Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalėdų eglė jau – Rotušės aikštėje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2022-11-29

Apie 20 metų Tvenkinio gatvėje augusi eglė jau palieka namus.

Vakar iš ryto, lydint policijos ekipažui, iš Tvenkinio gatvės į Rotušės aikštę Kretingoje bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ darbininkai atgabeno ir pastatė sidabrinę eglę, kurią patys nupjovė medį miestui padovanojusios Neringos Byčenkienės sodyboje. Už darbus bendrovei sumokėta 2 tūkst. 400 Eur.

Žaliaskarę užaugino su meile

Žaliaskarė bus papuošta iš 20-ies tūkst. baltos spalvos lempučių sudaryta girlianda ir 300 sidabrinių rutulio formos žaislų, o iškilmingai sužibės jau šį šeštadienį. „Ir man pačiai bus labai smagu ateiti, pamatyti...“, – sakė N. Byčenkienė.

Ji atviravo naktį miegojusi prastai, žinojusi, kad sunku bus atsisveikinti... Ši eglė buvo pats pirmasis augalas, kurį dar mažytį su vyru Valerijumi pasisodino prieš maždaug 20 metų, kai tik pasistatė namą. Trejus metus eglė tarsi laikiusis vietoje, neaugusi. Kaimynai patarę kuo daugiau juo džiaugtis, negailėti pagyrų. „Taip darėm, ir „burtai“ matyt suveikė: eglė iškilo tiesi, graži, tapo tikra sodybos puošmena. Pavasariais, vasaromis ją buvo pamilę vešliose šakose lizdus sukantys paukščiai, o mes, aplinkiniuose namuose gyvenančios puikiai sutariančios šeimos, per Naujuosius metus čia susitikdavom pakelti po taurę šampano, vieni kitiems palinkėti gero“, – prisiminimais dalijosi Neringa.

Bet apie 15 metrų aukštį pasiekęs medis, kurio šaknys negilios, paviršinės, pastaruoju metu ėmęs kelti grėsmę – per vėtras, o jų pajūryje netrūksta, įsisiūbuodavęs taip, kad, regis, tuoj pat virs, lūš, užgrius ir nuniokos svetimus automobilius, sugadins kitą žmonių turtą.

„Ėmiau domėtis, kas galėtų eglę nupjauti. Paslauga brangi – paskambinusi į įmonę Klaipėdoje, sužinojau, kad tektų susimokėti apie 300 eurų, o dar ir neišvežtų, paliktų kieme – dėk paskui, kur nori“, – pasakojo N. Byčenkienė. Jos žodžiais, artėjančios Kalėdos buvo tiesiog palanki proga ir savo problemai išspręsti, ir „gyvos“ eglės išsiilgusiems kretingiškiams pradžiuginti.

Į Rotušės aikštę iškeliavusios senbuvės vietoje bus pasodinta maža sidabrinė eglutė. Ją sodybos šeimininkei Neringai Byčenkienei (dešinėje) padovanojo seniūnė Gintarė Liobikienė, meras Antanas Kalnius ir vicemerė Vitalija Valančiutė.

Didelį medį pakeitė mažas

„Gyventojai išties vis dažniau Savivaldybei išsakydavo nuomonę, kad norėtų natūralios pagrindinės Kalėdų eglės, o ne karkasinės, kokią puošdavome pastaraisiais metais. Su miesto seniūne svarstėme, kas galėtų eglę padovanoti, žadėjome viešai kreiptis. Tačiau netikėtai seniūnė pati sulaukė Neringos Byčenkienės skambučio“, – kalbėjo meras Antanas Kalnius. Mainais už padovanotą eglę jie su seniūne Gintare Liobikiene N. Byčenkienei įteikė mažą taip pat sidabrinę eglutę, palinkėjo, kad medelis sėkmingai prigytų.

Moteriai tai buvo staigmena. „Galvojau, ką reikės į žaliaskarės vietą sodinti? Negi – vėl rožių? Bet jų ir taip auginu netoli 50-ies“, – šypsojosi ji.

Kalėdų eglės įžiebimo programos „Ledo karalystė“ renginiai Kretingoje prasidės penktadienį ir tęsis iki sekmadienio. Tradiciškai šventinį savaitgalį Kretingoje vyks dvi mugės: penktadienį ir šeštadienį Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje – „Įkvėpk! Kalėdos!“, o šeštadienį nuo ankstyvo ryto iki vakaro Rotušės aikštėje – Kalėdų turgelis. Pagrindinė miesto Kalėdų eglė Rotušės aikštėje sužibs šeštadienį 17 val., viešint Sniego karalienei. Be to, šeštadienio ir sekmadienio vakarais Rotušės aikštės skveras virs šviesos bei garso menininkų sukurtu stebuklingu mišku, kurio pagrindinis akcentas – ledinės širdies instaliacija. Nuo šeštadienio čia bus galima pasivaikščioti ir kretingiškių sukurtų nykštukų alėja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas