Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pyragų diena – pirmąkart miesto žmonėms

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2022-11-08
Pyragų dienos mieste iniciatorės – Danutė Skruibienė (kairėje) ir Edita Kucharskienė.

Praėjusį penktadienį Kretingos miesto centras kvepėjo pyragais: jais, pačių keptais, specialiai įrengtoje palapinėje praeivius vaišino Kretingos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojos. O praeiviai už skanėstus atsidėkojo palikdami auką šio centro globojamiems vaikams – iš viso tądien buvo suaukota 509,80 Eur.

Ant didžiulio stalo palapinėje kvapais praeivius viliojo per 20 įvairiausių skonių pyragų bei užkandžių. Balta konditerės kepure svečius pasitiko ir užeiti į palapinę, skanauti ir pabendrauti kvietė šio centro Nakvynės namų padalinio socialinė darbuotoja Edita Kucharskienė, kuri ir buvo Pyragų dienos mieste iniciatorė.

„Žinojome, kad įstaigos pas save rengia savo Pyragų dienas, bet man kilo mintis šią dieną sukurti šventę viso miesto žmonėms: savaitgalį pakviesti juos pasivaišinti mūsų iškeptais skanėstais, o tuo pačiu – vėliau surengti šventę ir mūsų centro vaikams“, – tvirtino E. Kucharskienė.

Kretingos socialinių paslaugų centro vadovė Danutė Skruibienė džiaugėsi: „Iš anksto tarėmės, kas ir ką kepsime, aptarėme ir receptus. O kai sunešėme ant bendro stalo, ir pačios nustebome, kiek turime išmonės. Praeiviai noriai užeidavo, skanavo, gyrė šeimininkes ir dosniai aukojo. Esame labai patenkinti, kad šventė pavyko.“

Pyragus kepė ir jais vaišino Kretingos socialinių paslaugų centro darbuotojos.

Popiet stalas visiškai ištuštėjo, visi pyragai buvo išvaišinti, o už juos paaukota 509,80 Eur. Už kretingiškių aukas ketinama Socialinių paslaugų centro vaikams, lankantiems Dienos centrą, taip pat – globojamiems vaikams ar vaikams iš socialines paslaugas gaunančių šeimų organizuoti bendrą ekskursiją, išvyką arba edukacinį renginį. „Vaikai labai nori į baseiną, įdomių pramogų ar išvykų, bet lėšų tam mums trūksta. Todėl dabar galėsime išpildyti jų svajonę“, – bendra centro darbuotojų ir kretingiškių auka džiaugėsi D. Skruibienė.

Praeiviai taip pat buvo maloniai nustebinti šia gerumo akcija. „Labai maloni staigmena, vaikščiojome po miestą, ir netikėtai buvome pakviesti pasivaišinti. Visų pyragų neišragauti – kiek čia jų visokių, vienas už kitą gardesnių ir labai estetiškai pateiktų. Gera socialinių darbuotojų mintis – išeiti į miestą ir nustebinti žmones. Neįmanoma likti abejingam tokiai skanumo ir gerumo akcijai“, – kalbėjo su dviem mažyliais – Ernestu ir Austėja – į gardėsių palapinę užsukusi jauna mama Orinta.

Pasak D. Skruibienės, į jų Pyragų šventę tądien užsuko ir garbingų svečių: Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, jų globos įstaigos ambasadoriumi vadinamas Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius, brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis. „Būtų gerai, jeigu šią ypatingai gražią, saulėtą lapkričio dieną mūsų pradėta akcija taptų tradicine, o galbūt ja pasektų ir daugiau rajono įstaigų, – po renginio pasvarstė centro vadovė. – Mūsų mieste gimtų dar viena nuostabi, kvapni ir vienijanti gerumo šventė.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas