Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jauno muzikanto kelias

  • Kuprinė
  • 2022-10-28
Gabrielius Žiubrys moka groti keliais instrumentais ir svajoja įkurti savo grupę.

Kretinga yra tikras įvairiausių talentų miestas. Susipažinkite su Gabrieliumi Žiubriu, kuris profesionaliai groja fortepijonu ir kitais instrumentais nuo pat mažų dienų. Jo, kaip jauno muzikanto, istorija yra įkvepianti.

Gyvenimas meno mokykloje

Gabrieliaus tėvai visada pasakojo, kad, būdamas vos kelių mėnesių, berniukas įdėmiai klausydavosi klasikinės muzikos. Vaikinas taip pat prisimena, kad ketverių metų dar labai sunkiai kalbėjo. Jo šeimai pasisiūlė pagelbėti sesės fortepijono mokytoja, kadangi žinojo, jog pirštų galiukų treniravimas paskatina kalbos vystymąsi.

„Vos po dviejų mėnesių ištariau savo pirmą žodį su „r“ raide, kuri buvo natos „re“ pavadinime“, – stebėjosi jaunuolis. Manoma, kad tai buvo tas įvykis, kuris paskatino jaunuolį atrasti muziką – tuomet pradėjo daug groti, ir viskas sekėsi kuo puikiausiai. Būdamas vos ketverių kūrinius jau atliko viešai.

Tėvai užrašė sūnų į fortepijono pamokas, kurias jis lanko jau kone visą gyvenimą. Tuomet jaunuolis susidomėjo kitais instrumentais. Smuiko, gitaros ir daug kitų styginių instrumentų muzika padėjo G. Žiubriui praplėsti savo muzikos žinias ir gerinti klausą.

Kalbėdamas apie Kretingos meno mokyklą Gabrielius ją įvardijo kaip „nepakartojamą kelionę“, per kurią jį visada lydėjo muzikos mokytoja Kilnutė Skripkauskienė. Jaunasis muzikantas gavo galimybę dalyvauti daugybėje konkursų, koncertų, susirasti naujų draugų, išmokti įvairių kūrinių.

Žinoma, buvo ir sunkumų. Scenos baimė ir nuolatinis muzikinių įgūdžių tobulinimas jaunuolį lydėjo nuolat. „Konkursų komisijose visuomet vaikus vertina įžymūs pianistai – jie viską girdi ir jaučia tavo jaudulį. Šiek tiek juokingai skamba, tačiau kiekvienais metais abejodavau, ar dar yra įmanoma būti geresniam negu vakar, ar dar galiu tobulėti. Visuomet galvodavau, kad na, jau šito kūrinio tai niekad neįveiksiu“, – patirtimi dalijosi G. Žiubrys.

Meno mokykla stipriai išlavino Gabrieliaus atmintį, išmokė disciplinos ir skatino siekti tikslų. Vaikinas teigė, kad jo išlavintas muzikinis suvokimas yra tikrai geras. Jis geba atpažinti natas įvairiuose garsuose, atkartoti melodijas, atskirti instrumentus ir kartais net jais pagroti, jei žino jų pagrindus.

Meilė muzikavimui

Meno mokykloje G. Žiubrio pagrindinis instrumentas buvo fortepijonas, tačiau turėjo galimybę išbandyti ir dar kelis nuostabius instrumentus: baritoną ir kontrabosines kankles. „Fortepijonu likau groti dėl mano ir tėvų meilės jo garsui. Vis dėlto jis toks vienintelis ir tikrai nepakartojamas“, – nuoširdžiai pareiškė vaikinas.

Jau kurį laiką Gabrielius yra gitaros savamokslis. Instrumentas patikti pradėjo seniai, kai dėdė iš Anglijos parvežė akustinę gitarą ir jaunuolis išgirdo gerai žinomą devyniasdešimtųjų amerikiečių trankiojo metalo grupės „Metallica“ hitą – „Nothing Else Matters“. Natos, kurios pradeda šį kūrinį, jį užbūrė ir paskatino išmokti visą dainą. Klausydamasis įrašo užsirašė natas ir taip išmoko kūrinį groti gitara. „Tikriausiai nėra kūrinio, kurį būčiau perklausęs tiek daug kartų“, – svarstė jis.

Šiuo metu Gabrielius socialiniuose tinkluose aktyviai su bendraminčiais iš viso pasaulio groja elektrine gitara, kuria ir aptarinėja muziką.

Prieš beveik trejus metus vaikinas atrado sunkųjį metalą ir jo atšakas. Šis stilius yra dažnai laikomas tik triukšmu. Gabrielius sutiko, kad tai – garsesnė muzika negu šių laikų populiarioji, bet geram jos atlikimui prireikia be galo daug talento ir pasiryžimo.

Vaikinas mano, kad progresyvusis metalas yra vienas labiausiai apgalvotų muzikos žanrų ir tam tikrais atžvilgiais netgi artimas klasikinei muzikai. ,,Kelios šio žanro grupės kurios man šiuo metu labai patinka yra „Dream Theater“, „Opeth“, „Periphery“ ir „Animals as Leaders“, – pasidalino G. Žiubrys.

Ateities vizijos

Kiekvieną dieną G. Žiubrys bando išmokti naujų kūrinių, groti gitara bent kelias valandas per dieną. Jei turi daugiau laiko, mokosi įrašyti muziką, išbandyti naujas technologijas ar atrasti kitokius garsus.

Jaunuolis ketina toliau muzikuoti visą savo gyvenimą ir gal net ateitį susieti su šiuo pomėgiu. „Dabar tikrai negaliu įsivaizduoti, kaip gyvenčiau be muzikos, nes tai yra patapusi labai svarbi mano dienos dalis“, – akcentavo jaunasis muzikantas. Jis svajoja dalyvauti muzikos grupės veikloje ar ją įkurti. Su ja galėtų kurti muziką ir koncertuoti renginiuose ar koncertuose, taip pat gausinti savo muzikines žinias, jomis dalintis su kitais muzikantais iš viso pasaulio.

O atsakydamas į klausimą, ar kiekvienas gali muzikuoti, Gabrielius teigė, kad viskas priklauso nuo siekių: „Žinoma, neturintis geros klausos ir nepasižymintis tam tikrais muzikiniais gebėjimais, netaps nauju Šopenu ar Fredžiu Merkuriu, tačiau padainuoti liaudie

Kamilė PULOKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas