Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėtų taikyti užstatą užsiregistravusiems ir pas gydytoją neatėjusiems pacientams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aistros dėl panaikinto keliuko Jokūbave per privatų sklypą negęsta. Savivaldybė teisme pralaimėjo keliuką išardžiusiems ir jo vietoje pušeles pasodinusiems sklypo savininkams: teismas konstatavo, kad įrengto ir nekilnojamojo turto registre įregistruoto kelio šiame sklype nėra.

Servitutinis kelias buvęs pažymėtas Savivaldybės dokumentuose ir ankstesni du šio sklypo savininkai buvo įsipareigoję išardžius kelią sklype savomis lėšomis nutiesti aplinkkelį. Dabar gi, nelikus kelio ir nesant aplinkkelio, ūkininkai, kad patektų į savo laukus, turi daryti, tarybos nario Stepono Baltuonio tvirtinimu, apie 6 km lankstą su žemės ūkio technika, padargais važiuoti ir asfaltuotu keliu, taip jį gadindami. Kas ir kaip nudaigojo reikalavimą dėl aplinkkelio įrengimo, neaišku, lyg ir dėl to kaltinama Nacionalinė žemės tarnyba. Teigiama, kad tretieji sklypo savininkai žemę įsigijo jau be šio reikalavimo.

Tai, kad tas keliukas jokūbaviškiams yra reikalingas, savo parašais patvirtino 80 Jokūbavo bendruomenės narių. Ketvirtadienį rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius prašė tarybos politikų nuspręsti, skųsti ar ne Savivaldybei nepalankų teismo sprendimą. Pasiklausius juristės Daivos Vaikėnienės, kolegų samprotavimu, tarybos nariai sutarė, kad labai tikėtina, jog Savivaldybė jokūbaviškių intereso neapgintų ir aukštesnės instancijos teisme, o dar vienas pralaimėjimas tik padidintų Savivaldybės bylinėjimosi išlaidas. Šįkart teismas atsakovams – sklypo savininkams iš Savivaldybės priteisė per 8 tūkst. eurų.

Dauguma tarybos narių pritarė, kad reikia spręsti dėl aplinkelio valstybinėje žemėje nutiesimo. Galimybė bandyti privačią žemę, kurioje buvo keliukas, paimti visuomenės reikmėms buvo atmesta, pripažinus, kad tai ilgas procesas, taip pat negarantuojantis siekiamo rezultato, nes privati žemė nelengvai paimama ir ypač svarbiems valstybės, visuomenės poreikiams. „Paimti keliui žemę iš jos savininko būtų sudėtinga, ypač, kai aplinkkeliui yra valstybinės žemės“, – konstatavo tarybos narys Juozas Mažeika.

Po svarstymų A. Kalnius nurodė Savivaldybės administracijai išanalizuoti, kaip pigiausiai ir greičiausiai įrengti ūkininkams privažiavimą prie jų sklypų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas