Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės tarybos dauguma ketvirtadienį nepritarė bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ prašymui įmonės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos pastoviąją dalį nuo 2023 m. kovo 1 d. padidinti 0,59 euro centų už kilovatvalandę, 4,65 proc.

Centralizuotai tiekiamos šilumos kaina nustatoma pagal Vyriausybės patvirtintą šilumos kainų skaičiavimo metodiką. „Kretingos šilumos tinklų“ tiekiamos šilumos kainos metinė pastovioji dalis didinama dėl trigubai pabrangusios elektros energijos, išaugusių ir kitų, mažesnę įtaką kainai darančių gamybos kaštų. Kuro kainų pokyčiai veikia šilumos kainos kintamąją dalį, kaip antai, dėl kainos šuolio šių metų spalį buvo smarkiai išaugusi šilumos kaina „Kretingos šilumos tinklų“ tiekiamos šilumos vartotojams.

Vienintelis tarybos senbuvis Valerijonas Kubilius nepabijojo būti nepopuliarus ir viešai pripažino, kad „Kretingos šilumos tinklų“ specialistai yra, kaip sakė jis, „stiprūs“, ir tarybos politikams nederėtų abejoti dėl specialistų suskaičiuoto pastoviosios kainos dalies padidėjimo.

Pagal galiojančią tvarką, „Kretingos šilumos tinklų“ tiekiamos šilumos kainos pastoviosios dalies didinimo pagrįstumą, įmonės specialistų skaičiavimus vertins ir nuspręs, didinti ar ne tą kainos dalį, Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT), šiuo atveju turinti teisę neatsižvelgti į Savivaldybės tarybos nepritarimą. Savivaldybės taryba gali teikti siūlymus, kai sprendžiama dėl centralizuotai tiekiamos šilumos bazinės kainos, kuri nustatoma 3 metų laikotarpiui (turėtų būti keičiama 2025 m. pradžioje).

Savivaldybės politikų siūlymus ir dėl bazinės kainos dydžio VERT gali atmesti, jei jie yra nepagrįsti skaičiavimais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas