Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po smūgio į gluosnį – dviejų jaunų vyrų žūtis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Keliuose
  • 2022-11-29

Įvykio vieta Želvių kaime

Visą šalį šeštadienį sukrėtė žinia apie Kretingos rajone žuvusius du jaunus vyrus – 31-erių automobilio vairuotojas ir 34-erių keleivis mirė vietoje.

Aiškinasi aplinkybes

Želvių kaime šeštadienį, lapkričio 26 d., „Opel Vectra“ automobilis nuvažiavo nuo kelio ir rėžėsi į pakelėje buvusį gluosnį, kuris atlaikė itin stiprų smūgį.

Kad smūgio būta stipraus, matyti iš nepataisomai sumaitoto automobilio priekio – jis visas buvo sulindęs į medį. Po susidūrimo gluosnio kamiene įsirėžė ne viena transporto priemonės nuskilusi detalė.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams gelbėtojams vyrai buvo prispausti ir be sąmonės. Panaudojus hidraulinę įrangą, vairuotojas ir keleivis buvo ištraukti iš automobilio, perduoti greitosios medicinos pagalbos medikams, kurie konstatavo jų mirtį. Jauni vyrai buvo svainiai. Vienas jų gyveno mūsų rajone, kitas – atvykęs iš Kauno.

„Reiškiame užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems. Tai neeilinis tragiškas įvykis, kuris pareikalavo dviejų jaunų vyrų gyvybių“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius. Kodėl įvyko ši tragedija, dar aiškinasi policijos tyrėjai. Vis dėlto viena pagrindinių versijų – didelis automobilio greitis. Nors spidometro rodyklė buvo sustojusi ties 0 km per val. riba, tačiau apsukų skaičiaus rodyklė – ties 3 tūkst. „Variklis atsidūrė automobilio salone, tad smūgio būta išties stipraus. Tačiau ar buvo viršytas greitis, parodys tyrimas“, – kalbėjo T. Mikelkevičius.

Pirmieji apie įvykį pranešę liudininkai taip pat svarstė, kad nelaimė galėjo įvykti dėl pasirinkto nesaugaus greičio, kadangi kelyje Darbėnai–Šventoji jis dažnai yra viršijamas.

Avarija įvyko per pietus, apie 11.48 val., tuo metu oro temperatūra buvo teigiama, kelio danga neatrodė slidi. „Pirminiai duomenys nerodo, kad nelaimė galėjo įvykti dėl itin sudėtingų oro sąlygų“, – teigė T. Mikelkevičius. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jis perduotas Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Nusinešė 4-ą gyvybę

Šiais metais tai 3-oji nelaimė, per kurią Kretingos rajono keliuose žuvo žmonės. Viena jų įvyko palyginti visai netoli šio eismo įvykio vietos – Lazdininkų kaime, kuomet vasaros pabaigoje kelyje Palanga–Darbėnai lengvasis automobilis „Mazda Tribute“ kaktomuša susidūrė su vilkiku. Po susidūrimo kilo gaisras. Įvykyje taip pat žuvo jaunas 22 metų vyras.

Kita nelaimė įvyko kelyje Šiauliai–Palanga, kai automobilis „VW Passat“, kurį vairavo jauna mergina, partrenkė iš saugumo salelės į važiuojamąją kelio dalį išėjusią 78 metų moterį.

„Kelyje turime elgtis atsakingai – suprasti, kad net ir leistinas greitis ne visada yra saugus. Reikia įvertinti savo sugebėjimus, kelio dangą, kad žiemos kelias nėra kaip vasarą. Pavojai mūsų tyko bet kur. Visi turi elgtis atsakingai – tiek pėstieji, tiek vairuotojai. Dabar yra ilgesnis tamsus paros metas, būna rūkas, slidus kelias“, – akcentavo T. Mikelkevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas