Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Bendrovės „Šilumos tinklai“ direktorius Dainius Budrys (kairėje) ir Vokietijos įmonės „Vecoplan“ pardavimo vadovas Andreas Hiurten aptarė galimybę Kretingoje įdiegti modernias biomasės paruošimo technologijas.

Bendrovėje „Kretingos šilumos tinklai“ trečiadienį lankėsi „Vecoplan“ gamintojo medienos smulkintuvais prekiaujančios įmonės pardavimo vadovas Andreas Hiurten. Verslininkas atvyko direktoriaus Dainiaus Budrio iniciatyva.

„Lietuvos–Vokietijos pramones prezidentui Kęstučiui Bogdanavičiui tarpininkaujant, man pavyko Andreas Hiurten pasikviesti į Kretingą įvertinti situaciją, nors įmonė, kuriai jis atstovauja, orientuojasi daugiausia į didmiesčius“, – teigė direktorius. Prieš tai jie kartu dalyvavo Lietuvos šilumininkų asociacijos Vilniuje surengtoje konferencijoje, kurioje buvo aptartos energetinio efektyvumo galimybės pramonėje, tuo pačiu ir šilumą teikiančiose įmonėse. Vokietijos atstovai siūlėsi įdiegti modernias biomasės paruošimo technologijas, šiuo metu jie tiria rinką Baltijos šalyse. Penktadienį A. Hiurten tuo tikslu lankysis Latvijoje.

Biokuras „Kretingos šilumos tinklų“ ūkyje sudaro didžiąją dalį, tai yra 88 proc. šilumos energijos gamybai naudojamo kuro, kurį įmonė „Baltpool“ biržoje perka aukciono būdu. Pasak direktoriaus, pasitaiko, kad arba dėl nepakankamos patikros kontrolės laboratorijose, arba atvežant biomasė Kretingą pasiekia prastos kokybės. Taip atsitiko ir šių metų pirmąjį ketvirtį – kūrenant nebuvo išgauta tiek šilumos megavatų, kiek realiai galėtų išgauti.

„Įsidiegę smulkinimo technologiją, įgytume ir galimybę biokurą gamintis patys. Visame rajone surinktos šakos būtų gabenamos nebe į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC), kaip dabar, o į mūsų įmonės aikštelę“, – sakė D. Budrys.

Tačiau svarbus ir akcininko rajono Savivaldybės požiūris į naujovę – ar prisidėtų lėšomis? Šilumos tiekimo ir gamybos įmonių veiklą Lietuvoje kontroliuoja Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT). Kadangi šakų smulkinimas nesusijęs su tiesiogine įmonės veikla, ši tarnyba gali nepripažinti ir investicijos nekompensuoti.

Tą pačią dieną A. Hiurten susitiko ir su Kretingos rajono meru Antanu Kalniumi.

„Tiek Šilumos tinklai, tiek Savivaldybė ieškome įvairių būdų, kaip atpiginti šilumos kainą prie centralizuoto šildymo prisijungusių daugiabučių vartotojams. Su Vokietijos įmonės „Vecoplan“ atstovu buvo tik pirmasis susitikimas ir pirmieji pasvarstymai. Jokių sutarčių nėra, nes dar neturime ir duomenų: kokio galingumo „čipsavimo“ aparato Kretingai reikėtų, ar apskritai reikėtų, koks atitiktų nustatytą triukšmo lygį ir panašiai“, – „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo jis.

D. Budrio žodžiais, „kamuoliukas“ – vokiečių pusėje: įmonės atstovas pamatė esamą Šilumos tinklų techninę situaciją, įvertins technines galimybes ir pasiūlys techninius sprendimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas