Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Knygų mugėje pristatys kulinarinį žemėlapį

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2022-11-22

Šeštadienį Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvyksiančioje knygų mugėje bus pristatytas rajono moterų-verslininkių kulinarinis žemėlapis.

Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro teisininkė Snieguolė Benikienė teigė rajono Savivaldybei projektą parengusios, 900 eurų finansavimą gavusios ir, sudarant žemėlapį, paplušėjusios abi su Turizmo ir informacijos centro (TIC) vadovė Rita Beržanskiene.

„Tokia idėja mums kilo dėl to, kad rajone nėra jokios moterų verslininkių organizacijos, kuriose jos galėtų atsiskleisti, būti matomos viešumoje, nors ir puikiai gamina, ir klientą skaniai pamaitina. Daugeliui pačioms galbūt neužtenka laiko ir pastangų investuoti į savo žinomumą, o plėtoti turizmą siekiančiam rajonui, be kitų dalykų, svečiams taip pat pravartu parodyti, kokį kulinarinį paveldą turime “, – sakė S. Benikienė.

Projekto sumanytojos sprendė, kokius gi maršrutus galėtų sujungti kulinariniame žemėlapyje, kas į jį galėtų patekti – gaminančios ką nors saldaus ar ypatingo, sertifikuoto? Apie kavines minčių nebuvo, mat nesinorėjo kartotis – lankstinuką „Skonių kelionė po Kretingos rajoną“ TIC jau yra išleidęs. Kulinarinio žemėlapio popierinio varianto nebus, bet norintieji susipažinti jį ras atsidarę tiek Moterų informacijos centro, tiek TIC interneto svetaines. Iš pradžių buvo atrinktos 9-ios pretendentės į žemėlapį, tačiau dvi atsisakė, nes nesutiko su sąlygomis įsileisti į savo teritoriją iš arčiau susipažinti su verslo procesu bei nusifotografuoti. Tad kulinariniame žemėlapyje, kurio maršrutais galima pakeliauti, apsipirkti ir paskanauti, atsirado 7-ios: „Kartenos naminė duona“, kuri yra kepama Kiauleikiuose, „Violetos medus“ Vydmantuose, „Dvaro saldaininė“ Kretingos muziejaus teritorijoje, „Kretingos šakočiai“ Kretingoje, Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutų ūkis Kalniškiuose, „Salantų pyragas“ Salantuose ir „Spilgutė“ Darbėnuose.

„Fotografės Sigitos Dimskienės nuotraukose moterys – puikios, informacija apie jų verslus naudinga, be to, verslininkės čia dalijasi ir įdomiomis savo istorijomis“, – pasidžiaugė S. Benikienė.

Ir išties – kaip gali nesišypsoti, skaitydamas, pavyzdžiui, šakočių meistrės kretingiškės Daivos Malakauskienės istoriją? Verslininkė pasakoja, kad šakočiai jos šeimoje kepami daugiau kaip 50 metų, ir tai esąs tėvų palikimas. Vaikystėje kepimo procese visi 6 vaikai dalyvaudavę ne kaip stebėtojai, o kaip pagalbininkai: padėdavę įkulti kiaušinius, išmaišyti tešlą, kepant sukti volą... Moteris atvirauja, kad šakotis jai tuomet nebuvęs joks skanėstas: valgydavusi jį ir su dešra.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas