturmo blefas“ autorius Mindaugas Milinis, pristatęs ypač aktualios tematikos kūrinį, nes kitąmet rengiamasi minėti Klaipėdos krašto metus. „Mėmelio šturmo blefas“ – tai knyga apie Antrojo pasaulinio karo mūšius dėl Klaipėdos, vadintos Mėmeliu. Daug metų sovietų propaganda kūrė mitą apie 1945 m. sausio 28 d. uostamiesčio šturmą, tačiau retas kuris žino, kad tikroji Mėmelio puolamoji operacija įvyko 1944 m. spalį ir baigėsi sovietų fiasko. Nutraukti operaciją privertė patirti milžiniški nuostoliai. Šioje knygoje, remiantis istoriniais dokumentais, fotografijomis ir žemėlapiais, autorius atskleidė tikrąjį įvykių vaizdą.

Iš žaidybinių renginių bibliotekoje įvyko ir kretingiškių brolių Jono, Audriaus ir Egidijaus Leščiauskų „Brother’s Game Facktory“ sukurto naujo strateginio stalo žaidimo „Mad Market“ („Pašėlusi ranka“) pristatymas, kuriame dalyvavo patys šio žaidimo kūrėjai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas