Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kurmaičiuose, ant kelio dangos, išsiliejo galimai nemažas kiekis, manoma, dyzelinio kuro. Automobiliams išvažinėjus, jis pasklido 1,5 km kelio ruože.

Lapkričio 15 d. vakarą apie 17.05 val. Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybai buvo pranešta, kad Kumaičių kaime, ties Mokyklos ir Akmenos gatvėmis, yra slidi važiuojamoji kelio danga. Manoma, kad išsiliejo dyzelinis kuras. Kuras buvo išvažinėtas 1,5 km kelio ruože. Sekant slidžią kelio dangą, buvo rasta maždaug 10 kv. m ploto dyzelino bala, kuri aptikta prie vienos kaime esančios parduotuvės. Manoma, kad kuras išsiliejo iš prie jos stovėjusio automobilio, kuris, važiuodamas Mokyklos g., kurą paskleidė platesnėje teritorijoje. „Po to tą kurą išvažinėjo kitos transporto priemonės iki pat Darbėnų kelio“, – apie įvykį kalbėjo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius.

Ugniagesiai gelbėtojai kelio dangą išpurškė naftos skaidytoju – dispergatoriumi, o prie parduotuvės esančią balą surinko panaudodami apie 40–50 kg sorbento. Pagal kurui surinkti sunaudotą priemonių kiekį, galima manyti, kad Kurmaičiuose išsiliejo nemažas kiekis dyzelinio kuro.

Tikimasi, kad didelės žalos gamtai nėra padaryta, tačiau šioje situacijoje pavojus kilo kitiems eismo dalyviams. „Kelio danga buvo išties slidi, todėl važiuoti tokiu keliu – pavojinga“, – atkreipė dėmesį E. Bertašius.

Tokių įvykių, kuomet ant kelio dangos išsilieja medžiagos, dėl kurių ji tampa slidi, pasitaiko nuolatos. „Kad kelio danga nebūtų slidi ir neįvyktų daugiau nelaimių, visada vykstame ir į autoįvykius, per kuriuos iš transporto priemonių neretai išbėga kuras ar tepalai. Su tam tikromis priemonėmis ugniagesiai gelbėtojai juos pašalina nuo važiuojamosios kelio dalies“, – paaiškino E. Bertašius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas