Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendrabučio gyventojams iškeldinimas negresia

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-11-25

Šią savaitę įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto posėdyje per nuotolį, rajono mero Antano Kalniaus kvietimu, viešėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, kuri pristatė ministerijos gaires dėl profesinio mokymo ir išsklaidė rajono tarybos narių, gyventojų nuogąstavimus, ar, Turto bankui perėmus vieną Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo bendrabučių, jame gyvenantys žmonės neatsidurs gatvėje.

„Man ne per seniausiai lankantis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ir iškilus klausimui dėl viename bendrabučių įsikūrusių gyventojų, viceministrė išsakė norą rajono tarybos nariams pristatyti profesinio mokymo gaires, kurių esminis tikslas – kad kuo daugiau pagrindinį ar bendrąjį išsilavinimą įgijusių jaunuolių rinktųsi profesiją profesinio mokymo centruose ar mokyklose, man, kaip rajono vadovui, buvo svarbu išgristi ministerijos poziciją dėl bendrabutyje ilgus metus gyvenusių gyventojų“, – viceministrės dalyvavimą Švietimo komiteto posėdyje motyvavo A. Kalnius.

Jis viceministrei perdavė gyventojų nuogąstavimus, kad, Turto bankui perėmus Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialui nebereikalingą pastatą, jie būsią iškeldinti. „Dėl to gyventojai kreipėsi į Savivaldybę, o mūsų pareiga – jiems padėti“, – neabejojo meras, kurio pastebėjimu, bendrabutyje gyvenantys žmonės čia pateko dėl vienokių ar kitokių priežasčių: kas dirbo mokykloje, kas yra buvusių darbuotojų sutuoktiniai. „Tai – ne vienadieniai, o ilgus metus bendrabutyje gyvenę žmonės“, – pridūrė A. Kalnius, primindamas, kad ministerija dar 2018-aisiais metais Savivaldybei pasiūlė perimti šį bendrabutį už 1 mln. Eur.

„Tą patį ministerija pasiūlė ir po metų ar dvejų, tačiau Savivaldybė nesutiko perimti turto, nes nematė tikslo tai daryti, o ir kaina jau būtų buvusi kita“, – meras akcentavo, kad bendrabutyje jau 17-a butų yra privatizuoti, o kiti gyventojai galės išpirkti butus pagal rinkos kainą – Turto bankas tam neturėtų prieštarauti. „Gyventojai gatvėje tikrai neatsidurs“, – garantavo rajono vadovas.

Pristatydama profesinio mokymo šalyje politiką, gaires, švietimo, mokslo ir sporto viceministrė A. Kudarauskienė aptarė ir profesinio mokymo būklę Kretingoje. Ji konstatavo, kad buvusi Kretingos technologijos ir verslo mokykla visiškai nevykdė pameistrystės mokymo, įsidarbinimo baigus mokyklą rodikliai gerokai mažesni negu šalies ir apskrities vidurkis, asmenų, kurie po mokyklos baigimo turi bedarbių statusą, skaičius didesnis negu šalies ar apskrities vidurkis. „Turime padėti profesinei mokyklai pasitempti, mokiniams – integruoti į darbo rinką“, – A. Kudarauskienė paaiškino, kad ir ministerija pasirengusi užtikrinti profesinių mokyklų pažangą – sudaryti sąlygas mokiniams mokytis modernia įranga aprūpintose bazėse, dar labiau skatinti jaunuolius rinktis trumpuosius modulius – nemažo populiarumo sulaukusią priemonę, plėtoti eksperimentines programas, kai profesiją jauni žmonės galės įsigyti ir baigę 8-ias klases.

„Kalbėdami apie investicijas į mokymo bazę, pasidžiaugdami, kad, buvusią mokyklą prijungus prie Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, Kretingos jaunimui tapo prieinama mokymo bazė ir jos infrastuktūra, kad Kretingoje gana efektyviai ir sėkmingai vyksta reorganizacija, atnaujinami kolegialūs ir savivaldos organai, negalime nutylėti, kad mums labai svarbus dalininkų įsitraukimas“, – A. Kudrauskienė akcentavo, kad Kretingos rajono savivaldybė tapo ne tik mokyklos Kretingoje, bet viso Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro dalininke, turinti savo teises ir pareigas, galią daug ką lemti ir spręsti pagal numatytus teisės aktus.

Paklaustas, ar rajono Savivaldybė yra gavusi kokių nors pagalbos prašymų iš Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, A. Kalnius neslėpė: „Taip, rajono Savivaldybę pasiekė šios mokyklos vadovybės raštas, kuriame įvardinta įspūdinga prašoma suma – jos nenorėčiau įvardinti. Sutinku, investicijų šiai mokyklai labai reikia, bet mes ir investuosime pagal tai, kokia yra mūsų, kaip dalininkės dalis. O ji – 29 centai. Vadinasi, jeigu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija investicijoms skirs 100 tūkst. Eur, mes tą vieną tūkstantį irgi biudžete atrasime. Mokyklos turto valdyme mes nedalyvaujame – mums svarbu programos, kurlink jas pakreipti, bendradarbiavimas su verslo partneriais, vadovų priėmimas-atleidimas ir panašiai – kiti dalykai mums nėra svarbūs.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas