Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar dieną rajono mero pavaduotoja Vitalija Valančiutė suskaičiavo, kad į šalies Prezidentūrą iškeliaus beveik 100 namukų-eglės žaisliukų, papuošiančių simbolinį Lietuvos Valstybės medį.

Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vitalija Valančiutė informavo, kad į šalies Prezidentūrą iškeliavo apie 100 rankų darbo namukų, kurie papuoš Lietuvos Prezidentūros kalėdinę eglę – simbolinį Lietuvos Valstybės medį.

„Kartu sukurkime simbolinį Lietuvos Valstybės medį, kurį puoštų namukai, kupini Jūsų širdžių šilumos ir kūrybos. Namukai, atkeliavę būtent iš Jūsų miesto, iš Jūsų rajono, iš visų Lietuvos regionų, iš įvairiausių, visame pasaulyje pasklidusių lietuvių bendruomenių, būtų mums ypač brangi dovana“, – kviesdama Lietuvos žmones kartu simboliškai pasitikti šv. Kalėdas ir Naujuosius 2023-iuosius metus visų mūsų bendruose namuose – Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, laiške-kvietime rašė D. Nausėdienė.

Į pirmosios šalies ponios kvietimą sustiprinti bendrystę Kretingos rajone atsiliepė ne viena įstaiga, organizacija, bendruomenė. „Džiaugiuosi ir esu laiminga, kad ši akcija pavyko puikiai“, – teigė akcijos mūsų rajone koordinatorė vicemerė V. Valančiutė.

Jos teigimu, į kvietimą gaminti namukus atsiliepė rajono švietimo, kultūros, neįgaliųjų įstaigos, bendruomenės. „Kadangi su visomis jomis teko pabendrauti, išgirdau gerų atsiliepimų: visų pirma, dėl tikslių namukų brėžinių – kaip sakoma, suėjo visos siūlės, antra, – žmonės buvo tiek aktyvūs, kad Kretingos parduotuvės net pritrūko baltos spalvos veltinio“, – smagiai pasakojo V. Valančiutė, kurios pastebėjimu, visi darbai – nuostabūs: spalvingi, skleidžiantys širdžių ir rankų šilumą, siunčiantys kuo geriausius linkėjimus ir liudijantys namų jaukumą čia, savose įstaigose, organizacijose, bendruomenėse.

Ne viena bendruomenė akcijos rajone koordinatorei prisipažino, kad pirmosios šalies ponios D. Nausėdienės kvietimas sukurti puošmenas Prezidentūros eglei buvo visiškai neplanuotas bendruomenių susiėjimas bendrai veiklai, buvimui kartu. „Kai kurie, tarkim, vienijosi – Vydmantų bendruomenė su vietos biblioteka, o Kretingos dienos veiklos centras – su padalinio Salantuose lankytojais“, – V. Valančiutė vylėsi, kad Prezidentūrą nustebins ne tik meniški šių įstaigų ir institucijų pagaminti namukai – kalėdiniu džiaugsmu, dalyvaudami akcijoje, pasidalino ir Dupulčių, Barzdžių, Šukės bendruomenės, Socialinių paslaugų centras, Kretingos muziejus, Marijono Daujoto ir Simono Daukanto progimnazijos, Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras, Kretingos ir Salantų meno mokyklos, Jurgio Pabrėžos universitetinė, Salantų ir Darbėnų gimnazijos, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, mokykla-darželis „Žibutė“, lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Ąžuoliukas“ ir „Žilvitis“, Marijos Tiškevičiūtės mokykla. „Būtent šių įstaigų ugdytiniai ir pedagogai savo pagamintais namukais nuneš žinią apie jaukius, šiltus ir taikius Kretingos rajono žmonių namus“, – neabejojo rajono mero pavaduotoja, akcentuodama, kad, viešinant Prezidento žmonos D. Nausėdienės sumanytąją akciją, jai talkino Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė bei Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas