Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingai ir Palangai atstovavo šalies čempionate

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2022-11-04
Turnyro „Dziudo visiems“ prizininkai: priekyje (iš kairės) Emėja Beniušytė ir Karolina Eberling, stovi treneris Erikas Cchovrebovas, Gintė Kazlauskaitė, Skaistė Ališauskaitė ir Jonas Eberling.

Dziudo trenerio Eriko Cchovrebovo treniruojami dziudo imtynininkai ne per seniausiai dalyvavo dviejuose sporto renginiuose – Lietuvos moksleivių dziudo čempionate ir turnyre „Dziudo visiems“. Jie buvo suorganizuoti Prienuose: jaunieji sportininkai atstovavo Kretingos dziudo klubui „Ardonas“ ir Palangos sporto centrui.

„Kartą per metus vykstantis Lietuvos moksleivių dziudo čempionatas sutelkia pajėgiausius šalies dziudo imtynininkus, tarp kurių patekome ir mes“, – teigė E. Cchovrebovas, kuris yra ir čempionatą bei turnyrą surengusios Nacionalinės dziudo asociacijos viceprezidentas.

Kretingai ir Palangai Lietuvos moksleivių dziudo čempionate atstovavo 9, turnyre „Dziudo visiems“ – 7 jo auklėtiniai, kai kurie jų startavo abejose varžybose.

Lietuvos moksleivių dziudo čempionate nugalėjo 10-metė kretingiškė Emėja Beniušytė, trečiąsias vietas užėmė palangiškės Karolina Eberling ir Skaistė Ališauskaitė.

„Visada savo auklėtiniams sakau, kad be pralaimėjimų nebus ir laimėjimų“, – kalbėjo E. Cchovrebovas, išvardindamas ir tuos sportininkus, kuriems sekėsi kukliau: Adrijana Ibatulinaitė užėmė V v., Margarita Zahorejenko, kuri Ukrainoje dziudo treniravosi jau 5-erius metus ir šįsyk dėl patirtos traumos nebegalėjo tęsti pasirodymo, taip pat užėmė V v., Oresta Lapinskytė ir Gintė Kazlauskaitė – VII v., Aleksandras Lukaitis liko devintas, Jonas Eberling – XIV v.

Medalių lietus mūsų krašto atstovų laukė turnyre „Dziudo visiems“: jo čempione vėl tapo Emėja Beniušytė, antrą vietą užėmė kretingiškė Gintė Kazlauskaitė. Čempionės vardą iškovojo ir Palangos sporto centro atstovė Karolina Eberling, III v. – Skaistė Ališauskaitė ir Jonas Eberling, penkti – Markas Kurpoviesas ir Paulius Ališauskas.

Po turnyro – Birštono apžvalgos bokšte.

Treneris E. Cchovrebovas atkreipė dėmesį į tai, E. Beniušytė, kuri dziudo treniruotes lanko vos metus ir tik šį rugsėjį pradėjo startuoti varžybose, jau pasirodė kaip gabi sportininkė: įvairaus lygio varžybose penkis kartus iš eilės tapo čempione. „Mergaitė labai motyvuota, drąsi, draugiška, lanksti, turi įgimtą greitą reakciją, staigumą, kas dziudo sporte yra be galo reikšminga“, – gerąsias auklėtinės savybes vardino treneris, akcentuodamas, kad tobulumui ribų nėra, todėl per treniruotes daug dėmesio skiriama dziudo technikai – Emėja laimi prieš kitas varžoves dėl savo fizinių savybių, o štai dėl technikos dar reikės stipriai padirbėti.

Dirbdamas su mergaitėmis E. Cchovrebovas sakė dažnai išgyvenantis, kad joms kas nors nenutiktų, stengiasi būti joms atlaidesnis, nors mergaitės ir taip yra daug paklusnesnės, geriau įsiklauso į trenerio reikalavimus. „Tačiau per daug jų nelepinu – sportas yra sportas“, – teigė treneris, kurio pastebėjimu, keičiasi ir vaikų tėvų požiūris į dziudo imtynes – jie mato, kad tai – sunkus sportas, tačiau pritaria, kad vaikai turi ir gali save išbandyti, kad tai pravers ir tolesniame gyvenime.

Gruodį E. Cchovrebovo įkurtas klubas „Ardonas“ švęs 5-erių savo veiklos metų sukaktį. „Klubui suteikiau Ardono vardą – tai yra Uralo kalnų upė Šiaurės Osetijoje, kur yra mano šaknys ir kur pats ne kartą esu buvęs. Išvertus į lietuvių kalbą tai reikštų „pasiutęs“. Ir, kai matau auklėtinių pasiekimus, kai jaučiu, jog dziudo sportas populiarėja, suprantu, kad pamažu klubo veikla ir jo pavadinimas įgauna prasmę“, – E. Cchovrebovas tikino, kad jo tikslas – sudominti vaikus dziudo imtynėmis, išmokyti suvokti, kad kiekviena sėkmės istorija yra palydėta nesėkmių, motyvuoti pergalėms, mokytis iš klaidų.

Dziudo trenerio svajonė – ir Kretingoje surengti dziudo varžybas, tačiau reikia sulaukti sporto arenos, kuri būtina norint priimti gausų būrį sportininkų.

E. Cchovrebovo treniruojami dziudo imtynininkai turi kvietimų dar šiais metais dalyvauti varžybose Alytuje, Panevėžyje, svarstoma galimybė išvykti ir į Estiją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas