Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėtų taikyti užstatą užsiregistravusiems ir pas gydytoją neatėjusiems pacientams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ugnė Gudaitė jau ne vienerius metus save realizuoja fotografuodama.

Vydmantų gimnazijos III gimnazinėje klasėje mokosi išskirtinio talento mergina – šešiolikmetė Ugnė Gudaitė jau seniai realizuoja savo pajautimą fotografijoms. Fotoaparatą rankose laikyti gali kiekvienas, tačiau atidi akis duota ne kiekvienam. U. Gudaitė pasidalino, kaip jai sekasi eiti šiuo keliu ir davė patarimų fotografais norintiems tapti jaunuoliams.

Pirmieji kadrai

Fotografija mergina pradėjo domėtis V klasėje. Tačiau pirmieji bandymai buvo kiek ankščiau – kai gavo savo pirmąjį mobilų telefoną. Fotografuodavo gamtą, žmones ir gyvūnus. Nuosavą fotoaparatą Ugnė svajojo turėti, regis, po pačių pirmųjų nuotraukų. Pagaliau jį įsigijo VIII klasėje, kai sutaupė pinigų.

Po poros metų savęs ir stiliaus paieškų, vydmantiškė suprato, kad jai artimiausia portretinė žmonių fotografija. „Man labai malonu žiūrėti į žmones, kurti įvairius jų paveikslus. Visi yra gražūs ir fotogeniški. Jeigu kas manote kitaip, nėra nefotogeniškų žmonių“, – tvirtai teigė jaunoji fotografė.

Priežastis, kodėl U. Gudaitė taip mėgsta šią sritį, – kitų žmonių sukeltos emocijos ir gauti rezultatai. „Esu labai laiminga matydama žmonių emocijas ir išraiškas, kai jie gauna sutvarkytas – redaguotas – nuotraukas“, – darbo rezultatais džiaugėsi Ugnė.

Gan daug įkvėpimo U. Gudaitė semiasi iš socialinio tinklo „Instagram“. Domisi, kaip parinkti gerą apšvietimą, sukurti tinkamą nuotaiką ir atmosferą per fotosesiją, kad žmogus prieš kamerą jaustųsi kiek įmanoma labiau atsipalaidavęs.

Fotografei labiausiai įsiminė šią vasarą daryta fotosesija prie jūros su drauge. „Man labai patiko pozuojančios merginos energija, oras buvo nuostabus, taip pat turėjome galimybę įamžinti vasaros saulėlydį. Draugė buvo nustebusi ir apsidžiaugė fotosesijos rezultatais, o tai man suteikė ypatingą motyvaciją tobulėti toliau ir leido didžiuotis savimi.“

Prijaučianti akis

Ugnė mano, kad fotografas susiduria su sunkumais, tokiais, kaip „greitas nuotraukų pristatymas“. Sutvarkyti ir redaguoti kiekvieną nuotrauką užima nemažai laiko, reikalauja daug pastangų. Žmogus dažniausiai gauna nuotraukas po kelių dienų ar net poros savaičių. „Jei jau dirbi tokį darbą, turi būti nusiteikęs, kad tai atims gan daug tavo paties laisvo laiko ir kruopštaus dėmesio kiekvienai detalei“, – pasakojo Ugnė.

Fotografas yra vienas labiausiai laukiamų svečių per renginius, kitas šventes, nes jam yra patikima misija įmažinti geriausias ir brangiausias akimirkas. Kiekvienas fotografas turi teigiamų ir neigiamų savybių, pavyzdžiui, būti juo duota ne kiekvienam, nes tai – kūrybiška ir meno sričiai priklausanti profesija. Taip pat jis privalo būti ypač kantrus ir pakantus, nes galimas atvejis, kad susilauksi ir nepasitenkinimo, nors atrodo, jog tavo darbas geras. „Reikia būti nusiteikusiam varžyboms su kitais fotografais, kadangi konkurencija didelė. Tačiau didelis pranašumas yra laisvas grafikas, dirbi, kada nori ir kada randi laisvo laiko, kuruoji fotosesijų metą“, – kalbėjo U. Gudaitė, įvardijusi, kad fotografo profesija gan paklausi įvairiose veiklos srityse – modeliavimo, žurnalistikos ir kt.

Ateities ambicijos

Ugnė užtikrinta sieti savo ateitį su fotografija. Ateityje ji nori būti profesionali fotografė, kurti nuostabius, estetiškus žmonių paveikslus, nes fotografuodama žmones mergina jaučiasi savimi ir nuoširdžiai tiki, kad ši profesija skirta būtent jai.

„Ketinu studijuoti Vilniaus dizaino kolegijoje. Kiek domėjausi, man patinka studijų programa, atmosfera ir ten atliekami darbai. Noriu būtent ten išmokti kūrybiškai taikyti įgūdžius profesinėje veikloje. Taip pat suvokti meno ir fotografijos raidos kontekstus“, – ateities planus dėliojo Ugnė.

Vienas didžiausių pomėgių, be fotografijos, Ugnei yra tinklinis. „Esu labai pamėgusi šį sportą ir tikrai jo neplanuoju atsisakyti, nes tai – viena mano aistrų“, – sakė mergina. Vydmantų gimnazijoje ji yra subūrusi merginų tinklinio komandą ir yra jos kapitonė.

Fotografu svajojančiam tapti jaunuoliui U. Gudaitė patarė iš pradžių nusipirkti gerą fotoaparatą ir jį pajausti. Nebijoti nusivilti, kad pirmieji padaryti kadrai gali būti ne itin įspūdingi, nes juk tam reikia laiko ir patyrimo, noro išmokti sukurti nuostabų kadrą. „Internetas kupinas pamokų ir idėjų, bet jei turi savo aplinkoje profesionalų fotografą, tikrai nereikia bijoti nueiti pas jį ir sužinoti, kuo daugiau apie fotografo profesiją“, – akcentavo U. Gudaitė.

Kamilė PULOKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas