Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos Pranciškonų gimnazijos moksleivei Sandrai Vaičiūtei patinka padėti žmonėms, todėl ji savanoriauja.

Kretingos Pranciškonų gimnazijos moksleivė Sandra Vaičiūtė yra viena aktyviausių savanorių Kretingoje. Ji – šaulė, taip pat Sandra aktyviai savanoriauja su parapijos bendruomenės jaunimu.

Patinka padėti jaunimui

Nors Sandrai tik šešiolika, savęs ji neįsivaizduoja be savanorystės. Merginos teigimu, šią veiklą pasirinko dėl to, kad pajautė pašaukimą tai daryti. „Dievas gyvenime davė labai daug situacijų, žmonių, kurie ir privedė prie to, kad padėčiau kitiems“, – pasakojo mergina.

Mergina šiuo metu savanoriauja Kretingos parapijoje, nes ten jaučia didelį norą dirbti ir padėti jaunimui. Sandrai tokios veiklos reikšmė yra didelė. Ji atiduoda visą save, savo laiką. Tai reikalauja kantrybės, kartais kelia šiek tiek streso: „Man gera pamatyti žmonių šypsenas.“

Daugiausiai dėmesio kretingiškė šiuo metu skiria darbui su jaunimu. Jos nuomone, po kurio laiko veikla su jaunimu jai bus gyvenimo „variklis“. „Šie žmonės yra ieškojime, bet labai dažnai jie tame būna vieni, todėl ir noriu savanoriauti su jais, kad jie nesijaustų vieniši savo džiaugsme ar nusivylime“, – dalijosi mergina.

Paremta pačios patirtimi

Sandra pripažino, kad kartais mokslus su savanoryste būna sudėtinga suderinti. Bet labai norint viskas pavyksta. Merginos nuomone, kad būtų ir atsirastų laiko, reikia gerai jį suplanuoti. „Kadangi esu tikinti, prašau, kad Dievas padėtų viską sudėlioti teisingose vietose, nes kitaip balanso tarp mokyklos ir savanorystės išlaikyti nepavyktų“, – tikino S. Vaičiūtė.

Tikslios datos, nuo kada Sandra savo gyvenimo nebegali įsivaizduot be savanorystės, nepamena. Ji nuolat stengdavosi nepalikti žmonių bėdoje ir jiems padėti. Oficialiai liudyti savo patirtį, padėti paaugliams, sukurti ryšį su Dievu pradėjo padėti prieš metus.

Merginą savanoriauti paskatino jos patirtis ir kelių žmonių gyvenimo pavydžiai, kurie taip pat savo gyvenimą siejo su tokia veikla. „Savanorystė yra duotybė, bet turi būti patikimas, supratingas, kantrus ir nebijantis iššūkių. Tokios savybės labai svarbios bendraujant su žmogumi, kuriam nori padėti“, – atskleidė moksleivė.

Daug laiko pašnekovė skiria tikėjimui – vyksta į bendruomenės susitikimus, savaitgaliais stengiasi atpažinti ir išmokti naudotis Dievo gautomis dovanomis. Sandra laisvalaikiu skaito knygas, straipsnius, kad geriau suvoktų dalykus, kurie reikalingi padėti kitiems.

Mergina yra dar ir jaunoji šaulė. Jaunąja šaule tapo, nes norėjo sustiprinti meilę Lietuvai. Likusį laiką ji skiria draugams.

Evelina STONKUTĖ

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas