Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėtų taikyti užstatą užsiregistravusiems ir pas gydytoją neatėjusiems pacientams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nepriklausomą valdybą turi ir „Kretingos vandenys“

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos
  • 2022-11-25

Pirmasis uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos vandenys“ nepriklausomos valdybos posėdis

Trečiadienį pirmąkart posėdžiavo uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos vandenys“, kurios akcijas valdo Savivaldybė, nepriklausoma valdyba. „Kretingos vandenys“ yra antra Savivaldybės bendrovė, kurios valdymo kontrolė patikėta tokiam kolegialiam valdymo organui, uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ valdyba buvo sudaryta praėjusių metų lapkričio 16 dieną.

„Kretingos vandenų“ nepriklausoma valdyba turi 3 narius. Įmonės akcininkei Savivaldybei valdyboje atstovauja Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Vitalija Kubilienė, kiti du valdybos nariai turi šios srities įmonių veiklos patirtį: Jonas Matkevičius vadovauja uždarajai akcinei bendrovei „Šiaulių vandenys“, finansininkė, strategė Ramutė Ribinskienė vadovauja Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ valdybai, yra sukaupusi ilgametę aukščiausio lygio vadovo ir darbo valdybose patirtį tiek valstybės valdomose įmonėse, tiek privačiame sektoriuje, dirbo AB „Lietuvos energija“ įmonių grupėje, buvo AB „Lesto“ (dabar ESO) Finansų ir administravimo tarnybos direktorė ir valdybos narė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ Finansų departamento direktorė, laikinai ėjo šios įmonės generalinio direktoriaus pareigas, šiuo metu yra UAB „Utenos šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos narė. „Kretingos vandenys“ valdyba jos pirmininku išrinko J. Matkevičių.

Atranką tiek į „Kretingos vandenų“, tiek į „Kretingos šilumos tinklų“ nepriklausomas valdybas vykdė Savivaldybės pasamdytos agentūros, kurios atrinko galimus kandidatus į valdybas ir juos pasiūlė Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai komisijai. Kas dirbs valdybose, sprendė komisija. Komisijai, vykdžiusiai „Kretingos vandenų“ nepriklausomos valdybos narių atranką, vadovavo Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, tuomet buvęs Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas Dovydas Bajoras, komisijoje dirbo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai direktoriaus pareigas ėjusi Violeta Turauskaitė ir Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė.

Kalbėdamas apie nepriklausomų valdybų savivaldybių įmonėse svarbą, J. Matkevičius akcentavo įsigaliojusį vandentvarkos įmonių įstatymą, iš įmonių valdymo eliminuojantį politikus. Rajono Savivaldybės taryba nebespręs dėl tiekiamo vandens, nuotekų tvarkymo kainų, tai nepriklausomos įmonės valdybos ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) kompetencija. Nepriklausoma valdyba tvirtins įmonės „Kretingos vandenys“ veiklos, investicijų planus. Savivaldybės taryba svarstys tik įmonės direktoriaus veiklos ataskaitą, spręs dėl jos tvirtinimo.

Ar esant nepriklausomai valdybai įmonės vadovui dirbti yra lengviau? „Kai kuria prasme lengviau, kai kuria – ne“, – sakė R. Ribinskienė, paaiškinusi, kad valdyba irgi prisiima atsakomybę už įmonės veiklą, tad vadovas nebėra vienas, turi su kuo atsakomybę dalintis, tačiau valdyba vadovą kontroliuoja, riboja jo savarankiškumą.

Paklaustas apie jam jau žinomas opiausias „Kretingos vandenų“ problemas, J. Matkevičius kaip didžiausią pavojų įmonės veiklai įvardijo grėsmę netekti licencijos geriamajam vandeniui tiekti. „Įmonėje yra 40 vandenviečių ir tik 14-oje iš jų užtikrinamas geriamojo vandens valymas“, – sakė jis, akcentavęs būtinybę įmonės penkmečio veiklos plane numatyti tiekiamo geriamojo vandens kokybės gerinimo priemones, lėšas tam. Tas pats rūpestis yra ir dėl nuotekų tvarkymo reikalavimų. Į klausimą, ar brangs „Kretingos vandenų“ paslaugos, valdybos pirmininkas atsakė nedvejodamas: „Taip“.

„Kretingos vandenų“ nepriklausomos valdybos posėdyje trečiadienį dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė, jos pavaduotoja Violeta Turauskaitė, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė, „Kretingos vandenų“ direktorius Tomas Jurgutis. Posėdžio dalyviai pritarė valdybos narės R. Ribinskienės siūlymui, kad bent veiklos pradžioje valdyba rinktųsi ne kartą per ketvirtį, o kiekvieną mėnesį, kaip sakė ji, „kad neprarastume pulso“. Valdyba dirbs pagal pasirengtą planą, posėdžių grafiką. Valdybos nariai už darbą gauna atlygį. „Kretingos vandenims“ išlaikyti nepriklausomą valdybą metams turėtų kainuoti per 30 tūkst. eurų.

„Kretingos šilumos tinklų“ nepriklausoma valdyba sudaryta iš 5 narių. Yra svarstymų šios įmonės valdybos narių skaičių irgi sumažinti iki 3-jų, jau mėnuo laiko valdyboje jų tiek ir likę, du pasitraukė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas