Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantų gimnazistai įrodė: jie tarp geriausių

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-11-08
Rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė padėkojo daug metų olimpiados užduotis rengiančiam Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regiono plėtros instituto profesoriui Dariui Šiaučiūnui ir įteikė rašiklį.

Dvidešimtą kartą Kretingoje surengtoje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko taurei laimėti pagrindiniai pereinamieji prizai atiteko pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse užėmusiems Palangos Senosios gimnazijos I–II ir Salantų gimnazijos III–IV klasių moksleiviams.

Reikia apginti triskart

Anksčiau abiejų amžiaus grupių nugalėtojams organizatoriai įteikdavo po tautodailininkų išdrožinėtą išminties simbolį – mažąją ir didžiąją pelėdas, o dabar antri metai, kai pelėdą pakeitė kretingiškio juvelyro Gražvydo Kasparavičiaus sukurtos statulėlės su ypatingu graiko filosofo ir matematiko Pitagoro ženklu. Norint iš mokyklos į mokyklą keliaujančius prizus pasilikti visam laikui, pagal renginio nuostatus, komandoms tenka paprakaituoti – „auksines“ vietas olimpiadose iškovoti trejus metus iš eilės. Pasak rajono Švietimo skyriaus specialistės Sonatos Petravičienės, pirmoji pelėda visam laikui anksčiau yra nutūpusi Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, ne viena „išskridusi“ ir į Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, o pernai abiejų amžiaus grupių olimpiados simboliai nusėdo Pranciškonų gimnazijoje Kretingoje.

Olimpiados užduotis neatlygintinai kaskart parengia Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regiono plėtros instituto profesorius Darius Šiaučiūnas ir jo kolegė Karolina Kanišauskienė.

„Jie mus lydi nuo pat pirmosios olimpiados“, – dėkingumo žodžių akademikams negailėjo Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, už bendradarbiavimą padovanojusi jiems po rašiklį.

Olimpiados dalyvius ir svečius Pranciškonų gimnazijos Šv. Antano rūmų salėje pasveikino rajono matematikos mokytojų metodinės veiklos koordinatorė Violeta Baltūsienė.

Nepaisant, kad, kaip šiemet parodė valstybinių egzaminų įvertinimai, Lietuvos moksleivių matematikos žinios ne kokios, profesorius uždavinių, kuriuos ruošė vyresniųjų grupei, teigė nė nežadėjęs palengvinti. „Juk į olimpiadas visada susirenka patys geriausi!“ – juokėsi jis.

Anot pašnekovo, egzaminai yra šiek tiek loterija, daug priklauso ne tik nuo moksleivio psichologinės būsenos, bet ir nuo pasirengimo. Jeigu ruošiamasi tik egzaminui, o ne sistemingai matematikos mokomasi nuo pat pradžių, tai rezultatai ir nuplaukia pro šalį.

D. Šiaučiūnas apgailestavo, kad stipriais matematikais, kaip anksčiau, nebegali didžiuotis Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija. Jis prisiminė kuris laikas šioje ugdymo įstaigoje nebedirbantį puikų mokytoją Vytautą Narmontą, taip pat čia išaugusius, su tiksliaisiais mokslais tolesnį gyvenimo kelią susiejusius buvusius moksleivius Modestą Petravičių, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dekanu tapusį profesorių Paulių Drungilą.

Būdų – daug, įdomiausia – sprendimas

Simboliška, kad renginys prasidėjo Šv. Antano rūmuose, kurių šeimininkai yra Pranciškonų gimnazija. Kaip tik šioje mokykloje kažkada ir mokėsi, ir dirbo garsusis profesorius, fizikos ir matematikos mokslų daktaras Vytautas Liutikas.

Iš kairės: rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, matematikos mokytojas Jurijus Ščerbakovas, pagrindinį olimpiados prizą iškovoję Salantų gimnazijos III–IV klasių moksleiviai Roberta Diekontaitė, Šarūnas Gricius, Erika Raišutytė ir Agnė Skrupskelytė, prizus jiems įteikusi bendrovės „Atostogų parkas“ atstovė Ligita Miltenytė ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

„Aš irgi baigiau šią mokyklą. Deja, nebuvau stiprus matematikas. Jūs, kurie čia susirinkę, tokią dovaną turit, ją pelnėt nuolatiniu sunkiu darbu“, – į olimpiados dalyvius kreipėsi rajono meras Antanas Kalnius. Moksleiviams jis palinkėjo lengvai įveikti užduotis, atlydėjusiems pedagogams – įgyti įdomių žinių rajono Švietimo centre, kur jiems surengtas meno terapijos užsiėmimas, o, jeigu liks laiko ir bus noro, visiems kartu tiesiog pasivaikščioti ir pamatyti gražėjančią Kretingą.

Olimpiados dalyviai susirinko iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės ir Šilutės rajonų, taip pat iš Palangos miesto. Į komandas susiskirstę po keturis, 2 valandas jie gliaudė, kaip sakė D. Šiaučiūnas, ir logikos, ir specifinių žinių reikalaujančius uždavinius.

„Kiekvienas uždavinys turi savo „kampą“, rezultatas – tas pats. Man visada įdomiausia sprendimas, o ne rezultatas“, – atviravo jis.

Buvo rungiamasi I–II ir III–IV gimnazinių klasių amžiaus grupėse, iš viso jėgas išbandė 21 komanda.

Apdovanojo ir žinomi verslininkai

Trečiąją vietą I–II gimnazinių klasių grupėje užėmė po vienodai taškų surinkusios Pranciškonų ir Salantų gimnazijų komandos – Bernadeta Rimkutė, Danas Rasimavičius, Urtė Navasaitytė, Elinga Šolinskaitė (mokyt. Violeta Baltūsienė) ir Austėja Puotraitė, Karolis Bacys, Ernesta Brazdeikytė, Eimantas Petrauskas (mokyt. Vilma Gedvilienė). Trečioji vieta tarp III–IV klasių atiteko Palangos Senosios gimnazijos komandai – Viltei Pudžmytei, Laurynui Palubinskiui, Ąžuolui Majauskui ir Titui Neimontui (mokyt. Vijutė Mickuvienė, Audronė Domarkienė ir Asta Pantelejeva).

Pranciškonų gimnazijos I–II klasių komanda trečios vietos laimėtoja (iš dešinės): Elinga Šolinskaitė, Bernadeta Rimkutė, Urtė Navasaitytė, Danas Rasimavičius ir jų matematikos mokytoja Violeta Baltūsienė.

Antrosios vietos nugalėtojomis I–II klasių grupėje paskelbtos Plungės Senamiesčio mokyklos (Nojus Beinoras, Justas Mažeika, Laurynas Labžentis ir Neimantas Rimavičius, mokyt. Dalija Bačkienė), o III–IV klasių grupėje – Pranciškonų gimnazijos (Martynas Baltūsis, Gabija Ceinoriūtė, Jokūbas Baltūsis ir Ernesta Idzelytė, mokyt. V. Baltūsienė) komandos. Jos apdovanotos padėkos raštais ir bendrovės „Terekas“ atminimo dovanomis.

Olimpiados „auksą“, padėkos raštus ir menininko G. Kasparavičiaus pereinamąsias skulptūrėles vyresniųjų klasių grupėje šiemet išsivežė Salantų gimnazijos (Erika Raišutytė, Agnė Skrupskelytė, Šarūnas Gricius ir Roberta Diekontaitė, mokyt. Jurijus Ščerbakovas), o jaunesniųjų klasių grupėje Palangos Senosios gimnazijos (Matas Karkauskas, Gabrielle Mestanza, Emilia Sabeckis ir Juozas Korsakas, mokyt. V. Mickuvienė) komandos. Jas atminimo dovanomis pamalonino bendrovė „Atostogų parkas“.

Linkėdama matematikos abėcėlės išmokyti ne tik gabiausius, bet kuo daugiau ugdytinių, bendrovės „Pajūrio naujienos“ direktorė Vitalija Vitkauskienė laikraščio metines prenumeratas įteikė geriausių rezultatų šioje olimpiadoje pasiekusių Kretingos rajono moksleivių mokytojams V. Baltūsienei ir J. Ščerbakovui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas