Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žiemos darbų sezonas kelininkams nebus netikėtas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-11-15

Sakoma, kad kelininkus žiema dažniausiai užklumpa netikėtai. Bendrovės „Kretingos kelių tarnyba“ vadovo Tomo Balčyčio žodžiais, nors tiesos šiame posakyje ir yra, tačiau kretingiškiams tai negresia: „Prognozes mes sekame, minusinė oro temperatūra numatoma ketvirtadienį, ir mes tam esam pasiruošę“.

Įmonė turi sukaupusi apie 2 tūkst. tonų druskos ir apie 1 tūkst. tonos druskos ir smėlio mišinio. Pasak T. Balčyčio, visam sezonui tiek neužteks, bet, sandėliui ištuštėjus maždaug iki 40 proc., bus galima kreiptis į tiekėją bendrovę „Keluva“, su kuria sudaryta sutartis, ir atsargas papildyti.

Druska Lietuvą pasiekia iš Maroko, ir yra dukart brangesnė negu ta, kuri anksčiau būdavo perkama Baltarusijoje. Pernai „Kretingos kelių tarnyba“ per sezoną išbarstė apie 3 tūkst. druskos ir panašiai tiek pat mišinio.

Valstybiniai keliai, kurių valdytojas Kelių direkcija, skirstomi į magistralinius, krašto ir rajoninius. Automobilių eismo intensyvumas jais skiriasi. Vienu metu nuo visų kelių nuvalyti sniegą ir pabarstyti slidumą mažinančiomis medžiagomis neįmanoma, todėl žiemos priežiūros darbai organizuojami atsižvelgus į kelių svarbą. Kad galėtų užtikrinti saugesnį eismą, pagal nustatytą tvarką, pirmiausia valomi ir barstomi judriausi keliai. Kaip sakė T. Balčytis, šiemet prioritetai tie patys, bet nauja, kad, užsakovo Automobilių kelių direkcijos nurodymu, III priežiūros lygio, tai yra intensyvesni rajoniniai, keliai bus barstomi vien tik druska. Nors tai ir brangiau, tačiau druskos poveikis efektyvesnis.

Paprašytas įvertinti praėjusią žiemą, direktorius T. Balčytis teigė, kad pusė jos buvo nepalanki dėl drėgmės – sugadinta daug asfalto dangos. Iš viso pernai išbarstyta apie 3 tūkst. tonų druskos ir panašiai tiek mišinio.

Šiemet „Kretingos kelių tarnyba“ atnaujino technikos parką – įsigijo 200 tūkst. eurų kainuojantį vilkiką su barstytuvu. Dabar įmonė turi 8 nuolat dirbančius ir vieną rezervinį barstytuvus, 4 traktorius sniegui valyti, 4 autogreiderius ir vieną krautuvą.

„Mūsų technika žiemos darbams paruošta ir jau išbandyta, kelininkai, kaip visada, budės pamainomis“, – sakė T. Balčytis.

Pagal galiojančius normatyvus žiemos sezonas prasideda spalio 15-ąją ir baigiasi balandžio 15-ąją. Didžiausias kelininkų priešas – pūgos ir kelio dangos apledėjimai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas