Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pranciškonų gimnazija turi naują prezidentę

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2022-10-28
Dvyliktokė Kamilė Venckutė tapo naująja Pranciškonų gimnazijos mokinių prezidente.

Pranciškonų gimnazijoje šią savaitę buvo išrinkta naujoji mokinių prezidentė. Ja tapo abiturientė Kamilė Venckutė.

Dalyvavo antrą kartą

Kamilė tikėjo, kad taps mokinių prezidente, tačiau iki galo užtikrinta nebuvo. „Pasakiau, kad kandidatuoju, išrinks ar neišrinks, net nemąsčiau. Galbūt giliai širdy jaučiau, kad būtų didžiulė garbė tapti gimnazijos prezidente, bet nesistengiau per daug mąstyti apie kitų žmonių sprendimą balsuoti už ar prieš“, – kalbėjo ji, pridūrusi, kad nustebo sužinojusi, kad ją išrinko. Prezidento rinkimuose abiturientė dalyvavo antrą kartą. Pirmą kartą savo sėkmę bandė praėjusiais metais, tačiau tuomet merginą mokiniai mažai pažinojo. „Nebuvau dar taip subrendusi tokiam postui, kaip šiemet. Vis dėlto per metus pasikeitė ir mano pačios požiūris į gyvenimą. Suvokiau, kad prezidentas gali būti tik toks asmuo, kuris savimi pasitiki, pasirengęs įveikti kliūtis, gerbia save ir aplinkinius, yra atsakingas. Taip pat turėjau didžiulį gimnazistų palaikymą ir netgi skatinimą, kad tik kandidatuočiau, nes šie metai paskutinieji, kai galėjau tai padaryti“, – patirtimi dalijosi K. Venckutė.

Nenuleidusi rankų ji į rinkimus žengė ir šiais mokslo metais. „Prezidento rinkimuose nusprendžiau dalyvauti, kai atsakiau sau į klausimą: kas aš esu? O į jį atsakiau labai paprastai – kad esu Kamilė Venckutė ir puikiai žinau, ko noriu iš gyvenimo“, – tikino Kamilė.

Kadangi mergina yra abiturientė ir kartu su prezidento pareigomis ji dar turi rengtis ir egzaminams, iškyla sunkumų norint tai suderinti. Vis dėlto Kamilė be aktyvios veiklos negali: „Sudėtingiausia buvo girdėti mokytojus, sakančius, kad nepersistengčiau dvyliktoje klasėje. Na, bet aš kitaip negaliu. Veikla, kuri mane „veža“, užima aukštą vietą gyvenime.“

Laimėti, anot gimnazistės, jai padėjo pastangos, kurias įdeda organizuodama įvairius renginius, dalijimasis idėjomis, pasitikėjimas savimi – nebijojimas pasirodyti kvailai ar keistai – laisvas viešasis kalbėjimas ir drąsa: „Mokyklos bendruomenė manimi pasitikėjo, nes, mano nuomone, ji mato, kad esu sąžininga ir, ką pradedu daryti, tą ir pabaigiu.“

Toks laimėjimas abiturientei labai svarbus, tačiau jis atneša ir daug atsakomybių. „Pirma, – atsakomybę atstovauti mokyklai respublikoje. Antra, – būtina įsiklausyti į kiekvieno mokinio norus, kad jie jaustųsi saugūs ir laimingi gimnazijoje. Trečia, – būti paprastu žmogumi ir savęs neišaukštinti“, – vardino K. Venckutė.

Per savo kadenciją Kamilė norėtų sustiprinti gimnazijos bendruomenę – kad ji aktyviai dalyvautų renginiuose, projektuose ar įvairiose akcijose. Taip pat daugiau dėmesio skirti mandagumo, pagarbos puoselėjimui. „Toliau su mokinių savivalda tęsime temines dienas, turėsime savaičių, kurias norėsime skirti tam tikroms vertybėms puoselėti. Parlamente jau aptarėme, kokius tolimesnius renginius norėtume surengti, nes šiemet Pranciškonų gimnazijos 90-metis – išties ypatingi metai“, – planus atskleidė naujoji prezidentė.

Savivalda – svarbi

Mokinių savivaldos veikloje Kamilė dalyvauja vienerius metus, ankščiau dalyvauti veikloje sutrukdė karantinas. Ji rašydavo scenarijus, vesdavo renginius, rengdavo teminių dienų, vadinamų, skalbiadienių, tekstus. „Nuolat diskutuodavome įvairiomis temomis, kad pagerintume kasdienybę gimnazijoje ir stengdavomės mokytis iš savo klaidų“, – veiklą apibūdino K. Venckutė. Abiturientės manymu, mokinių parlamentai yra reikalingi, nes jie padeda suprasti ir šalies valdymą: „Jie padeda geriau susipažinti su tvarka visuomenėje ir leidžia suprasti, koks iš tiesų gali būti darbas Seime. To reikia ir jaunimui, nes mokinys, sulaukęs 18 metų privalo žinoti, kaip veikia Seimo rinkimai Lietuvos Respublikoje, ir visai bendruomenei, kuri įsitraukia į parlamento veiklą.“

Mokinių savivaldos nariai stengiasi, kad gimnazijoje būtų geriau. Šiemet Pranciškonų gimnazijos mokinių parlamente yra 26 nariai. „Savivalda gimnazijoje atlieka svarbų vaidmenį. Mes ne tik organizuojame veiklas, bet ir prisidedame prie gimnazijos nuostatų kūrimo – gimnazijos tvarkos“, – įvardino Kamilė.

Svarsto, kuo tapti

Abiturientė taip pat dalyvauja įvairiuose konkursuose, kuriuose ji gali tobulėti kaip asmenybė. Mėgsta keliauti, rašyti. Praėjusiais metais su dar 3 gimnazistais išleido žurnalą „Gimnazistas“. „Turėjau galimybę imti interviu iš įdomių asmenybių ir rašyti straipsnius. Labai mėgstu lankytis muziejuose, teatruose, nes jie paskatina mane pamatyti pasaulį vis iš kitokios pusės. Dažnai savanoriauju – šiuo metu padedu misionierei iš Bolivijos mokytis lietuvių kalbos. O daugiausiai dėmesio skiriu renginiams, kadangi mėgstu režisuoti, vaidinti ir įsikūnyti į kitą personažą“, – apie pomėgius pasakojo K. Venckutė.

Mergina dar svarsto, su kokia sritimi – biologijos ar literatūros – norėtų sieti ateitį. Pasirinkusi biologiją, norėtų tapti biotechnologe. „Galėčiau būti net mokytoja, pavyzdžiui, lietuvių kalbos. Tačiau kasdien pastebiu, kad tai, ką aš darau, yra susiję su režisūra ir renginiais, kurie man ir teikia didžiausią džiaugsmą. Kas čia žino, kaip viskas bus po metų, o galbūt būsiu žurnalistė, aktorė ar viešojo kalbėjimo ekspertė“, – apie ateitį juokavo abiturientė.

Po Mokytojų dienos renginio „Grįžimas atgal į mokyklos suolą“, kurį suorganizavo mokinių savivalda, aštuoniolikmetė gavo direktorės pravardę, nes atliko jos vaidmenį. „Jis, aplinkinių nuomone, labai atitiko mano charakterį. Galiu teigti, kad mokinių prezidentės pareigos praplečia akiratį, todėl ateityje jos tik padės atrasti ir pažinti save, galų gale, apsispręsti, kuo noriu būti“, – apibendrino Kamilė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas