Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žiemos sodo renovacijos darbus atliekančios restauravimo bendrovės „Pamario restauratorius“ atstovai išvien su subrangovais ir Kretingos muziejaus vadove Vida Kanapkiene, susirinkę į pasitarimą muziejaus Baltojoje salėje, nusprendė šią savaitę pradėti pačius sudėtingiausius darbus: stogo kupolo smaigalyje pradėti montuoti stiklus.

Pasak V. Kanapkienės, kone pusmetį šlubavęs projektas vėl pajudėjo į priekį: pagaliau buvo gautos ekspertų išvados dėl konstrukcijų ir tolimesnių tvarkybos darbų. Projektas buvo vilkinamas, patirta daug trukdžių dėl netikslių projektuotojų skaičiavimų.

„Konstrukcijos stogo smaigalyje – labai sudėtingos: meistrai triskart matavo stogo tarpus, kuriuose montuojami aliuminio rėmai ir stiklo paketai. Čia – ne parduotuvės vitriną sumontuoti. Tarpus išmatuoti reikia labai tiksliai, kad įtilptų ir rėmai, ir langai. Šie – nestandartiniai, vienetiniai – gaminami pagal specialų užsakymą“, – kalbėjo muziejaus direktorė.

Kupolo šonai jau yra įstiklinti ir apšiltinti – į tarpus sudėtos gumos. Šią savaitę yra numatyta oranžerijoje montuoti keltuvą ir pandusą, bus įrengiami ortakiai, dažomos vidaus patalpos, palaipsniui bus išmontuojami pastoliai.

Stojus žiemiškiems orams, pasak V. Kanapkienės, užsandarintame Žiemos sode laikosi apie 16–17 laipsnių temperatūra: didžioji dalis augalų yra išgabenti į parodų sales, kita dalis tų, kurių išgabenti neįmanoma, liko plėvele uždengtoje stiklinėje oranžerijoje.

„Šį rudenį nebuvo šalta ir augalai atlaikė. Visą laiką gavome „paramą“ iš dangaus, – pajuokavo V. Kanapkienė ir tęsė mintį. – Jeigu visi darbai eisis sėkmingai, vasarį jau norėtume tvarkyti salės inventorių. Gegužę planuojame atlaisvinti parodų sales, palaipsniui į oranžeriją sugrąžinti augalus, kad galėtume ruoštis kitąmet įvyksiančiai 770 metų Kretingos miesto jubiliejinei šventei.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas